Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda/Octavia - Moduł Komfortu

13FoCuS13 22 Wrz 2013 00:03 4332 0
  • #1 22 Wrz 2013 00:03
    13FoCuS13
    Poziom 1  

Witam, na wstępie dodam jestem nowym posiadaczem Skody Octavii 1.9 TDI 110KM rocznik 2001 wersja Elegance (SLX) Octawia 1, po lifcie niektórzy opisują to jako Tour nie wiem ostatecznie. Silnik AHF/ASV może się przyda, 2 poduszki boczne w siedzeniach i 2 w desce przód, 4 elektryczne szyby + elektryczny szyberdach.

Wracając do tematu, chciał bym zapytać co sie dzieje w Octavii, gdyż nie działa mi centralny, nie działają el. szyby, nie dziala oswietlenie kabiny jak i szyberdach. Podejrzenia moje to moduł Komfortu, gdyż wcześniejszy właściciel wymieniał mechanizmy el szyb w drzwiach kierowcy, bo tam nie działały tylko, lecz po jego naprawach nie działa nic, a wcześniej rzekomo działało. Czy jest możliwość upalenia tego Modułu komfortu? Gdzieś się dowiadywałem i podobno numer części jest taki: 1J0 959 799 AH 05H (ostatnio rozebrałem wszysko i jest wszystko ale bez tych 3 osatnich literek) i nie wiem co to są te 3 ostatnie znaki? Nigdzie takiego modułu nie ma, a według VINu (TMBBP21U512474694) taki podobno jest, wszędzie są podane bez tych ostatnich trzech znaków. Ponad to, czy taki moduł trzeba później, gdzieś zaadaptować, czy ustawić? Czy kluczyki centralnego będą działały? Czy trzeba je również "dogrywac"? Jaki Kosz tego był by, ewentualnie czy jest szansa samemu to zrobic przez VAGa zwyklego KKL, dodam że samochód jest to anglik, ale czy to ma jakieś znaczenie?
    Czy po założeniu modułu może wystarczy zamknięcie i otwarcie? Wcześniej mialem Audi A4 i gdy wymieniłempompkę centralnego wszystko działało idealnie bez niczego :/ czy tutaj będzie tak samo? Czy piloty (w kluczykach) będą działały, czy za to odpowiada moduł? czy jakiś inny bajer do modułu dopinany?

Poza tym cały moduł ma numerki jeszcze:
    1J0 959 799 AH
    ZM-max 5DK 007 954-51 II24800

No i moje Kolejne pytanie co to są te ostatnie znaki II24800 wszędzie są inne :/ czy one muszą się też zgadzać?

Pozdrawiam z góry dziękuję i mam nadzieję, że ktoś mi w tym pomoże.

4 0