Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 1.1 97r. - Nie uruchamia się, silnik kręci, nie świeci się check

20 Wrz 2013 08:22 3813 7
  • Poziom 27  
    106 nagle umarła. Po wyłączeniu silnika, przy ponownej próbie nie można było go już uruchomić. Centralka Bosch MA3.1, immo nie ma, nie działa pompka paliwa, nie ma iskry. Przekaźnik pod komputerem sprawny, nie dostaje sygnału masy z centralki. Po rozebraniu centralki znalazłem zwartą diodę i uszkodzony kondensator wpinane do pinu 3 centralki, elementy wymieniłem ale nic to nie pomogło. Wiedziony przeczuciem kupiłem na szrocie identyczną centralkę z Citroena Saxo, jednak objaw dalej ten sam, trochę się pospieszyłem, nie doczytałem że w Saxo montowane były immobilaizery.
    Pytanie moje jest następujące: czy w przypadku blokady immo lampka check nie świeci się? Jaki może być inny problem? Sterownik dostaje 12 V i ma masę, leci też 12 V na przekaźniki po włączeniu stacyjki. Po sztucznym uruchomieniu przekaźnika pompka paliwa włącza się. Wyłącznik uderzeniowy jest wciśnięty. Nie mam pomysłu :/
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przegniły kable w wiązce
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    centralka dostaje zasilanie, lampka check świeci się po zwarciu jej kabelka we wtyczce do sterownika do masy, powinna się świecić jeśli centralka byłaby sprawna?
  • Moderator Samochody
    Sterownik powinien załączyć na stałe jeden z przekaźników w tym podwójnym, to z niego dostaje faktycznie zasilanie, zresztą zrób eksperyment: przytrzymaj palcami zwarte oba przekaźniki, druga osoba niech próbuje odpalić, powinien zagadać
  • Poziom 27  
    próbowałem to już, niestety nie działa
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Sprawdź masy i zasilania, również te z przekaźnika, żarówką. Tak jak pisał kolega wiązka albo przekaźnik, najczęściej zimne luty na płytce w środku. Mimo immo check powinien się zaświecić.
  • Poziom 27  
    jeśli centralka ma immo to nie uruchomi przekaźników, sęk w tym że nie wiem czy jeśli samochód jest zablokowany przez immo kontrolka check nie będzie się świecić, wtedy mógłbym myśleć o odblokowaniu immobilizera

Dodano po 2 [minuty]:

jesteś pewien że powinien się świecić, to sugerowałoby faktycznie wiązkę, przekaźniki sprawdziłem już wcześniej.
  • Poziom 27  
    Problem rozwiązany, przegnił jeden z przewodów w wiązce do centralki, dziękuję za odzew.