Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon 3-abonentów, dwa elektrozaczepy

20 Wrz 2013 07:54 5949 13
  • Poziom 9  
    Witam, proszę o pomoc w wyborze domofonu , potrzebuję domofon na 3 abonentów, żeby można było podłączyć 2 elektrozaczepy z pamięcią ( furtka i wejście do domu) i jeszcze jedna sprawa jak zrobić jeżeli ktoś odblokuje i nie wyjdzie z domu aby elektrozaczepy się same po pewnym czasie zablokowały
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam! Proponuję wykorzystać standardowe urządzenia, a rygle połączyć równolegle. Ważna jest moc transformatora i napięcie wyjściowe zasilacz domofonu ( np.WRD ). Pamięć elektrozaczepów jest pamięcią elektromechaniczną i nie ma możliwości powrotu po czasie do stanu blokowania.

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny dla użytkowników
    Zastosuj elektrozaczepy standardowe (bez pamięci). Są tańsze i gdy ktoś nie otworzy furtki w czasie gdy naciskamy przycisk, to już nie wejdzie.
    Przykład to elektrozaczep R-1.

Inny przykład to elektrozaczep R-2.

• Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście chyba najlepszym rozwiązaniem będą elektrozaczepy bez pamięci szczególnie że od furtki do domu mam tylko 6 metrów, trzeba będzie dłużej przytrzymać przycisk. Jakiej firmy kupić domofon znalazłem Elfon z kasetą KDO-3(na tynk) do tego zasilacz EWD10/20(mocniejszy bo w zestawach są EWD10) z możliwością zastosowania kluczy radiowych, cena jest w porządku tylko nie wiem jak z awaryjnością. Jeżeli chodzi o elektrozaczepy R1 i R2 to rozumie że różnią się tylko wielkością.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    skrzy napisał:
    Dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście chyba najlepszym rozwiązaniem będą elektrozaczepy bez pamięci szczególnie że od furtki do domu mam tylko 6 metrów, trzeba będzie dłużej przytrzymać przycisk.

Jeżeli chodzi o elektrozaczepy R1 i R2 to rozumie że różnią się tylko wielkością.

Jak ktoś nie chce dłużej przytrzymywać przycisku, to można zrobić prosty układ czasowy, który przytrzyma elektrozaczep przez powiedzmy 5 sekund. Tak jest m.in. w zestawie Laskomexa (Bastion).

R1 i R2 różnią się wyglądem. Pierwszy może być np. do furtki a drugi do drzwi.
    Elektrozaczep R-3 ma dodatkowo blokadę, która to służy do stałego odblokowania zamka gdy jest taka konieczność. Przykładowo w dzień otwarte a na noc zamykane.
  • Poziom 9  
    Trochę jeszcze szukałem i mam pytania odnośnie domofonu Genway z kasetą WL-03NL - otwieranie za pomocą kodu. (układ ma być zrobiony dla trzech abonentów)
    Chce podłączyć jak wyżej pisałem dwa elektrozaczepy (furtka i drzwi do domu) czy elektrozaczepy muszą być z pamięcią aby korzystać z otwierania za pomocą kodu bo sterowanie jest realizowane za pomocą przekaźnika NO czyli jeżeli dobrze rozumie elektrozaczep się odblokuje po podaniu na niego napięcia.
  • Pomocny dla użytkowników
    Nie musisz montować elektrozaczepów z pamięcią. Nie ma takiej potrzeby. To tylko twoja wolna wola. Elektrozaczepy z pamięcią, to po prostu takie zamki, co po podaniu napięcia przestawiają się do pozycji otwartej a wrócą do zamkniętej dopiero po ponownym zatrzaśnięciu furtki (drzwi). Na mój gust to raczej wada a nie zaleta, bo gdy ktoś nie wejdzie (zrezygnuje) to furtka będzie otwarta (jak się ją pchnie).
    Nie ma znaczenia czy będziesz otwierać kodem czy z unifonu.
  • Poziom 9  
    Rozumie jak działają, tylko jak podłączę dwa elektrozaczepy bez pamięci to z domu mogę dłużej przytrzymać przycisk jak ktoś będzie chciał wejść, druga sytuacja wychodzę przy drzwiach domu mam od wewnątrz klamkę ale do furtki muszę zrobić dodatkowy przycisk do otwierania bo klamka odpada bo idzie przełożyć rękę od zewnątrz no chyba żebym to jakoś zabudował, no i trzecia sytuacja chcę wejść do domu przy furtce wbijam kod ale drzwi domu muszę już otworzyć kluczem. Najlepiej by było żeby przy wchodzeniu po wbiciu kodu odblokowały się oba zamki na 10s , musiały by być pod napięciem przez ten czas ( na pewno są jakieś przekaźniki czasowe na których to pójdzie zrobić) a po tym czasie żeby się z powrotem zablokowały

