Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell M4400 + stacja dokująca - dźwięk z głośników w laptopie

19 Wrz 2013 18:39 1992 2
  • Poziom 27  
    Witajcie
    Posiadam Dell M4400 ze stacją dokującą, do której mam podłączony wzmacniacz. Często używam telefonii internetowej korzystając ze słuchawki Bluetooth. Chciałbym uzyskać dźwięk dzwonienia prosto z głośników w laptopie (aby wzmacniacz mógł być wyłączony gdy nie ma potrzeby żeby działał, albo gdy słucham radia), jednak nie mam w urządzeniach odtwarzania wyszczególnionego takiego wyjścia (głośniki laptop?). Wiem, że taka operacja jest możliwa, ponieważ Skype, mimo podłączonego wyjścia w doku potrafi dzwonić na głośnikach w laptopie.Wiecie może jak zmusić je do wydawania dźwięku nie zmieniając konfiguracji sprzętowej?
    Oto moje urządzenia odtwarzające (wybranie któregokolwiek z nich dla dźwięku dzwonienia nie daje efektu).
    Dell M4400 + stacja dokująca - dźwięk z głośników w laptopie
  • Poziom 24  
    Witam z tego co się orientuję i zauważyłem w swoim Dellu muszę mieć wypiętego minijacka od wzmacniacza ponieważ sygnał idzie bezpośrednio na wyjście audio blokując głośniki w laptopie.
  • Poziom 27  
    Problem rozwiązał się sam, ponownie zainstalowałem system, tym razem z laptopem wpiętym w stacje i nagle wyjście jack w docku jest widoczne jako osobne wyjście w systemie! Minusem tego rozwiązania jest to, że wyjście na głośniki w laptopie jest nieaktywne gdy laptop jest bez docka (czyli działamy "normalnie", jack wpięty do laptopa - głos z głośników zewnętrznych, wypięty - z głośników wbudowanych w laptopa).