Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWB510D czy Indesit IWSD 51051C

20 Wrz 2013 11:32 4581 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam zamiar kupić pralkę jak w temacie - jedną z nich. W zasadzie po lekturze wpisów na forum byłem już zdecydowany na Amicę AWB510D ale teraz pojawiła się jeszcze pralka Indesit 51051 C.
    Chodzi mi o jak najprostszą pralkę z min. programów ale za to z niezależną regulacją wirowania i temperatury. Może być nawet bez wyświetlacza ale już takich w zasadzie nie ma.
    Na forum pisane było że w zasadzie już tylko Amica ma jednolity bęben (nie klejony) i łożyska możliwe do wymiany.
    Dlaczego więc jeszcze myślę o indesit - bo on ma niezależne pokrętła dla regulacji wirowania i temperatury - tyle tylko że nie wiem jak tu jest z bębnem, etc.

Jeśli macie jakieś info to proszę o napisanie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Podepnę się pod ten świeży temat.
    Kupiłem niedawno pralkę Amica AWB 510D.
    Generalnie na razie jestem zadowolony. Znałem jej ograniczenia przed zakupem, ale cena była decydująca. Pralka jest wypoziomowana, oczywiście bez blokad. Jednak przy maksymalnej prędkości wirowania dość mocno drży , bynajmniej nie rusza sie z miejsca :D ale ustawione na niej pojemniki się odrobinę przesuwają w bok. W poprzedniej użytkowanej 10 lat pralce Eloctrolux EW1067F czegoś takiego nie było. Nie było też aż takiej wibracji w SanGiorgio / Ocean którą używałem przez kilka lat przed Electroluxem.
    Czy można coś jeszcze zrobić, żeby była "jak skała" ;-) , czy ten typ tak ma?

Dodano po 4 [minuty]:

iw_mar napisał:
    Witam
    Mam zamiar kupić pralkę jak w temacie - jedną z nich. W zasadzie po lekturze wpisów na forum byłem już zdecydowany na Amicę AWB510D ale teraz pojawiła się jeszcze pralka Indesit 51051 C.
    Chodzi mi o jak najprostszą pralkę z min. programów ale za to z niezależną regulacją wirowania i temperatury. Może być nawet bez wyświetlacza ale już takich w zasadzie nie ma.
    Na forum pisane było że w zasadzie już tylko Amica ma jednolity bęben (nie klejony) i łożyska możliwe do wymiany.
    Dlaczego więc jeszcze myślę o indesit - bo on ma niezależne pokrętła dla regulacji wirowania i temperatury - tyle tylko że nie wiem jak tu jest z bębnem, etc.

Jeśli macie jakieś info to proszę o napisanie.

iw_mar, Amica AWB 510D ma regulację skokową temperatury realizowaną przyciskiem. To znaczy można zmniejszyć temperaturę ale nie można zwiększyć ponad te którą ustala program. Czyli jak wybierzesz program 60C to możesz zmienić na 50-40-30- zimna. Podobnie prędkość wirowania.
  • Poziom 9  
    iw_mar, Amica AWB 510D ma regulację skokową temperatury realizowaną przyciskiem. To znaczy można zmniejszyć temperaturę ale nie można zwiększyć ponad te którą ustala program. Czyli jak wybierzesz program 60C to możesz zmienić na 50-40-30- zimna. Podobnie prędkość wirowania.

Dzięki za odpowiedź bo właśnie o to mi chodziło.
    Co do wirowania to przez ostatnie 12 lat posiadania modelu Ariston Margherita używałem max. 550-600 obrotów - b. rzadko 700 obrotów (pomimo iz max to był 800). Wg mnie zwiększenie prędkości wirowania znacząco nie zwiększa "wysuszenia" natomiast bardziej mnie i "zużywa" ubrania - zwłaszcza koszule.
    Marek