Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchnia mastercook ki 2820 xd-fut - Głośna praca termoobiegu - wibracje,buczenie

dr_Fell 19 Wrz 2013 09:19 2694 6
  • #1 19 Wrz 2013 09:19
    dr_Fell
    Poziom 10  

Witam, kupiłem niedawno kuchenkę mastercook ki 2820. To, że chłodzenie poza głośną pracą na którą byłem przygotowany, trochę klekocze, jestem w stanie zaakceptować. Natomiast sposób w jaki pracuje termoobieg mnie niepokoi.

Do świstu wentylatora dochodzi niskie buczenie - najczęściej rytmicznie głośniejsze i cichsze (brumm...brummm...brumm). Brzmi to tak, jakby jakaś blacha wpadała w wibracje - ale nie udało mi się zlokalizować, który element wydaje ten dźwięk. Wydaje mi się, że termoobieg który kiedyś słyszałem w innej kuchni Mastercook nie wydawał takich dźwięków. Czy to może być podstawą do reklamacji ? Dźwięk nie jest głośny, ale wyraźnie słyszalny przy zamkniętym oknie i wkurza mnie bardzo.

0 6
  • #2 19 Wrz 2013 11:18
    egon42
    Poziom 37  

dr_Fell napisał:
    Czy to może być podstawą do reklamacji ?
    Na to trzeba by zrobić pomiary poziomu hałasu i sprawdzić jakie piszą w dokumentacji a tak na serio to reklamować zawsze można a nuż serwisant coś znajdzie.

0
  • #3 19 Wrz 2013 18:39
    dr_Fell
    Poziom 10  

W instrukcji nie znalazłem niestety poziomu hałasu. Ale może można się oprzeć na tym, że powinno działać jak w "innym sprzęcie tej klasy"?

0
  • #4 20 Wrz 2013 11:07
    egon42
    Poziom 37  

dr_Fell napisał:
    W instrukcji nie znalazłem niestety poziomu hałasu
    A miernik do takich pomiarów masz ?. Nie ma też 2 sprzętów które by działały identycznie zawsze znajdzie się coś co działa ciszej a coś głośniej problem tylko w tym czy idzie coś zrobić aby to co działa głośniej może działać ciszej czy nic nie da się z tym zrobić. Wezwij serwis to się przekonasz czy da się coś zrobić aby kuchenka działała ciszej.

0
  • #5 16 Mar 2014 19:21
    JAHMAN
    Poziom 11  

Witam

Niestety też kupiłem tą kuchenkę i wentylator z początku chodził głośno teraz się już uspokoił ale jest nowy problem mianowicie nie zaskakuje jedna z cewek. Stało się to po 2 godzinnym pieczeniu w piekarniku nie wiem czy się coś przegrzało ale na szczęście jeszcze mam gwarancje do października. AAA i zawsze było tak że dopóki garnek nie będzie na cewce to jej nie załączę a teraz bez garnka mogę włączyć wszystkie cewki.

1
  • #6 14 Wrz 2014 20:38
    JAHMAN
    Poziom 11  

Witam

Nieszczęsna kuchenka, raz już była naprawiana na gwarancji, niestety nie było mnie w domu przy tym. W karcie jest wpisane "wymiana obwodu zasilania" Problem pozostał przy długiej pracy piekarnika nie włączają się cewki lub same się zaczynają załączać różne dziwne rzeczy. Na szczęście jeszcze zostało 15 dni gwarancji. Ale pytanie co dalej... może to jakaś pierdoła coś się przegrzewa...?? Może to wada fabryczna ?? czy mogę się domagać wymiany sprzętu??

0
  • #7 21 Wrz 2014 08:55
    dr_Fell
    Poziom 10  

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-ekspe...;na;nowy;-;prawa;konsumenta,121,0,214905.html

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,39,...dziec-o-zakupach-i-reklamacji-wzory-pism.html

Ogólnie, jeśli chodzi o gwarancję - to zależy od gwarancji i jej warunków. Możesz też skorzystać z ustawy i reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową. Jeśli wpiszesz w google:
    wymiana towaru na nowy niezgodność z umową - znajdziesz jeszcze więcej informacji.

0