Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno migomatu do użytku domowego do 3,5k pln.

22 Wrz 2013 11:12 3873 16
  • Poziom 14  
    Witam

Od jakiegoś czasu trochę czytałem i oglądałem, a teraz chcę kupić.

Mam nią zamiar działać przy maszynach w gospodarstwie i ich ulepszaniu, blacharka samochodowa, różnego rodzaju ulepszenia mechaniczne w swoich autach oraz różne drobne...

Na ten cel chcę przeznaczyć ok 3.5k pln tak już max.
    Zamieszczone poniżej używane spawarki są do kupienia w tej kwocie.

Mobilność maszyny nie jest priorytetem.

Interesują mnie bardziej jakieś konkretne starsze sprzęty.

Oraz podajnik zewnętrzny.

Moje typy to( w kolejności tak jak mi się podobają) :

1. Ess 320mw

2 Fronius Vario Star 304-2

3. Bester 400A

4. Kemppi ps3500 Fu10

Oraz ten nie wiem jaki tu jest podajnik:

Ess 502mw i podajnik Schmidtt

Mam nadzieje że linki dobrze opisałem.

Będę wdzięczny za wyrażenie opinii o tych spawarkach i pomoc w doborze.

Pzdr.

Daniel S.
  • IGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Podejrzewam, że się coś znajdzie w końcu to konkretne firmy nie jakieś padło...
    Czyli mała dostępność dokumentacji przekreśla sprzęt wg Ciebie ?
  • Poziom 19  
    Zanim kupisz sprawdź jakie masz zabezpieczenie na sieci u siebie, tam gdzie będziesz podłanczał tą spawarkę, bo bez 40A to raczej magiem o tak dużej mocy nie pospawasz.
    Jedynie Fronius ma prąd ok 20A.
    Za 3,5K kupisz nowego Esaba Caddymig'a C200i, a jeśli nie będziesz spawał nim na produkcji to pospawasz nim wszystko co tylko będziesz potrzebował. Przecież nie będziesz nim spawał elementów o grubości ponad 8-10mm bez przerwy. Grube elementy i tak spawa się wielościegowo więc po co ci większa maszyna. Caddymiga możesz zabrać wszędzie, a jeżeli ma to być transformator to popatrz np. na Origo miga C200. Ma on trochę większą sprawność, ale jest większy i brak mu synergii i mobilności ze względu na gabaryty i 3F zasilanie. Nie muśisz koniecznie brać Esaba, ale są to sprzęty produkowane w Polsce (przynajmniej C200i) i wybierając je pośrednio dajesz pracę rodakom.
  • Poziom 14  
    Dzięki za jakieś konkretne informacje !
    Hmm co do tych zabezpieczeń to przy liczniku mam 20A bezpieczniki topikowe, a w skrzynce dalej z tego co wiem to 40A.
    Rozumiem, że chodzi Ci o to że pełną mocą nie pospawam ??
    Czy, że nie ruszy ? Bo mam Tig-a 375A i dobrze działa.
    Dzięki za namiary na nowe sprzęty jednak w tej kwestii chciałbym coś bardziej sprawdzonego i "długoterminowego" tak to może ujmę :)

Chętnie poznałbym opinie o moich wyżej wymienionych typach szczególnie pierwszym 320 mw...
  • Poziom 19  
    Liczy się najmniejsze zabezpieczenie. Jeżeli ten tig jest inwerterowy to będzie chodził, lub jeżeli to trafo i ma softstart to wystartuje bez problemu ale na max parametrach wywali bezpieczniki.
    A Origomig to stara pancerna konstrukcja na transformatorze, więc nie wiem czemu tak się przed nim bronisz.
    Jeżeli miałbym wybierać z tych co ty podałeś to wziąłbym Bestera, bo zawsze łatwiej i taniej go naprawić, ale on będzie ciągnął ok. 40A z sieci.
  • IGE-XAO
  • Poziom 14  
    Hmm tig jest na transformatorze, narazie na max nie potrzebuje spawać
    Poszukam trochę info o tym Origomig.
    Zastanawia mnie, skoro nowy sprzęt kosztuje 3,5k i używany tyle samo to ile ten używany powinien kosztować będąc nowym ?
  • Poziom 14  
    Niejednokrotnie sprzedający używanego sprzętu kompletnie nie sugerują się aktualnymi cenami rynkowymi a ty za ile sami kupili sprzęt kilka lat temu.

