Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler "Bianca" - Częste wybijanie bezpiecznika

19 Wrz 2013 13:34 3912 8
  • Poziom 2  
    Problem z tym bojlerem polega na tym, że ciągle (np. po 2-3 godz. pracy) wybija bezpiecznik, który umieszczony jest notabene po pokrywą, którą trzeba za każdym razem odkręcić. Mam taryfę nocną i nie mam pewności, że po 3 godz. grzania, na maksa (poziom 3 gwiazdki) wyłączy mi się bezpiecznik w nocy i nie będzie dalej grzał. Poza tym jak go ponownie nie wcisnę to między godz. 13, a 15 nie włączy mi się grzanie.
    Czy ktoś może mi coś doradzić?.
    Z góry dziękuję
  • Poziom 35  
    Czy to jest bezpiecznik będący integralną częścią bojlera (umieszczony w bojlerze), czy też bezpiecznik na instalacji elekrycznej w mieszkaniu. Jeśli to drugie, to być może dochodzi do przeciążenia i bezpiecznik wybija (ma zbyt małą wartość). Uwaga: wartość bezpiecznika nie może być dowolnie zwiększana, gdyż inaczej mogą nie wytrzymać przewody. bezpiecznik musi być "najsłabszą" częścią instalacji (ważne jest, jaki jest przekrój przewodów, wytrzymałość licznika, gniazdek i t. p. ). Jaką moc ma ten bojler?
  • Poziom 2  
    To jest bezpiecznik będący integralną częścią bojlera (umieszczony w bojlerze).

Dodano po 5 [minuty]:

Mechanik powiedział mi, żebym przełączył z 3 na 2 poziom nagrzewania, wtedy nie będzie wybijać (jest to rozwiązanie niesatysfakcjonujące). Wtedy jednak nie nagrzeję wody w przeciągu 2 godz. (13-15) dla 4 osób na wieczór.
  • Poziom 38  
    Mozesz na probe wymienic ten bezpiecznik termiczny na nowy i zobaczyc czy to pomoze.
    Jesli nie, to wymiana termostatu glownego.
  • Poziom 2  
    A gdzie można kupić taki bezpiecznik?. W necie nie mogę znaleźć. Te bojlery widziałem tylko w Praktikerze, chyba są najtańsze na rynku.
  • Poziom 38  
    Nie wiem gdzie w kraju teraz mozna taki kupic, ale kiedys dawno temu kupowalem takowe w sklepach z czesciami do AGD, ale przy dzisiejszej chinszczyznie niewiele sklepow prowadzi sprzedaz czesci zamiennych.

Sprawdz jeszcze ten glowny termostat, czy dobrze przylega i odbiera wlasciwie temperature boilera.
  • Poziom 29  
    Ten bezpiecznik wybija przy przekroczeniu jakiejs temperatury. Jeśli rzeczywiście nie osiągasz wymaganej przez siebie (nie za wysokiej) to musisz go wymienić.
  • Poziom 14  
    Zacznij od wymiany bezpiecznika. W Krakowie możesz szukać w sklepach z częściami AGD np. Aleje Mickiewicza za Jubilatem, lub Nowa Huta Aleje Pokoju - Centralna. Inną przyczyną wyłączania bezpiecznika może być nieprawidłowe działanie termostatu ( zbyt wysoka temperatura ) lub początki awarii grzałki (przebicia ).