Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Zawiesza, odcina sieć

19 Wrz 2013 18:58 1314 1
  • Poziom 1  
    Witam.
    Ostatnio kolega chciał kupić laptop i szukaliśmy i zdecydował się na rocznego Samsunga 550P7C. Po pierwszym uruchomieniu wszystko działało sprawnie i bez żadnych problemów przez tydzień. Po tygodniu laptop odmówił posłuszeństwa i zaczął wariować, oto co się dzieje:

-Włącza się normalnie bez problemu
    -Po włączeniu połączenie sieciowe jest odłączone (Wi-Fi), nie da się wejść w ustawienia sieci bo zacina i nie otwiera panelu
    -Nie można nic instalować, gdy uruchamiam installer, pojawia się kółko ładowania obok kursora i tyle
    -Nie można zmienić żadnych opcji w panelu sterowania, do panelu można wejść
    -Odłącza urządzenia z "plug&play", dokładnie myszkę przewodową, która normalnie działała przed wystąpieniem problemu
    -Nie czyta płyt CD/DVD
    -Uruchamia normalnie menadżera zadań, jednak np. nie chce uruchomić menadżera zasobów
    -Użycie RAMu na poziomie około 20-25% (z 4GB), użycie procesora na poziomie kilku procent
    -Aplikacje (np. GG, Chrome) działają
    -Czasami laptop potrafi odciąć się z takiego stanu i wrócić do normalnego użytkowania, wszystko działa sprawnie itp. (raz mi się tak zdarzyło, po około 30 minutach w stanie "zacięcia")
    -Jeżeli jest w stanie "zacięcia" ponowne uruchomienie systemu nie pomaga

Akcje jakie przeprowadziłem:

-przywróciłem system do dnia w którym laptop został odebrany - podziałało na 2 dni
    -zgrałem sterowniki na DVD (jednak co dziwne laptop nie nagrał wszystkich, bo rzekomo nie miał miejsca na płycie, stery ważą około 2GB) i pendrive

Dodatkowo:
    -posiadam płytę z Win7 Home Premium 64bit ze swojego laptopa, bo u kolegi nie było płyty, jest podobno partycja recovery (u kolegi też jest zainstalowany Win7 Home Premium 64bit, jest również nalepka z kodem na obudowie)
    -W opisie aukcji znalazłem wpis: "Gwarancja producenta 24 miesiące door-to-door. Gwarancja do 11.09.2014 r.", przysłali dowód zakupu, także jest ok, jedyne co mnie martwi to brak jakiejkolwiek plomby na obudowie, w moim Acer jest naklejka, która zostaje przerwana gdy chcemy ingerować w bebechy. Dodam jeszcze, że w dowodzie zakupu jest dysk 1TB, a kupiony laptop posiada 500 GB (zgodnie z opisem aukcji na allegro)

Parametry laptopa:

Samsung 550P7C
    Model: NP550P7C-S01PL
    intel i7-3610QM 8x 2,30GHz do 3,30GHz, 6MB cache
    nVidia GeForce GT650 z 2048MB
    4GB RAM DDR3
    500GB HDD SATA

Moje pytania:
    -Czy ktoś wie czym może być spowodowane to zacinanie się i wybiórcze działanie systemu?
    -Czy mogę go oddać na gwarancję?
    -Czy mogę spróbować instalacji systemu z mojej płyty? Jak wtedy będzie z aktywowaniem systemu, wiem, że kod będzie poprawny, jednak nie wiem czy nie będzie trzeba wpisać np. loginu czy hasła które było podawane przy pierwszym aktywowaniu systemu na tym laptopie.

Jestem otwarty na wszystkie opinie i dziękuję za wszelką okazaną pomoc :)
  • Poziom 35  
    Dla wstępnego określenia odpowiedzi na pytania - poda Kolega pełny smart dysku