Pomyśl jeszcze może nad jakimś Migatronic - em. Firma podobno wchodzi na Polskę niebawem a używane sprzęty są bardzo dobre tej firmy
  • Poziom 14  
    Właśnie tylko jak ocenić rynkową wartość sprzętu, kiedy jest go mało kilka szt.
    Kupując kiedyś swojego p99r obserwowałem ceny i wiedziałem, że mogę dać max 500 zł.
    Tutaj sytuacja się komplikuje, może spojrzenie na możliwości sprzętu używanego w odniesieniu do nowych produktów pozwoliło by sprecyzować jego wartość...
    Brnąc tym tokiem myślenia gdzie powinien być taki ess 320 mw lub bester 400w ??
  • Poziom 14  
    ciężko powiedzieć, tyle ile sprzedających tyle różnych skrajnie cen
    np. Migatronic 405A z chłodzeniem wodnym itp 2t/4t można kupić w bdb stanie za 9k i też za 3,5k
    Ja bym zrobił tak że szukałbym najtańszych i na żywo ocenił ich faktyczny stan tj podajnik itp
  • Poziom 14  
    Dokładnie.
    Popatrzę na te spawarki których jest kilka sztuk. Tig-a kupiłem bez konsultacji, też mało popularny, ale jestem zadowolony z ewentualną naprawą nie powinno być problemu. Co mig-a faktycznie może coś popularniejszego.
    Zrobiłem tak kupując ostatnio samochód :)

Tak się zastanawiam czy upalanie drutu i spawanie punktowe to bardzo przydatne funkcje ??
  • Poziom 22  
    Zdecydowanie odradzam ci zakup szwabskiego szajsu ess. Serwis marny, dokumentacje nie do zdobycia tak samo jak i części. Kto to widział aby w spawarkach płyty nie były pokryte lakierem. W migatonika również się nie pakuj. Wybierz marki popularne u nas esab, lincoln ew kemppi.
    Jeszcze jedną rzecz chciałem dodać, otóż dla przykładu płyta główna do ESS pulssarc 550 kosztuje 2500euro netto...Oczywiście podaje tenże przykład ku przestrodze.
  • Poziom 17  
    Dlaczego ma to być wydzielony podajnik. Takie rozwiązanie ma sens tylko w przypadku gdy trzeba się dostać w trudno dostępne miejsca. Na przykład wciągnąć podajnik na rusztowanie a ciężkie urządzenie zostaje na dole. W normalnym użytkowaniu to tylko dodatkowa plątanina kabli i więcej problemów.
  • Poziom 9  
    Podajnik na tym ostatnim ess to z kemppika. Co do Twoich typów to najmniej problemu sprawi Ci Bester - pracowałem w paru zakładach na nich i jedyna eksploatacja to były uchwyty i rolki co jakiś czas...sam śledze temat miga teraz bo zamierzam dokupić tyle że już nie taką "krowę" wcześniej kupiłem ozas esab origo mig c340 pro 4wd i minąłem się z celem bo ani to mobilne do drobnego spawania a przy grubszym spawaniu brakowało mi chłodzenia wodą ale człowiek się na błędach uczy. W Twoim przypadku faktycznie jeżeli ma być to praca jak pisałeś przy samochodach lub na przy sprzęcie w gospodarstwie to lepiej małą spawareczkę przenieść na miejsce niż nosić detale do warsztatu tak samo przy autach leciutki uchwyt i podręczna spawarka. A jak już będziesz potrzebował to 300A odpalasz wirówkę 5 elektroda i lecisz :D

Dodano po 5 [minuty]:

zdenek_zdenek napisał:

A Origomig to stara pancerna konstrukcja na transformatorze, więc nie wiem czemu tak się przed nim bronisz.

Święta racja origo mig to typowy pancernik jak każdy Ozas a teraz już Esab. Miałem faltiga 200A -nie do zajechania z origo mig również jestem zadowolony tyle że kupiłem bez chłodzenia i to jedyny mankament a teraz mam jeszcze esab caddy tig 2200i ac/dc ta34 już 3 rok pracuje na nim codziennie i jestem bardzo zadowolony więc z mojej strony gorąco polecam Ozas-Esab.
  • Specjalista - spawarki
    Polecam Kemppi ponieważ znam i wiem że to pożądny sprzęt. Ponadto spawa również elektrodą.Marka jedna z najbardziej znanych w Polsce i Europie.
  • Poziom 9  
    tylko w tej cenie dobrego kemppika nie kupi chyba, że tego na ramię 170A tyle, że miałby nówke...
  • Poziom 14  
    Witam

Po krótkim czasie użytkowanie postanowiłem uzupełnić swój temat ( uważam, że warto komuś się może przydać).
    Kupiłem Bestera magster 400 plus.
    Jestem zadowolony.
    sprawdza się elegancko, z mobilnością nie mam problemu.
    Teraz spawanie to prawdziwa przyjemność, nie jak na moim starym transformatorze.
    Do tego ess u tamtego sprzedawcy były shematy, jednak dostępność ewentualnych części była dla mnie ważniejsza.
    Dla mnie jest to sprzęt na lata.
    Została jeszcze śruba i wiertarka.

Dziękuje wszystkim wypowiadającym się.