Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv7-6140ew - Brak dźwięku w Laptopie

20 Wrz 2013 23:44 7845 12
  • Poziom 7  
    Witam w moim laptopie, nie ma dźwięku. Wszystko ładnie działało, aż nie zamkną klapy do laptopa ( tryb uśpienia ). Po jakiejś godzinie ,wróciłem żeby z powrotem pracować na Laptopie i niestety nie było już dźwięku. Sformatowałem całkowicie laptopa do czystego dysku , wgrałem od nowa sterowniki, które zawsze działały i pomimo tego nadal nie mam dźwięku.

Mój laptop : HP Pavilion dv7-6140ew

Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś informacje Dodam SS

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 13  
    A czy w menadżerze urządzeń , w panelu sterowania widać zainstalowane sterowniki karty dźwiękowej . I jaki posiadasz zainstalowany system operacyjny? :)

• Poziom 43  
    Używasz wbudowanych głośników czy zewnętrznych ? Głośność zwiększona w systemie ? Wybrane w systemie odpowiednie urządzenie do odtwarzania ?

• Poziom 43  
    W ustawieniach Intela wybrana prawidłowa konfiguracja głośników itp. ? I obrazki zapisuj jako .jpg i umieszczaj na Forum w odpowiedni sposób, przyciskiem na dole, a nie jako załączniki.
  • Poziom 7  

Nie mam pojęcia co wcześniej tam było.

• Poziom 43  
    Nie chodziło mi o ustawienia WiFi tylko dźwięku.

Dodano po 58 [sekundy]:

Na zewnętrznych głośnikach lub słuchawkach także cisza ?
  • Poziom 7  
    Także cisza. Chce też dodać, że system niby odczytuje dźwięk, na obrazku po zielonych kreskach widać ( mikser dźwięku ).HP Pavilion dv7-6140ew - Brak dźwięku w Laptopie

• Poziom 43  
    Co masz w Zaawansowanych Beats Audio ?
  • Poziom 7  
    Teraz zauważyłem nie tylko brak dźwięku ale także nagrywanie dźwięku (wbudowany mikrofon w laptopie) także nie nagrywa mojego głosu, stwierdziłem to po braku reakcji tych ,, zielonych kresek ''
  • Poziom 13  
    Czy ten system, który posiadasz jest legalny? Ponieważ zdarza się , że systemy "połamane" mają często wycięte istotne dla działania sprzętu elementy systemu. Miałem podobne dwie sytuacje. Jedna to kiedy rzeczywiście uległa uszkodzeniu w wyniku zwarcia w głośnikach zewnętrznych podpiętych do laptopa karta dźwiękowa w laptopie . I drugi raz kiedy piracki system nie posiadał plików do obsługi pełnego składu sterowników.

Jeżeli to pierwszy przypadek ratuje naprawa płyty koszt naprawy około 100 zł , lub zakup zewnętrznej karty dźwiękowej po USB . koszt od najtańszej 5 zł do nawet 300zł , dla domowego użytkownika.

A jeżeli to drugi przypadek, to radził bym zakupić legalny system i wgrać sterowniki producenta .
  • Poziom 7  
    Wiesz co, bardzo prawdopodobne, że mogło dojść do zwarcia, kabel z zewnętrznych głośników, który wchodził w wejście liniowe w laptopie ,został raptownie wyszarpany, przez moją nieuwagę, wtedy jak napisałem na początku pierwszego posta, zamknąłem klapę i wyszedłem na godzinę, po powrocie głosu już nie było.
    Mam w pełni orginalny system, więc Twoja pierwsza teoria nie jest raczej trafna.