Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa c z12xe - wypadanie zapłonów

20 Sep 2013 09:00 13557 5
  • Level 9  
    kilka dni temu silnik zaczął nierówno pracować. po podłączeniu komputera (diagun x431) wyskoczyły błędy:
    P0300 - Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów na cylindrach
    P0301 - wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze (stały)
    P0304 - wypadanie zapł. na czwartym cylindrze (przerywany)
    Wymieniłem świece i wykasowałem błędy. pomogło na jakieś 60 km, wróciły błędy p0300 i p0301. Podmieniłem w następnej kolejności cewkę, wykasowałem błędy. mimo to powróciły te same p0300 i p0301. po dłuższej pracy dochodzi także błąd p0304(sporadyczny). Zauważyłem że po wykasowaniu błędów przy energicznej jeździe błędy nie powracają, a wystarczy przez chwile jechać delikatnie na wolnych obrotach trochę go przydusić i błędy wracają. wykluczam usterkę mechaniczną ponieważ podczas nierównej pracy silnika po skasowaniu błędu silnik zaczyna pracować równo a kontrolka gaśnie po jakichś 3 sekundach.Zauważyłem jeszcze że gdy się rusza z miejsca to silnik przydusi i dopiero wchodzi na obroty. Dodam jeszcze że te problemy występują tak na benzynie jak i na gazie(sekwencja) Proszę o pomoc.
  • Level 35  
    Czy auto posiada instalację gazową??
  • Level 9  
    Tak sekwencje.
  • Level 35  
    To sprawdź czy na bęzynie łapie błędy czy na gazie . W/g mnie nabęzynie będzie Ok , a gaz do regulacji.
  • Level 9  
    Jak już pisałem nie ma różnicy czy to gaz czy benzyna. jakieś inne sugestie?
  • Level 9  
    Może komuś się przyda. Okazało się że druga cewka którą podmieniłem pechowo też była felerna. Kupiłem nową i problem znikł.