Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zestaw komputerowy (2,5-3 tys.)

mloncur 19 Sep 2013 19:20 2052 20
    mloncur
    Level 8  
    Witam, planuję złożyć komputer do 3 tys. lecz szczerze mówiąc nie znam się na tym wystarczająco by samemu sklecić coś sensownego i wydajnego a z racji tego, że nie chciałbym zostać "naciągnięty" przez salon to zwracam się z prośbą do was o pomoc. Komputer ma służyć głównie do zabawy (gry, filmy, multimedia) oraz programowanie na studia plus oczywiście internet :)

budżet oczywiście nie musi być zużyty cały, a powinien obejmować podzespoły i ewentualnie obudowę (niby posiadam starą obudowę ale nie przemawia ona do mnie tak jak kiedyś :P) i oczywiście bez systemu operacyjnego :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    wariato
    Level 43  
    Monitor i reszta peryferii ma wchodzić w skład zestawu ? Będzie podkręcany procesor/grafika ?
    mloncur
    Level 8  
    Nie monitor i resztę z interesujących mnie peryferii mam, a podkręcanie raczej nie ale z czasem nie wykluczam takiej możliwości.

Jakby było możliwe to prosiłbym by mobo było w miarę "przyszłościowe"

Najlepiej na morelach.
    wariato
    Level 43  
    Jesteś w stanie nagiąć budżet o 100zł ? Wtedy byłby taki zestaw:
    zestaw komputerowy (2,5-3 tys.)

Taniej to trzeba będzie wziąć na początek 4GB pamięci ram bo z karty nie ma sensu schodzić. Chyba że wziąć procesor z zablokowanym mnożnikiem ale wtedy już nici z podkręcania.
    mloncur
    Level 8  
    Nagiąć może być trudno, ponieważ aktualnie posiadam jedynie 2,5k więc resztę jestem zmuszony pożyczyć od rodziców, a dałoby się coś równie wydajnego mieszczące się w tej kwocie?
    wariato
    Level 43  
    Można przyciąć na pamięciach, wziąć tańszy procesor i płytę oraz zejść z grafiki więc odbije się na osiągach w grach, reszta to już takie "minimum".
    mloncur
    Level 8  
    A czy ten Asrock to jest jakaś sprawdzona firma, bo szczerze słyszałem o niej sporo dobrych i złych opinii wśród znajomych
    wariato
    Level 43  
    Bardzo dobra sprawdzona marka - właściwie rodzeństwo z Asusem tyle że tańsze bo znaczek przecież kosztuje.
    mloncur
    Level 8  
    Czy coś na morelach możesz zbudować ponieważ jakbym się decydował na zakup poprzez internet to byłbym skłonny raczej na morele.net ponieważ przeczytałem sporo negatywnych komentarzy odnośnie techplanet.pl i uznawania reklamacji lub gwarancji przez nich.

Czy ten zasilacz do tego zestawu też będzie się sprawdzał? Podzespoły
    mloncur
    Level 8  
    Ewentualnie jakieś inne propozycje od pozostałych użytkowników?
    wariato
    Level 43  
    Zasilacz Enermaxa mógłby być, ma 408W na 12V i dwie wtyczki 6pin PCI-E.
    Ja bym już tego zestawu nie ruszał.
    mloncur
    Level 8  
    A poleciłbyś mi jeszcze jakieś ramy z morele.net?
    mloncur
    Level 8  
    Też o tych podwójnych myślałem, ale nie wiedziałem o co chodzi z tym "unbuffered" :P
    mloncur
    Level 8  
    a czy nie lepiej kupić 1 kość Ramu 8GB czy duale 2x4GB?
    wariato
    Level 43  
    Nie ma to znaczenia. Może być 1x8, 2x4 albo 4x2GB.
    mloncur
    Level 8  
    A co sądzicie o płycie głównej MSI Z87-G43 i o zasilaczu Antec 500W VP500PC EC
    i jeżeli bym zdecydował się na tą płytę to brać ramy z większą częstotliwością pracy niż te 1600 MHz w przypadku Asrocka?
    wariato
    Level 43  
    Też może być tylko jest droższa a zapewni to samo co H87 Fatality.
    mloncur
    Level 8  
    Właśnie cena nie jest o wiele większa MSI według wyceny ze sklepu z którego bym brał kosztuje 390 zł, czyli 30 zł więcej niż Asrock z moreli czy techplanet, a z tymi pamięciami gdybym wziął MSI to zostawić te czy szukać szybszych?

2 sprawa to co myślisz o tym zasilaczu Anteca?
    mloncur
    Level 8  
    zestaw zamówiony z drobnymi poprawkami ale jest :)

Dzięki z pomoc, a zestaw prezentuje się tak:

1 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

2 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

3 Thermaltake Smart SE Modular 630W zasilacz ATX

4 Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670K

5 LG GH24NS95 Black nagrywarka dvd sata box

6 MSI Z87-G43

7 Palit GeForce GTX 760 JETSTREAM 2GB NE5X760H1042J

8 SilentiumPC Brutus m23