Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ACM 848 BA - schemat podłączenia.

eddietor 20 Wrz 2013 20:47 3069 7
  • #1 20 Wrz 2013 20:47
    eddietor
    Poziom 10  

Witam, poszukuje kogoś kto może mi przedstawić schemat podłączenia płyty indukcyjnej Whirpool ACM 848 BA. Potrzebuje wiedzieć jaki rodzaj zabezpieczeń dobrać, tzn. różnicówka, eska i jeżeli coś jeszcze to proszę o podpowiedzenie. Proszę o podanie mi dokładnych parametrów tych zabezpieczeń. Z tego co wiem to płyta ma być podłączona do trzech faz. Podłączenie będzie wykonywał elektryk z uprawnieniami SEP. Z góry dziękuje za pomoc.

0 7
  • #2 20 Wrz 2013 23:45
    movzx
    Poziom 39  

eddietor napisał:
    Podłączenie będzie wykonywał elektryk z uprawnieniami SEP.
    To co to za elektryk który nie potrafi dobrać zabezpieczeń i wykonać podłączenia zgodnie ze sztuką?
    Zmień elektryka, bo jak coś sknoci to uprawnienia mu nie pomogą - serwis i tak zażąda grubych pieniędzy za naprawę uszkodzonej płyty.

0
  • #3 21 Wrz 2013 23:08
    movzx
    Poziom 39  

Dużo poważniej by to wyglądało, jakbyś załączył przynajmniej instrukcję instalacji, żeby nie trzeba było szukać za Ciebie.

Sama płyta ma 8kW, więc przy podłączeniu do jednej fazy potrzebne zabezpieczenie to 40A, natomiast przy dwóch - 20A.
    Do tego wyłącznik różnicowoprądowy i oczywiście przystosowana instalacja - producent wymaga co najmniej przewodu 4x1,5mm², ale to i tak raczej mało.

Przenoszę temat do działu elektrycznego, dobór zabezpieczeń i innych elementów raczej tam pasuje.

0
  • #4 21 Wrz 2013 23:31
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Kolega stwierdził

eddietor napisał:
    Z tego co wiem to płyta ma być podłączona do trzech faz. Podłączenie będzie wykonywał elektryk z uprawnieniami SEP.
    I dopisał
    Cytat:
    W zapytaniu nie proszę o ocenę jakości i wiedzy elektryka tylko o pomoc. Ta wiedza ma być tylko do mojej wiadomości, a nie elektryka.

Po co Tobie, skoro i tak elektryk ma podłączyć ?
    Chyba że ......

0
  • #5 21 Wrz 2013 23:42
    movzx
    Poziom 39  

elpapiotr napisał:
    Chyba że ......
    Ja również uważam, że "że..." - jakby chodziło tylko o brak zaufania do elektryka, to nie byłyby potrzebne "dokładne parametry".
    Wynika z tego dla mnie dość jasno, że autor tematu doskonale wie, że podłączenie bez uprawnień (metodą "każdy chłop się na prundzie zna") powoduje nie tylko nieważność gwarancji ale i niebezpieczeństwo dla użytkownika - i przyznanie się do tego wyśle temat do kosza.

Ale to już fachowcy w tym dziale doskonale wypunktują a reszta stanie się niemalże "sama" ;)

0
  • #6 22 Wrz 2013 08:50
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 22 Wrz 2013 13:12
    Gregory_bg
    Poziom 26  

Do autora. Zwyczajnie chcesz gotowca a wiesz dlaczego? pierwszy lepszy z brzegu link w google i masz częściową odpowiedź, każdy elektryk sobie z tym poradzi a nie Juzio z gazowni ;) lub co najgorsze Ty nie mając żadnej wiedzy w tej dziedzinie.

1