Tak jeszcze sobie myślę jak bym dał do furtki elektrozaczep bez pamięci a do domu z pamięcią, wtedy nawet jak by ktoś zostawił odblokowane drzwi do domu to zawsze jeszcze będzie zamknięta furtka
  • Poziom 20  
    Są fajne zamki z kodem szyfrowym do domu http://www.eldomix.com.pl/index.php/sklep/product/view/7/117 można je kupić z zamkiem szyfrowym i czytnikiem RFID lub samym czytnikiem RFID strona producenta: http://www.eura-tech.eu/Kontrola-dostepu-Zamki-elektromechaniczne-z-kontrola-dostepu,2,62

Czy radiolinie jest Panu potrzebna? Może Pan zamontować domofon Elfona z czytnikiem RFID i jeden brelok RFID zaprogramować na furtkę i na drzwi wejściowe!
    Przykład http://www.eldomix.com.pl/index.php/sklep/product/view/4/172

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl

Dodano po 1 [minuty]:

Jest taki przekaźnik czasowy do wydłużenia czasu pracy elektrozaczepu
    http://www.eldomix.com.pl/index.php/sklep/product/view/2/82
  • Poziom 9  
    Radiolinia raczej odpada,musiałbym mieć 10 breloków dlatego chyba zostanę przy domofonie Genway z kasetą WL-03NL - otwieranie za pomocą kodu, dla trzech rodzin. Proszę mi napisać czy ten przekaźnik czasowy mogę u mnie wykorzystać, czy opóźnienie będzie działać w obie strony tzn. z domu unifon i przy wejściu po wystukaniu kodu i gdzie się go wpina
    http://www.genway.pl/wl-03nl-cyfrowy-panel-zewnetrzny.html -na tej stronie jest schemat
    Tak teraz patrzę na ten przekaźnik i wydaje mi się że chyba się go podłącza od razu na elektrozaczep, cewka równolegle, styk szeregowo no i przekaźnik musi mieć swoje stałe zasilanie
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    1. zaczepy bez pamięci ( przy trzech uzytkownikach i dwojgu drzwi jest wystarczająco długa lista powodów z których któreś z wejść będzie otwarte)
    2.zwykły domofon analogowy ( ze względu na jakość jak i proste możliwości rozbudowy o takie bajery jak przekaźniki czasowe)
    3. przycisk wyjścia najlepiej umieścić w pobliżu furtki z jak najkrótszym czasem

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie współpracujemy z Genway-em i nie mam zamiaru.....
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Proponuje przy furtce dać zamek z pamięcią a przy drzwiach bez pamięci, osobne sterowanie zamkami. Musisz czuć się bezpiecznie, czasem nie będziesz wiedział kogo wpuszczasz albo czasem ktoś się rozmyśli a twoje drzwi i furtka będą otwarte dla złodzieja. Tak to zawsze masz podwójną kontrolę. I wiesz że drzwi są zamknięte. Gdy gość wychodzi to podchodzisz do słuchawki tylko raz otwierasz drzwi na 5s a przy furtce zamek zablokuje się jak gość opuści posesję..

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Co to znaczy osobne sterowanie zamkami, jak zrobię przy drzwiach do domu bez pamięci to gdy będę chciał wejść do domu to przy furtce kod i otworzę ale drzwi domowe już trzeba użyć klucza. Myślę że lepiej będzie elektrozaczepy bez blokady połączyć równolegle i dołożyć ten przekaźnik wydłużający czas pracy elektrozaczepu, wtedy na unifonie wystarczy tylko raz przycisnąć a przekaźnik nastawić na 10 s wtedy furtka i drzwi są odblokowane a jak nikt nie otworzy to po tym czasie zamki się zablokują, przy wchodzeniu do domu wbijam kod przy furtce i mam 10s na otwarcie drzwi do domu, nie muszę używać klucza, jeśli oczywiście dobrze kombinuję.

Schemat podłączeń z czasowym

Dziękuje wszystkim za pomoc, domofon kupiony jutro zaczynam się bawić.