Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1.3MPI - MultiScan odczytuje dziwne temperatury

konoppo 18 Wrz 2013 23:25 1314 0
    konoppo
    Poziom 9  
    Witam!

Pożyczyłem ostatnio skaner MultiScan i podłączyłem do mojej Feli. Chciałem sprawdzić, czy prawidłowo odczytuje wszystkie wartości. Zdziwiły mnie temperatury! Silnik: -45°C, powietrze: -42°C. W czasie pracy, gdy na dworze było ok +15°C ;).
    Mierzyłem czujnik cieczy i wyszedł chyba OK - nie pamiętam wartości, ale obie były w przedziale 200-1000om (silnik ciepły), ale różne dla górnego i dolnego czujnika ok dwukrotnie. Żadnych wartości mierzonych w grubych komach, czyli "właściwych" dla temperatury -40°C.
    Pytanie, czy ten skaner tak ma, czy czujnik jest padnięty, a może to np. kable? Gdzie szukać prawdziwej temperatury? Co polecacie sprawdzić? Poniżej dodaję też wartości z kilku bloków pomiarowych. Jeśli potrzeba, mogę pomierzyć inne bloki.

POMIARY ROBIONE W CZASIE JAZDY LUB POSTOJU NA BIEGU JAŁOWYM, SILNIK ROZGRZEWAŁ SIĘ!!

Blok nr 1
    1) obroty - wartości ok, od ok 760 do 3000
    2) temperatura? -45
    3) napięcie sondy lambda - od 0,2V do 1,0V
    4) stan 00000010 lub 00010010 przy puszczonym pedale gazu

Blok nr 5
    1) obroty - ok
    2) napięcie 13,4V
    3) temperatura silnika: -45
    4) temperatura cieczy: -42

Blok nr 9:
    1) Zap. pow. na biegu jał. -50%
    2) kontrola przepustnicy: 00000000
    3) temp. silnika -45
    4) obroty 768 - 1600

Opisy bloków wziąłem z pliku lbl, który PiotrT zamieścił na Elektrodzie (tu).

Dodano 15.11.2013

Po podłączeniu do kabla VAG na USB i odczytaniu programem DeltaScan, temperatury są OK, więc to raczej była wina MultiScana.
  • Sklep HeluKabel