Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G60 - Laptop nie uruchamia się

19 Wrz 2013 10:13 1668 8
  • Poziom 18  
    Mam laptopa HP G60. Mój problem polega na tym że laptop czasami nie chce się uruchomić. Wciskam power i nic. Próbowałem wyjmować kabel zasilający i wkładać go ponownie ale dalej nic nie pomogło. Aż wreszcie po n-tym wciśnięciu przycisku power się włącza. Jak już się uruchomi to wszystko działa bez problemów (sam się np. nie wyłącza). Najgorsze jest to że nie był to jednorazowy przypadek. Co jakiś czas tak się dzieje i doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Bo nigdy nie wiadomo kiedy się włączy a kiedy nie.
    Pracuję na nim bez baterii (cały czas podłączony do prądu podczas używania).
    Co może być nie tak z tym laptopem??
    Oddałem do serwisu i Pan powiedział że wszystko jest ok, bo włączał x razy i za każdym razem się uruchomił. Ale u mnie też tak jest że x razy się uruchomi ale w końcu jednak przyjdzie ten czas że się nie uruchamia :(
    Więc pomocy ;/
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator - Komputery Serwis
    Sprawdź jak sytuacja wygląda z włożoną baterią (czy uruchomi się poprawnie za każdym razem).
  • Poziom 18  
    Też jest ten sam problem.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Sprawdzał na twoim zasilaczu czy na zasilaczu serwisowym ? Bo tego nie napisałeś.
  • Poziom 18  
    Nie wiem. Ja dałem mu cały komputer z zasilaczem. A sądzicie że to może być wina zasilacza?

Dodano po 2 [minuty]:

Moim zdaniem to raczej coś innego, bo jakby były problemy z dostawą prądu z zasilacza to w czasie pracy też by się wyłączał.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?
  • Spec od komputerów
    Wykonaj reset CMOS oraz sprawdź napięcie bateryjki RTC.
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.
  • Poziom 18  
    A jak to zrobić? Czyli sądzicie że to problem softwerowy może być a nie hardware?
    A co mogło by być uszkodzone jeśli to sprawa hardwerowa?

Dodano po 4 [minuty]:

Wykonałem reser. Jak sprawdzić napięcie? Jakimś programem czy jak?

Dodano po 14 [minuty]:

Kolejny objaw. Mam diodę led przy wejściu wtyczki. Ona cały czas świeci, nawet jak komputer nie chce się włączyć. Zrobiłem taki eksperyment. postukałem go po obudowie od dołu (oczywiście delikatnie, coś jakby symulacja podróży), noi przestał się włączać. Wyciągałem wtyczkę ale to nie dało rezultatów. Więc delikatnie puknołem od strony klawiatury i zaczęło działać.
    Co to oznacza?? Bo nie bardzo wiem jakie z tego wnioski wyciągnąć ;/

Dodano po 14 [minuty]:

Gdy włączam komputer zaraz obok przycisku power mam diodę wifi. I gdy stukam w jednym miejscu pod baterią to dioda wifi się wyłącza i wtedy przestaje również działać przycisk power. Gdy stuknę jeszcze raz dioda się zapala, przycisko power działa tzn mogę włączać i wyłączać laptop.
    Więc teraz pytanie jak to naprawić?
  • Poziom 30  
    Oddaj laptop do serwisu, tylko tym razem innego i przedstaw problem.
  • Poziom 18  
    No to mogę zrobić i bez pisania w tym forum. Więc takie rady to za dużo nie wnoszą do problemu. A usterkę już chyba znalazłem. No więc od powera i wifi idzie jedna taśma (czy jak to się nazywa) i to jest wpięte do płyty głównej. Jak rozebrałem laptopa to taśma była zgięta a może i źle podłączona(tego nie wiem bo jak zacząłem to otwierać to zaraz wypadła). Podłączyłem ją tak jak się należy i wyprostowałem aby nie było zgięć i jak na razie działa, mimo stukania ;). Więc chyba problem rozwiązany :)