Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa A 91r - Błędy nr 35 i 44 silnik krokowy, sonda lambda

19 Wrz 2013 17:14 3369 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem z Oplem Corsa A 91r silnik 1,2i. Na biegu jałowym obroty są za wysokie, czasami są tylko troche za wysokie a czasami silnik aż wyje. Gdy samochód stoi przez dłuższy czas na biegu jałowym (powyżej 60 sekund), zapala się żółta kontrolka Check Engine. Odczytałem metodą spinaczową kody usterek z komputera i wyszedł kod:
    nr 35 - silnik krokowy (niewłaściwa ilośc kroków)
    nr 44- sonda lambda (uboga mieszanka)
    Poczyniłem następujące kroki:
    -zmierzyłem napięcie przy pracującym silniku na podpiętej sondzie lambda od zimnego silnika do rozgrzanego do ok 70*c. Napięcie przy zimnym silniku oscylowało na poziomie 0.1-0.3V, przy rozgrzewaniu się silnika amplituda napięcia wahała się od 0,1-0,7V. Z tego co przeczytałem na temat działania sondy lambda wynika że chyba działa prawidłowo.
    -wyczyściłem układ dolotowy powietrza i silniczek krokowy. Sprawdziłem napięcie podawane na cewki silniczka krokowego, jest książkowe 11,5V na obie cewki. Dodatkowo sprawdziłem rezystancję cewek i obie mają po 52 Ohm czyli tyle ile ma być.
    -sprawdziłem napięcie dochodzące do czujnika temp. w bloku silnika, jest ksiązkowe 5V. Sprawdziłem rezystancje czujnika zmienia sie płynnie od 1,6kOhm (zimny silnik) do 0,3KOhm (silnik 80*C).
    Nie wiem co jeszcze mogę zrobić?? Proszę i czekam na rady.
  • Poziom 32  
    Na chodzącym rozgrzanym silniku odłącz wtyczkę od krokowego na trzy sekundy. Następnie podłącz i poczekaj. Nie dotykaj pedału gazu. Wyłącz i włącz silnik.
  • Poziom 8  
    OK, mogę spróbować tego sposobu. Skoro piszesz to podejrzewam że komuś to pomogło. A czy ten zabieg ma jakiś sens techniczno/naukowy, bo brzmi trochę jak porada znachora albo szamana??
  • Poziom 8  
    Pomogła wymiana uszczelki na dolocie powietrza pod wtryskiem.
    Temat uważam za zamknięty.