Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz - Zasilacz syczy, gdy wlącza się lodówka

przemi06 19 Wrz 2013 07:34 2256 8
  • #1 19 Wrz 2013 07:34
    przemi06
    Poziom 7  

Witajcie, przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie strasznie irytuje mnie jedna rzecz.
    Sprawa wygląda, tak
    Siedzę sobie spokojnie, naglę słyszę syczenie z komputera. Pewnie zasilacz, lub jakiś podzespół. Dzieje się, tak gdy lodówka zaczyna mrozić(tak mi się wydaję)
    syczenie ustaje, gdy lodówka przestaje pracować, a robi to dość charakterystycznie, "strzelając" co niby jest normalne czytając w gwarancji/instrukcji. W ciągu dnia jest to dość dokuczliwe, raz na godzinę na pewno się tak dzieje.
    Może ktoś pomóc? Syczenie jest denerwujące, a i pewnie szkodliwe dla kompa. Może korki zmienić na mocniejsze, bo są po 10A, albo w inne gniazdka podłączyć?

0 8
  • #2 19 Wrz 2013 07:49
    technikabasenowa
    Poziom 33  

przemi06 napisał:
    Witajcie, przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie strasznie irytuje mnie jedna rzecz.
    Sprawa wygląda, tak
    Siedzę sobie spokojnie, naglę słyszę syczenie z komputera. Pewnie zasilacz, lub jakiś podzespół. Dzieje się, tak gdy lodówka zaczyna mrozić(tak mi się wydaję)
    syczenie ustaje, gdy lodówka przestaje pracować, a robi to dość charakterystycznie, "strzelając" co niby jest normalne czytając w gwarancji/instrukcji. W ciągu dnia jest to dość dokuczliwe, raz na godzinę na pewno się tak dzieje.
    Może ktoś pomóc? Syczenie jest denerwujące, a i pewnie szkodliwe dla kompa. Może korki zmienić na mocniejsze, bo są po 10A, albo w inne gniazdka podłączyć?

Konfiguracja zwłaszcza co to za zasilacz moc model?
    Korki to nie są a bezpieczniki, pomiar napięcia ale bez wizyty elektryka może się nie obyć.

0
  • #3 19 Wrz 2013 08:09
    przemi06
    Poziom 7  

MSI B75 G43
    G2020
    1x hdd
    2x ram (geil, goodram)
    1xdvd
    gtx 285
    OCZ 500W Silencer MK III (na kompach się znam akurat)
    Potwierdzone, gdy lodówka mrozi brzęczy zasilacz. Sprawdziłem odłączając prąd lodówie.
    Np, jak włączę czajnik elektryczny i przestaje gotować, wodę kiedy pstryknie i się wyłączy pstryka też światło, to samo z lodówką, jak przestaje mrozić, światło świeci mocnej. A może to być od tego, że walnięci robotnicy założyli mi drut na tropikowy korek? I teraz jest inny opór? Jeden w skrzynce mam właśnie tropikowy, drugi ma 10A i główny 15A, chcę je wymienić na 2x15A i główny 25A.

0
  • #4 19 Wrz 2013 08:13
    Robert B
    Poziom 43  

przemi06 napisał:
    A może to być od tego, że walnięci robotnicy założyli mi drut na tropikowy korek?

A to jakiś problem iść do sklepu i kupić BEZPIECZNIK topikowy? KORKI to są w butelkach.

przemi06 napisał:
    jak przestaje mrozić, światło świeci mocnej.

Masz po prostu iskrzenie na gniazdach bezpiecznikowych. Wezwij elektryka, bo to się może źle skończyć!

przemi06 napisał:
    chcę je wymienić na 2x15A i główny 25A.

Zabezpieczeń w instalacji nie stosuje się o dowolnej wartości tylko ODPOWIEDNIO do przekroju przewodów.

0
  • #5 19 Wrz 2013 08:16
    pietia86
    Poziom 25  

Jak coś to na topikowy - nie tropikowy :)

Zapewne wiesz po co są bezpieczniki więc pewnie domyślasz się też jakie zagrożenie niesie watowanie topików. W miejsce zwatowanego wstaw normalny, nie "mieszany".

Pomierz też napięcia w sieci gdy włączasz np. czajnik czy włącza się lodówka

0
  • #6 19 Wrz 2013 08:31
    przemi06
    Poziom 7  

pietia86 napisał:
    Jak coś to na topikowy - nie tropikowy :)

Zapewne wiesz po co są bezpieczniki więc pewnie domyślasz się też jakie zagrożenie niesie watowanie topików. W miejsce zwatowanego wstaw normalny, nie "mieszany".
    lodówka

Co masz na myśli mówiąc "mieszany", że z drutem w środku?
    Dziś śmigam po topika, i fakt topikowy moja wina :D

Czyli co, generalnie instalacja do remontu?
    Czy jak to naprawić? Wiem, że raczej sam nie podołam, ale bym elektryka naprowadził może...

0
  • #7 19 Wrz 2013 09:21
    pietia86
    Poziom 25  

Chodzi mi o normalny nie watowany bezpiecznik topikowy.

Ewentualnie możesz wstawić bezpieczniki automatyczne nadmiarowo prądowe - jeśli masz miejsce w skrzynce.

0
  • #8 19 Wrz 2013 11:03
    przemi06
    Poziom 7  

Już, wolę kupić ten topikowy, sprawny. Nie chcę się bawić...
    Ech czeka mnie kolejna przeprowadzka nie będę robił generalnego remontu instalacji w wynajmowanym mieszkaniu, a właściciel wątpię czy za to zapłaci...

0
  • #9 19 Wrz 2013 12:23
    Robert B
    Poziom 43  

Lepiej poproś fachowca o sprawdzenie czy nie masz już popalonych pól stykowych na gnieździe bezpiecznikowym, bo w tym przypadku założenie nowego bezpiecznika pomoże tyle, co umarłemu kadzidło.

0