Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III - Nie działa radio, alarm i centralny zamek

20 Wrz 2013 18:33 2214 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Dzisiejszego dnia naprawiałem wzmacniacz antenowy w radiu. Po naprawie (udanej) chciałem zamienić kable zasilania tak, aby radio odpalało po włączeniu zapłonu. Niestety przez przypadek zrobiłem zwarcie między czarnym kablem GND a czerwonym +12V. Włączyła się syrena alarmowa (alarm Silicon Ultimate B), którą wyłączyłem kluczykiem. Przestał również odpowiadać centralny zamek, który jest podpięty pod alarm. Nie działa także radio. Bezpieczniki od radia i centralnego są całe, w centralce również. Próbowałem odpinać klemy z akumulatora, lecz bez skutku. Co mogło się spalić, ewentualnie który jeszcze bezpiecznik? Po wcisnięciu bolca od zamykania drzwi nie wciskają się pozostałe. Proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • HELUPOWER
  • Poziom 37  
    Bezpiecznik nr 21, drugi z prawej - tylko on jest winien za brak działania wymienionych urządzeń JEDNOCZEŚNIE. Sprawdzić porządnie a najlepiej wymienić.
  • HELUPOWER
  • Poziom 10  
    Wymiana bezpiecznika nic nie dała. Ogólnie zasilanie radia i alarmu jest jakoś ze sobą powiązane, gdyż po kupnie przeze mnie samochodu nie było bezpiecznika nr 22 (radio), a mimo tego radio działało. Wiem, że w tym samym czasie montowane były głośniki i właśnie alarm. Sprawdzałem miernikiem i brak jest prądu na kostce od radia (12V i 12Vpermanent). Nie ma prądu przy centralce alarmowej, wyżej przy bezpieczniku na kablu, jeszcze wyżej przekaznik jest również cały. Kabel zasilający czerwony, który wychodzi razem innymi koło pedału gazu jest rozdzielony na zasilanie radia i centralki. Głebiej wchodzi już jakby pod maskę, co jeszcze mogło paść tam po drodze? :|

Problem rozwiązany :)