Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu

21 Wrz 2013 12:53 2427 4
  • Poziom 28  
    Witam,
    miałem awarie łańcucha, skończyło się 8 zaworami.
    Po złożeniu silnik działa dobrze na benzynie, po przełączeniu na gaz zrzuca przewód ciśnienia gazu prowadzący na trójnik do map sensora oraz końca listwy wtryskowej( cienki)

Ogółem wizualnie wszystko poskładane jest jak było,
    W programie jedynie widnieje błąd:
    ERROR1041 - Zbyt niskie ciśnienie gazu lub zbiornik gazowy pusty.

Proszę o sugestie.
    Pozdrawiam

Dodano po 51 [minuty]:

Dodam jeszcze że:
    Auto było nie uruchamiane przez 2 miesiące.
    Podmieniony był parownik na Inny- sprawny(używany, leżakujący trochę czasu)
    Seryjnie reduktor Tomasetto, podmieniony był na KME Silver
    Instalacja Gazowa to Diego G3. ma około 5 lat.

Dodano po 5 [minuty]:

Wtryskiwacze Jet wcześniej były Waldki czerwone.
  • Poziom 38  
    Wg mnie, jak zrzuca przewód, to albo ciśnienie za duże podaje reduktor niż powinien, albo przewód jest za luźny i trzeba założyć opaskę.
  • Poziom 28  
    Przewód został rozerwany, więc za dużo jest ciśnienia- wychodzi na to że obydwa parowniki są uszkodzone i dają pełne ciśnienie z butli lub minimalnie niższe.
    Wcześniej te przewody bez żadnych zabezpieczeń nie spadały.

Chyba trzeba wymienić parownik.
    Po zmianie kolejnością przewodów w map sensorze działa kulawo na gazie. Wiec jak testować map sensor ?

Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu Primera P11.144 - Po remoncie głowicy wysadza przewód od ciśnienia gazu

Dodano po 14 [minuty]:

Na fotografii z Map sensorem przewody są zamienione- to pozwala np na nierówną pracę na gazie.
  • Moderator Samochody
    cichy lis napisał:
    Na fotografii z Map sensorem przewody są zamienione

Na tym zdjęciu kolejność jest prawidłowa, ale za ten silikonowy wężyk ktoś powinien zdrowo po łapach dostać.
  • Poziom 28  
    Na fotografii z Map sensorem przewody są zamienione- to pozwala np na nierówną pracę na gazie.

Dodano po 1 [minuty]:

Schemat instalacji, i okazało się że mechanik podpiął sobie jak chciał.
    Przewody wpięte prawidłowo, reset komputera, na nowo kalibracja i działa! Chyba za szybko zawróciłem wam głowy a za mało opierdzieliłem majstra.
    Dzięki za sugestie.
    Na dniach pójdą nowe filtry, przewody świec -zestaw przewodów niskiego ciśnienia- są sprawna, ale już z lekka pękate.
    Pozdrawiam