Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe mieszkanie, wywala bezpieczniki

20 Wrz 2013 10:47 1848 5
  • Poziom 9  
    Mieszkanie budowane przez dewelopera w którym natężenie prądu to 13 amperów (tak mówił instalator), napięcie 230V, podłączone do sieci energetycznej: lodówka, 1 grzejnik elektryczny, czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna. Od dnia wczorajszego (wcześniej przez 2 tygodnie było ok) co jakiś czas wywala mi korki na głównym bezpieczniku. Czy może przyczyną być źle wykonana instalacja?
    Czy to raczej za duża ilość urządzeń podpięta do sieci? Zastanawia mnie to, tym bardziej że dopiero od wczoraj korki są wywalane.
    Zgodnie z wzorem na moc, wychodzi mi że łącze ma 3kW, czy to nie jest strasznie mało?
    co proponujecie?
  • Poziom 12  
    Witam
    masz schemat ?, podaj jakie masz bezpieczniki ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    tiko35 napisał:
    natężenie prądu to 13 amperów (tak mówił instalator)

Nie ma bezpieczników 13A - może 10A albo 16A?

tiko35 napisał:
    napięcie 230V

Jedna faza?

tiko35 napisał:
    podłączone do sieci energetycznej: lodówka, 1 grzejnik elektryczny, czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna. Od dnia wczorajszego (wcześniej przez 2 tygodnie było ok) co jakiś czas wywala mi korki na głównym bezpieczniku.

Kuchenka elektryczna w mieszzkaniu z jednofazowym zasilaniem wymaga szczególnej troski - przygotowanie jakiegokolwiek wielogarnkowego obiadu wymaga wyłączenia wszystkich innych prądożernych urządzeń (czajnik, grzejnik, pralka).

No i sprawdź co ci tam naprawdę wywala, bo może różnicówka np. z powodu rozcieknietego czajnika...