Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak mogę zabezpieczyć sieć przed pobieraniem plików i torrentami?

cichy88 19 Sep 2013 09:24 2196 3
    cichy88
    Level 12  
    Witam, muszę zabezpieczyć sieć w małym pensjonacie w niemczech żeby użytkownicy nie mogli pobierać plików z różnych serwisów tj.: chomikuj, rapidy, p2p oraz z najgorszego torrenta. Sieć musi zostać zabezpieczona z racji nakładanych tutaj gigantycznych kar za pobieranie i udostępnianie plików. Możecie mnie jakoś nakierować jaki sprzęt najlepiej użyć z jakim softem żebym mógł zrobić tak że jak delikwent zacznie pobierać jaki kolwiek plik np. powyżej 2mb(muzyka) z automatu przerwie mu pobieranie. Tak samo tyczy się to torrentów żeby kompletnie poblokować download i upload przez torrenty. Użytkownicy maj a mieć dostęp jedynie do przeglądania stron i komunikatorów.

Pensjonat jest dwu kondygnacyjny więc na każde piętro pójdzie jakiś Switch, a główne zabezpieczenie chciałbym zrobić na jakimś routerze tylko nie wiem na jakim i jakim oprogramowaniu żeby dało mi taką możliwość. Próbowałem wgrywać Tomato na Asusra Rt-16 jednak w Tomato nie ma takiej możliwości zabezpieczania sieci. Z góry dzięki za pomoc.
    cichy88
    Level 12  
    bogiebog wrote:
    Block P2P traffic on a Linksys router WRT54G with Tomato firmware

Dodatkowo musisz zablokować pakiety do DNS-ów zewnętrznych, wszystkie pytania DNS powinny iść przez twój router.

A jak zablokować te pakiety do tych DNS-ów na tym tomato? Rozumiem że te czynności zablokują im pobieranie przez p2p jak i torrenty?

Jak mogę też zablokować pobieranie z serweró chomikuj rapidów i muzyki ze stron?
    dinos83
    Level 33  
    cichy88 wrote:
    A jak zablokować te pakiety do tych DNS-ów na tym tomato?

Advanced > DHCP/DNS > Intercept DNS port (UDP 53)
    cichy88 wrote:
    Rozumiem że te czynności zablokują im pobieranie przez p2p jak i torrenty? Jak mogę też zablokować pobieranie z serweró chomikuj rapidów i muzyki ze stron?

Wstępnie możesz zablokować przez reguły w OpenDNS i ustawieniu ww. DNSów na routerze. Możesz próbować przyblokować przez Access Restriction i Firewall.