Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy system monitorowania szklarni - HarvestGeek

emer2 19 Wrz 2013 23:06 3666 1
 • Bezprzewodowy system monitorowania szklarni - HarvestGeek

  HarvestGeek to projekt systemu elektronicznego monitorującego warunki panujące w szklarni czy ogrodzie z dodatkowymi elementami sterującymi. Cały system może być sterowany i monitorowany w chmurze, z dowolnego miejsca na świecie. Autorzy stworzyli system z zaawansowanymi funkcjami, ale zwrócili dużą uwagę na to, by był jak najprostszy w obsłudze, dla końcowego użytkownika. System umożliwia analizowanie dotychczasowych pomiarów, planowanie zadań wykonywanych w szklarni czy ogrodzie, a także umożliwia wysyłanie powiadomień na przykład o przekroczonej temperaturze powietrza. Powiadomienie można otrzymać przez wiadomość SMS, e-mail, Facebook lub Twitter.

  Przykład pracy w chmurze:
  Bezprzewodowy system monitorowania szklarni - HarvestGeek

  System pozwala nie tylko na odczyt, ale również sterowania takimi urządzeniami jak wentylator czy system naświetlający, przykład poniżej:
  Bezprzewodowy system monitorowania szklarni - HarvestGeek

  Danymi można dzielić się z innymi pasjonatami swoich ogrodów czy ludzi, którzy zajmują się tym zawodowo. Bardzo ważnym elementem systemu jest stacja bazowa, która łączy sensory z siecią internetową. Stację taką podpinamy do domowego routera. System wyposażony jest w sensory, które mogą odczytać temperaturę i wilgotność powietrza, natężenie światła, wilgotność gleby, a co najważniejsze jest wodoodporny. Z czasem powstał ulepszony sensor, który wysyła dane bezprzewodowo do stacji bazowej. Całość została opublikowana na licencji Open Source. Zarówno źródła sprzętowe jak i programowe są otwarte, więc nie ma większych przeszkód do przyłączenia się i pracowania nad rozwojem systemu czy rozbudowywania go według własnych założeń.

  Poniżej link do strony źródłowej:
  Strona źródłowa

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  emer2
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
  emer2 napisał 438 postów o ocenie 47, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.