Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Palladium TVB5030S BEKO Elektronik U99.190-2

14 Mar 2005 22:52 2446 9
  • Poziom 23  
    Witam
    Posiadam TV jak w temacie TV Palladium TVB5030S , opis na chassis BEKO Elektronik U99.190-2 i nie wiem czy to jest opis chassis czy nie. TV w formacie 16:9, Na obudowie dodatkowe info GJ2.812-B.
    Problem polega na tym, że już ktoś "wsadził" rączki w TV i brakuje tranzystora T503 w sterowaniu trafka odchylania H.
    Poszukuje informacji jakie to chassis i ewentualnie info na temat tego tranzystorka, bo orginału niestety już tam nie ma, a ktoś pozostawił dziwne kombinacje, które i tak są uszkodzone, co powoduje przeciążenie przetwornicy i jej próbkowanie. Zasilacz ok.
    Nalepszym rozwiązaniem byłby schemat do tego TV.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam Sonaik
    PS
    Spędziłem cały wieczór na przeglądaniu postów i nic konkretnego nie znalazłem.
  • Poziom 29  
    pan sprawdze u kolegi moze wiecej ,jakie scalaki stoja w plycie jaki procesor
  • Spec od TV
    Prawdopodobnie jest to chassis 14.2 - powinno to (14.2) być na nalepce - na płycie gł.
    Jeśli się mylę, podaj istotne elementy (z ich numerami).

Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    podaję troszkę danych
    IC301 MSP34006 B8 V3
    IC101 TDA9563H7(lub 1)N3/31 powierzchniówka sorki trudno odczytać trochę zamazane
    TV ewidentnie przywleczony z wystawki z niemiec tylko klijent nie chce mi powiedzieć czy ten tranzystor był "pruty" tam czy jakiś magik w polce go położył
    Pozdrawiam Soniak

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze raz i zgadza się chyba bo na naklejce z kodem kreskowym jest taka sentencja znaków
    14.2 16,9 28" BG ST 2S KV PH2 z 63A
    i jeszcze jedno pytanie o pilota do tego sprzętu
    bo oczywiście go nie ma w zestawie, co należało by dobrać ewentualnie gdzie orginał kupić i za ile
    Pozdrawiam Soniak
  • Poziom 23  
    dzięki bardzo za zainteresowanie i pomoc
    ze swojej strony na dzień dzisiejszy mogę tylko obiecać opisanie dalszych postępów w naprawie
    Wielkie dzięki amik9m
    Pozdrawiam Soniak
  • Poziom 23  
    Witam
    Zgodnie z obietnicą opisuje co znalazłem dalej
    Po przeanalizowaniu kilku postów i zbadaniu sprzętu okazało się, że zasilanie jest ok ale uszkodzony jest zestaw combo: sys procesor, video procesor i cała reszta TDA9563H/N1/3 a dokładniej zwarcie w gałęzi zasilającej 3,3V,
    I mam nieodparte wrażenie że dostałem w spadku ten TV po kimś, a najlepsze że pasuje opis z posta z przed roku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=126616&highlight=mc44608
    Jestem bardzo ciekaw czy to ten sam sprzęt.
    A moje pytanie:
    gdzie mogę dostać orginał tego procesora, jedyne jakie znalazłem to oferta poltronik ale jest to wersja TDA9565 który obsługuje BG/DK, zaś orginał którego man w TV to TDA 9563 tylko z BG i nie wiem czy po podmianie nie będzie problemu z wsadem pamięci.
    Pozdrawiam Soniak

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Witam
    Po konsultacji z autorem postu wyżej wymienionego zwracam honor dantess i informuje że to nie ten sam odbiornik, ale podobieństwo bardzo łudzące.
    Pozdrawiam Sonaik
  • Spec od TV
    Spróbuj w firmie W... z Wrocławia; namiary masz na PW.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Witam
    Czy faktycznie sama wymiana procesora nie gwarantuje, że sprzęt wstanie
    Bo w takim przypadku gdy trzeba jeszcze programować procka dla mnie naprawa odpada bo nie mam takiej możliwości żeby go "opisać".
    Sama wymiana w takim wypadku jest sztuką dla sztuki i nie daje żadnych efektów.
    Pozdrawiam Soniak
    PS
    Jeszcze raz dzięki amik9m postaram się skontaktowac z firmą W... w wolnej chwili po konsultacji z właścicielem sprzętu.