Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki UrBeats Monster. Łączenie kabel + Jack 3,5 4-pinowy

21 Wrz 2013 13:46 3213 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Mam do zlutowania kabel (słuchawki+mikrofon+3 przyciski)który ma 6 przewodów do JACK-a. O taki Słuchawki UrBeats Monster. Łączenie kabel + Jack 3,5 4-pinowy

1. Kabelek który składa się z kilku cieniutkich żyłek, reszta kabelków była opleciona kabelkiem nr.1 oraz kabelkiem nr 6. (Wydaje mi się że jest to jeden z przycisków)
    2. Jest to kabelek od jednej ze słuchawek (?prawa), "okręcony" o jakieś niteczki.
    3. Ekranowany kabel, najprawdopodobniej od mikrofonu.
    4. złoty kabel. (masa według mnie)
    5. Identyczny jak kabel nr.2 tylko że zielony. (?lewa)
    6. Identyczny jak kabel nr.1 lecz zielony. (Drug przycisk)

Plus Jack 3,5 mm, 4 piny. Słuchawki UrBeats Monster. Łączenie kabel + Jack 3,5 4-pinowy

I mam tu problem z połączeniem tego wszystkiego.
    Wydaje mi się że będzie to połączone w sposób taki:
    I: 2 - B
    II: 5 - A
    III: 1,3,6- C
    IV: 4 - D
    Proszę o potwierdzenie lub poprawienie mnie, jeśli jestem w błędzie.

Nie wiem dokładnie do jakiego telefonu są używane te słuchawki używane i nie mam możliwości zbyt szybkiej informacji na ten temat.

PS Nie wiem czy to się zalicza do działu audio ale niestety nie moglem znaleźć innego działu który by odpowiadał mojemu problemowi.

@EDIT Obrazek z "jackiem" coś szwankował więc wrzuciłem nowy.
  • Poziom 2  
    Dzieki wielkie. Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.
  • Poziom 9  
    Sory, że odgrzewam kotleta ale mam ten sam problem. Jak ostatecznie wygląda prawidłowy schemat podłączenia?
  • Poziom 2  
    No niestety nie ma jednego poprawnego rozwiązania. Zależy to głównie od telefonu jaki używasz do tych słuchawek. Wystarczy znaleźć na TEJ stronie, do czego używane są słuchawki. Numeracja pinów jest zgodna obrazkiem w lewym górnym rogu strony.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Znalazłem już schemat dla Xperii..(ten sam co w Apple z tego co słyszałem).

Zatem teraz tylko pytanie, mają 6 kabli w słuchawkach ja to widzę tak:
    A-+ od Prawej słuchawki
    B-+ od Lewej Słuchawki
    C-+Wspólna Masa
    DEF- 3 kable do pilota i mikrofonu, tak?
  • Poziom 2  
    No właśnie teraz nie powiem Ci czy przyciski były na masie czy na mikrofonie. Ale spróbuj metodą "prób i błędów". Wepnij Jacka do wejścia, pobiel sobie kabelki od przycisków i przyłóż na pin "masy" i poprzyciskaj czy działa, a jeżeli nie to na pin "mikrofonowy". Napięcia są znikome więc NIE POWINNO się nic stać, lecz i tak robisz to na własną odpowiedzialność. :)