Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa c z12xe - wypadanie zapłonów

20 Wrz 2013 09:00 10308 5
  • Poziom 9  
    kilka dni temu silnik zaczął nierówno pracować. po podłączeniu komputera (diagun x431) wyskoczyły błędy:
    P0300 - Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów na cylindrach
    P0301 - wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze (stały)
    P0304 - wypadanie zapł. na czwartym cylindrze (przerywany)
    Wymieniłem świece i wykasowałem błędy. pomogło na jakieś 60 km, wróciły błędy p0300 i p0301. Podmieniłem w następnej kolejności cewkę, wykasowałem błędy. mimo to powróciły te same p0300 i p0301. po dłuższej pracy dochodzi także błąd p0304(sporadyczny). Zauważyłem że po wykasowaniu błędów przy energicznej jeździe błędy nie powracają, a wystarczy przez chwile jechać delikatnie na wolnych obrotach trochę go przydusić i błędy wracają. wykluczam usterkę mechaniczną ponieważ podczas nierównej pracy silnika po skasowaniu błędu silnik zaczyna pracować równo a kontrolka gaśnie po jakichś 3 sekundach.Zauważyłem jeszcze że gdy się rusza z miejsca to silnik przydusi i dopiero wchodzi na obroty. Dodam jeszcze że te problemy występują tak na benzynie jak i na gazie(sekwencja) Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Czy auto posiada instalację gazową??
  • Poziom 9  
    Tak sekwencje.
  • Poziom 35  
    To sprawdź czy na bęzynie łapie błędy czy na gazie . W/g mnie nabęzynie będzie Ok , a gaz do regulacji.
  • Poziom 9  
    Jak już pisałem nie ma różnicy czy to gaz czy benzyna. jakieś inne sugestie?
  • Poziom 9  
    Może komuś się przyda. Okazało się że druga cewka którą podmieniłem pechowo też była felerna. Kupiłem nową i problem znikł.