Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna, Renault 1.6 16v 2000r - Pilot się blokuje

tomek1488 20 Sep 2013 15:20 2613 2
    tomek1488
    Level 1  
    Mam następujący problem:

Raz na jakiś czas samochód przestaje reagować na pilota (radiowy) - mam 2 piloty i obydwa nie działają. Efekt jest taki, że nie da się wyłączyć alarmu ani odpalić samochodu. Po kilku godzinach / kilkudziesięciu próbach wszystko zaczyna działać normalnie. Auto blokuje się średnio raz w miesiącu, elektrykowi u którego byłem nie udało się tego powtórzyć ani znaleźć przyczyny. Zaproponował mi usunięcie immobilizera za 300zł. I teraz pytanie czy ta cena mieści się w normie? I czy po usunięciu immo będzie działał central z pilota (w warsztacie póki co nie potrafili tego powiedzieć)? I co z alarmem bo nie chciałbym sytuacji, w której auto co prawda odpali bo nie będzie już immo ale będzie mrugać światłami z powodu aktywowanego alarmu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    autoas
    Level 42  
    Tutaj centralny nie ma nic wspólnego z immobilizerem (mowa o kluczyku fabrycznym), jeśli masz alarm (prawdopodobnie tzw. bezpilotowy) i nie zostanie rozbrojony, to nie odpalisz, więc usuwanie immo chyba bez sensu bo będzie i tak blokował alarm...lub jakiś problem wspólnego zasilania centralnego zamka i jednocześnie alarmu...potrzebny kumaty dociekliwy elektryk....