Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J140W - Brak j.polskiego w menu - czy mozna dograc polskie menu?

21 Wrz 2013 12:04 7320 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam w nowej drukarce jezyki:
    English
    Norwegian
    Swedish
    Danish
    Finnish

Czy mozna zmienic (dograc) nowe menu aby bylo po Polsku ?
  • Poziom 20  
    Można spróbować aktualizować oprogramowanie. Na dzień dzisiejszy jest to wersja B. Wersję firmware sprawdzisz naciskając przycisk STOP/EXIT i (strałka w górę) lub (+). Wersja oprogramowania (literka) będzie na pierwszej lub drugiej pozycji od lewej.

potem wchodzisz w http://welcome.solutions.brother.com/bsc/publ...d=dcpj140w_all&type2=4&os=all&flang=all&dlid=

Odnajdujesz swój OS oraz język pobierasz, uruchamiasz i postępujesz zgodnie z instrukcją.

Potem jeśli sam język polski nie wskoczy to wejdź w MAINTENANCE i zmień kod języka na 0054. Język polski powinien się pojawić.
    Ewentualnie po wgraniu firmware wejdź do menu i wybierz INITIALIZE SETUP (czy coś takiego), i na pierwszym ekranie wybierasz język, strzałkami odszukaj polskiego.

Jeśli firmware się nie wgra, albo po zmianie kodu języka pojawi Ci się Please dl rom to ponownie wejdź w 74 (zmiana języka) i wybierz 0057 zatwierdź 99 - Przynajmniej będzie można używać drukarki z angielskim menu.

Nie wiem jeszcze co zrobić, gdy drukarka ma wersję A, a przy próbie aktualizacji program pokazuje, że aktualizacja nie jest konieczna. (Tak, program uruchamiany na prawach admina - drukarka podłączona na USB...).
    Ktoś ma jakieś pomysły?
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam oprogramowanie:
    OB20921121:2CB8.

Nie wykryło języka polskiego, napisało Please dl rom, wiec przywróciłem angielski.