Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Excel - przeciąganie formuł

jelczan123 19 Wrz 2013 10:27 2616 4
  • #1 19 Wrz 2013 10:27
    jelczan123
    Poziom 6  

Witam,
    Mam taki problem, że potrzebuję przeciągnąć formuły za pomocą VBA.
    Próbowałem stosować :

Selection.AutoFill Destination:=Range("c1:g1200"), Type:=xlFillDefault

tylko nie wiem jak zrobić to poprawnie, bo wyskakuje error 1004 , że metoda z klasy range nie powiodła się.
    Czy mógłby ktoś napisać mi, jak prawidłowo napisać kod, tak, żeby przeciągało to co jest w polach c99:g99 do końca arkusza?

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Wrz 2013 11:11
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zakres docelowy musi zawierać zakres źródłowy. Tak, jak gdybyś to robił "ręcznie" przez Ctrl+d. Wg Twojego opisu powinno być

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Jeśli rzeczywiście do końca arkusza
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1
  • #3 19 Wrz 2013 13:33
    jelczan123
    Poziom 6  

Dzięki wielkie, własnie o to chodziło

0
  • #4 27 Mar 2018 20:33
    Fiwe5
    Poziom 1  

ja też mam pytanie. potrzebuję stworzyć makro które będzie przeciągało formuły w dół. problem polega na tym, że nie wiem ile wierszy w dół. potrzebuję żeby makro sprawdzało ile komórek w wierszach jest "niepustych" np w kolumnie "A" i o tyle własnie przeciągnął formuły.

plik działa tak, że co jakiś czas doklejam dane do poprzednich (tworzy się baza historycznie, ponieważ zawiera wszystkie dane które wprowadziłem od stworzenia pliku). do tych danych w kolejnych kolumnach mam formuły, które coś tam mi liczą. i tu chciałbym mieć makro, które przeciągnie mi te formuły do wszystkich wierszy w których są dane.

0
  • #5 28 Mar 2018 13:24
    Pietruchovsky
    Poziom 3  

Fiwe5 napisał:
    ja też mam pytanie. potrzebuję stworzyć makro które będzie przeciągało formuły w dół. problem polega na tym, że nie wiem ile wierszy w dół. potrzebuję żeby makro sprawdzało ile komórek w wierszach jest "niepustych" np w kolumnie "A" i o tyle własnie przeciągnął formuły.

plik działa tak, że co jakiś czas doklejam dane do poprzednich (tworzy się baza historycznie, ponieważ zawiera wszystkie dane które wprowadziłem od stworzenia pliku). do tych danych w kolejnych kolumnach mam formuły, które coś tam mi liczą. i tu chciałbym mieć makro, które przeciągnie mi te formuły do wszystkich wierszy w których są dane.

Kolega adamas_nt udzielił odpowiedzi na to pytanie. Użyj rows.count.

0