Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

do znawców elektroniki i programowania ECU (ECM)

14 Mar 2005 18:09 3777 8
  • Poziom 17  
    posiadam Hyundaia Lantrę z 1994-1995r. Moim zdaniem silnik nie pracuje tak jak powinien. Pytanie jest takie : czy serwis (podłączenie do kompa przez złącze) ma możliwość wpłynięcia na pewne procesy (zachowanie silnika krokowego, ustawienie czujnika położenia przepustnicy itp.), czy tylko ich rola ogranicza się do odczytania błędów ? Próbowałem już wszystkich kombinacji i ustawień, lącznie z resetowaniem ECM i po prostu już zabrakło mi pomysłów. Chciałbym się upewnić, bo kody błyskowe sam potrafię odczytać i jako tako zinterpretować
  • Poziom 27  
    Piszesz że odczytałeś błędy, a czy usunięte są usterki?
  • Poziom 17  
    usunięte, tyle że dalej nie podoba mi się praca silnika i zużycie paliwa
  • Poziom 27  
    Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa i filtr, sondę (może się jej kończyć żywot)
  • Poziom 17  
    może powróćmy do pytania , nii chodzi mi o tego typu porady. Jeśli chodzi o sondy, czujniki itp. to wszystko było sprawdzane. Pytanie jest proste : czy serwisy mają wpływ na dane w ECM (ECU) i czy maja możliwość korekty. Jeśli nie to nie widzę sensu jazdy do serwisu.
  • Spec od samochodów
    Pytania o stan silnika przebieg i eksploatacje jak najbardziej mają sens bo najlepsze ECU nie poprawi pracy rzęcha.
  • Poziom 17  
    gdybym miał rzecha, nie zawracał bym d.... .Przebieg 150 000 , Silnik jak najbardziej sprawny, praktycznie bez zużycia oleju. Sonda wymieniona, zapłon ustawiony,kable WN nowe, świece nowe, czujnik temp. nowy, EGR sprawdzony, PCV sprawdzony, podciśnienia wg. schematu fabrycznego, TPS zgodnie z tabelką (Autodata 2004), spaliny w normie, wtryski sprawdzone,czujnik położenia wału sprawdzony,silnik krokowy sprawny, układ chłodzenia sprawny itp. Pytanie czy jest sens jechac do serwisu i podłączać do kompa ?

Jeszczze pozostał ECM, w środku nie widać oznak przegrzania czegokolwiek. Czytałem w którymś wątku o kondensatorach i o jakimś układze ,chyba TPA ? Wymienię te kondensatory, może ktos ma doświadczenie z ECM w podobnym modelu ?
  • Poziom 27  
    Jeśli już to do dobrego serwisu jak już sam nie dajesz rady. Bo jeżeli w serwisie sprzęt będzie obsługiwał jakiś ślum...k to szkoda kasy bo nie naprawi
  • Użytkownik usunął konto