Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APC Smart-UPS XL Modular 3000VA - co może być przyczyną palenia Mosfet-ów?

21 Wrz 2013 08:55 2763 5
  • Poziom 11  
    UPS działał jako przetwornica z baterii słonecznych. Za przetwornicą (UPS) podłączony był przekaźnik jeden ze styków skleił się i w UPS-sie uszkodziły 8XFDP 3632 wymieniłem na nowe co nie pomogło.
    Przy próbie podłączenia baterii robił zwarcie. Zauważyłem, że uszkodzony może być 4082IBZ. Wylutowalem go. Od FDP3632 odkręciłem radiator zauważyłem, że jeden z FDP3632 się grzeje wyciąłem go był uszkodzony, a później uszkodziłem kolejne.
    Widok samej przetwornicy...
    Nie wiem co może być przyczyną palenia Mosfet-ów?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Przyczyną palenia się MOSFET-ów jest ich niewłaściwe sterowanie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Sterowanie Mosfet-ów odbywa sie za pomocą HIP4082IBZ, który wylutowalem. Sprawdzalem na płycie czy gdzieś jeszcze nie idzie z bramki Mosfet-a niż na HIP4082IBZ i nie znalazłem. Przy wylutowanych Mosfet-ach na bramce Mosfeta nie ma napięcia.
  • Poziom 25  
    Podaj P/N płyty -przepraszam widać na "foto".
    Słowo sterowanie oznacza również kontrolę.
  • Poziom 25  
    Nie potrafię określić szczegółowo przyczyny takiego zachowania. Dokumentacji do tego modelu nie posiadam. Był (jest) produkowany głównie dla IBM-a. Układ scalony, o którym mowa, to typowy driver. Formowanie przebiegu wyjściowego, oraz kontrola odbywa się prawdopodobnie "wcześniej". Należy sprawdzić "z czego" sterowany jest wspomniany "driver". Brak sterowania może wynikać z uszkodzenia samego układu sterowania lub prawidłowego działania układu zabezpieczeń. Elementy przełączające rzadko ulegają uszkodzeniu przy prawidłowym działaniu całego układu.