Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VIVOTEK IP8331 - Cykliczne robienie zdjęć z zapisem do plików

DoLeCk 20 Wrz 2013 11:44 2955 23
  • Poziom 11  
    Witajcie.
    Posiadam zainstalowaną już i w pełni operacyjną kamerę Vivoteka.
    Aktualnie jest ustawiona w sposób aby zapisywała na koncie FTP cały materiał filmowy.
    Jednakże aktualnie pojawiła się potrzeba robienia cyklicznie zdjęć powiedzmy co 2 godziny aby później można było zmontować film poklatkowy z postępów prac.

Dokopałem się do programiku CyclicDownloader ale po kontakcie z autorem niestety nie obsługuje on autoryzacji http.

Możecie jakoś mnie wspomóc w zaistniałej sytuacji?
    Jest w ogóle jakaś możliwość rozwiązania tego problemu?
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Sprawdź możliwości programu Selcamnet. Ma wbudowany emulator serwera FTP.
    Kamerę możesz do programu podpiąć klasycznie (pobieranie strumieniowe) lub protokołem FTP. Obsługuje kamery Vivotek i autoryzację. Przeglądarka programu ma wbudowaną funkcję tworzenia filmu poklatkowego z dowolnego okresu, nawet kilku lat. Wybierasz zakres w kalendarzu i interwał klatek (np. co 100 klatkę). Dodatkowo możesz wybrać zakres godzin z doby.
    Jest to funkcja specjalnie zaprojektowana do tworzenia filmu poklatkowego z budowy.
    Przykład filmu wykonanego przy użyciu Selcamnet: http://www.youtube.com/watch?v=K64dkHASlYE .
    Możesz pobrać wersję demo programu. Niestety przeglądarka z tą funkcją jest dołączana tylko w wersji komercyjnej.
  • Poziom 11  
    Faktycznie wstępnie po oględzinach i kontakcie telefonicznym wydaje się, że program podoła zadaniu.
    Zobaczymy po przeanalizowaniu wersji demo.
  • Napad.pl
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Nie, informację o aplikacji podesłał mi na początku tego roku znajomy inżynier ze Szwecji z sugestią, że wykorzystuje ją do celu podobnego jak w temacie.
  • Poziom 11  
    Po ustawieniu stosownych parametrów otrzymuję informację o pobieraniu pliku, nawet we wskazanej lokalizacji na czas pobierania pojawia się plik by na koniec poinformować mnie "Last Download Failed"...
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Niestety, w przypadku bezpłatnych aplikacji musisz radzić sobie sam (lub skorzystać z pomocy autora oprogramowania - namiar we wcześniejszym linku).
  • Poziom 12  
    Najlepiej zrobić to funkcją WGET i za pomocą CRON-a pobierać zdjęcia bezpośrednio na jakiś wirtualny serwer postawiony na linuxie.

Robimy takie filmy na kamerach BTICAM, niestety nie znam ścieżek do generowania JPEG-u z VIVOTEKA.

1 # !/bin/bash
    2
    3 while [ true ]; do
    4 # create a filename with date and time portion
    5 filename=$(date -u +"%Y%m%d_%H_%M_%S").jpg
    6 # use wget to download the current image from the webcam
    7 wget http://ip.port/link_do_snapshootu.jpg -O $filename
    8 # wait 5 seconds
    9 sleep 5;
    10 done;

Kamera Generuje klatkę JPEG jak poniżej
    VIVOTEK IP8331 - Cykliczne robienie zdjęć z zapisem do plików
  • Poziom 31  
    rav_bt napisał:
    Najlepiej zrobić to funkcją WGET i za pomocą CRON-a pobierać zdjęcia...

Dlaczego najlepiej?
    1. Nie zawsze jest dostęp do webserwera kamery (brak możliwości przekierowania portów, dynamiczne IP).
    2. Nie widzę tu autoryzacji do webserwera.
    3. Brak kontroli działania skryptu.
    4. Linuks nie jest zbyt popularny. 3-4% komputerów w sieci to maszyny linuksowe. Pomijam serwery WWW itp., tu oczywiście duża przewaga.
    Najlepiej jest użyć programu przeznaczonego do danego zadania, sprawdzonego.
    Budowy raczej nie da się powtórzyć. Utrata materiału może być bardzo bolesna.
  • Poziom 11  
    Jak Marek wskazał może jeszcze gdyby była autoryzacja...
  • Poziom 12  
    DoLeCk napisał:
    Jak Marek wskazał może jeszcze gdyby była autoryzacja...

Oczywiście, że jest autoryzacja
    Skrypt podałem dla przykładu.
    Każda kamera ma inną ścieżkę do zrzutu ekranu i większość ma autoryzację. BTICAM również

Przykład ścieżki z autoryzacją wyglądają np tak

wget -O $filename http://mywebcam.dyndns.org:55555/snapshot.cgi?user=operator\&pwd=operator

Zdjęcia z kamer BTICAM można też wysyłać bezpośrednio na FTP z pomięciem skryptów, można też funkcji CRON w kamerze. Kamery są na LINUXIE zamiast wget użyć wput.

Tutaj przykład zrzutów co 10min
    http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-liwocz/
  • Poziom 16  
    Kolego, o ile dobrze pamiętam to w kamerce IP-8332 - bardzo podobnej (tylko megapikselowej i z filterm ir) jest opcja robienia zdjęć sekwencyjnych. O ile się nie mylę, to w zakładce aplication jako trigger należy wybrać seq i podać przedział czasowy. Pliki ze zdjęciami będą wówczas umieszczane w żądanej lokalizacji w określonych odstępach czasowych.
  • Poziom 11  
    We wskazanym miejscu mam jedynie jako triggery do wyboru:
    - Video motion detection
    - Periodically
    - Digital input
    - System boot
    - Recording notify
    - Camera tampering detection
    - Manual Trigger

Jeśli mowa o schedluerze to do wyboru dni tygodnia z opcjami:
    - Always
    - Od : Do z możliwością wpisania godzin i minut.
  • Poziom 11  
    Zostało ustawione.
    Teraz mam oczekiwać powiedzmy co godzinnych zdjęć na ustawionym koncie FTP?
  • Poziom 16  
    O ile dobrze skonfigurowałeś FTP to powinny się tam znaleźć pliki.
  • Poziom 11  
    Wedle testu jaki można wykonać odbyło się szczęśliwie.
    Ustawione więc pozostaje czekać czy do rana pojawi się kilkanaście ujęć.
  • Poziom 16  
    Musi działać. Korzystałem z tego i nie było najmniejszych problemów.
  • Poziom 11  
    Niestety bez rezultatu...
    Jak plik po teście w formie txt się pojawił tak nie ma żadnych zdjęć...
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    A zakładka MEDIA w kamerze została dobrze skonfigurowana? Wybrałeś klatkę z konkretnego streamu?
  • Poziom 11  
    Teraz dorzuciłem.
    Czy to już powinno być wszystko?
  • Poziom 11  
    Wszystko udało się uruchomić :)
    Dziękuję za pomoc.