Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3MPI - MultiScan odczytuje dziwne temperatury

konoppo 18 Sep 2013 23:25 1419 0
    konoppo
    Level 10  
    Witam!

Pożyczyłem ostatnio skaner MultiScan i podłączyłem do mojej Feli. Chciałem sprawdzić, czy prawidłowo odczytuje wszystkie wartości. Zdziwiły mnie temperatury! Silnik: -45°C, powietrze: -42°C. W czasie pracy, gdy na dworze było ok +15°C ;).
    Mierzyłem czujnik cieczy i wyszedł chyba OK - nie pamiętam wartości, ale obie były w przedziale 200-1000om (silnik ciepły), ale różne dla górnego i dolnego czujnika ok dwukrotnie. Żadnych wartości mierzonych w grubych komach, czyli "właściwych" dla temperatury -40°C.
    Pytanie, czy ten skaner tak ma, czy czujnik jest padnięty, a może to np. kable? Gdzie szukać prawdziwej temperatury? Co polecacie sprawdzić? Poniżej dodaję też wartości z kilku bloków pomiarowych. Jeśli potrzeba, mogę pomierzyć inne bloki.

POMIARY ROBIONE W CZASIE JAZDY LUB POSTOJU NA BIEGU JAŁOWYM, SILNIK ROZGRZEWAŁ SIĘ!!

Blok nr 1
    1) obroty - wartości ok, od ok 760 do 3000
    2) temperatura? -45
    3) napięcie sondy lambda - od 0,2V do 1,0V
    4) stan 00000010 lub 00010010 przy puszczonym pedale gazu

Blok nr 5
    1) obroty - ok
    2) napięcie 13,4V
    3) temperatura silnika: -45
    4) temperatura cieczy: -42

Blok nr 9:
    1) Zap. pow. na biegu jał. -50%
    2) kontrola przepustnicy: 00000000
    3) temp. silnika -45
    4) obroty 768 - 1600

Opisy bloków wziąłem z pliku lbl, który PiotrT zamieścił na Elektrodzie (tu).

Dodano 15.11.2013

Po podłączeniu do kabla VAG na USB i odczytaniu programem DeltaScan, temperatury są OK, więc to raczej była wina MultiScana.