Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T65 - Sam zmienia częstotiwość kanałów

21 Wrz 2013 17:14 2910 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Dawid_9878 napisał:
    Witam, od jakiegoś czasu posiadam tuner ferguson ariva T65 i mam pewien problem. Otóż wyszukuje sobie kanały poprzez automatyczne stronienie, sortuje sobie potem według mojej kolejności i jest ok, po oglądaniu wyłączam dekoder i np. po dwóch dniach włączam, a tu np. TVP1 HD wraz z całym jego MUXem nie ma zasięgu choć wcześniej było 80% (chyba max jak na ten dekoder, bo większej wartości nie można uzyskać), bo przestawiła się częstotliwość na mniejszą i trzeba znowu włączyć strojenie. Czasami robi tak, lub zmienia się kolejność listy. LCN cały czas jest wyłączony, auto aktualizacja też, próbowałem ją włączyć, ale to nie pomagało. Oprogramowanie najnowsze ze strony producenta (po kupnie tunera na poprzednim sofcie było tak samo, dlatego zrobiłem aktualizacje do najnowszego).
    Zobacz to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...er+ariva&sid=ab02073cb899b80d6f35390ea72670ff
    Psu na bude te ustawienia fabryczne. Chociaż piszą nawet w tunerach DVB-S aby tak robić, ale ja nigdy tego nie robię i wszystko działa i na DVB-T i DVB-S.
  • Poziom 43  
    Dawid_9878 napisał:
    Ok, zrobiłem to. Jeśli nie pomoże i znów częstotliwość się przestawi to napiszę.
    Jedynie może się przestawić jak namiesza operator. Na szczęście nie grzebie tak często.
  • Poziom 43  
    Dawid_9878 napisał:
    Wczoraj znowu się przestawiło, tym razem MUX3 i zmieniło częstotliwość z 690 MHz na 514, czy tam 506 MHz.

Ariva T 650 ma jeszcze coś takiego jak automatyczna aktualizacja listy- menu>inne> automatyczna aktualizacja kanałów. To dziadostwo też wyłącz jeżeli T65 to ma.