Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-VZ15EG. Nie da się przewinąć kasety. Kamera - pause na LCD.

Bob57 14 Mar 2005 23:16 1422 6
    Bob57
    Level 18  
    Witam!
    Problem z ta kamerka jest taki ze:
    w trybie magnetowid kasete mozna zapakowac do srodka rolki opasaj tasme o beben glowica sie zatrzymuje i cisza. LCD pokazuje ze kaseta w srodku ale nie da sie ja przewinac, wl play itd mozna ja tylo wyjac gdzie po nacisnieci eject glowica rusza i kaseta wychodzi.
    Natomiast w trybir kamery na LCD pisze pause.
    Czasami po zaladowaniu kasety wszystko dziala OK tzn po zaladowaniu kasety w trymie VCR glowica sie kreci caly czas i mozna wl play i cala reszte. Posprawdzlem tasiemiki chyba wszyskie czujniki i nic madrego mi do glowy nie przychodzi. Moze ma ktos wiecej doswiadczenia taka sztuka?
    Pzdr.Bob
    robleks
    Level 14  
    Trzeba sprawdzić lewy napinacz którego zadaniem jest napięcie taśmy do czujnika optycznego .Miałem taki przypadek z tym mechanizmem ,kamera była po upadku i nie zawsze napinało taśmę ,bo ta dźwigienka przeskoczyła za taki mały wystający z chassis bolczyk .Objawy były podobne.W razie pytań służę pomocą .
    Bob57
    Level 18  
    Witam!
    Dziekuje za szybka odp. ale spr napiecie tasmy jest chyba OK a nie moge dostrzec tego napinacza, w ktorym miejscu on jest?
    Głowica sie zawsze zatrzymuje po zaladunku tasmy tylko rusza w tedy jak sie wl play/ff/rew
    Co moze byc jeszcze tego powodem? bo teraz czasami startuje
    Pzdr.Bob
    Dixi68
    Level 15  
    Miałem kiedyś coś podobnego. Sprawdź elektrolity na płycie. W moim przypadku musialem trzy wymienić i pomogło.
    robleks
    Level 14  
    Patrząc od góry na mechanizm jest to dźwignia z lewej strony zaraz przy silniku loading-u. Sprawdź czy ma luz. Wydaje mi się że ta kamera jest za młoda na elki .
    Bob57
    Level 18  
    Witam
    Motor jest w lewym gornym rogu ponizej jest taka metalowa blaszka wystajaca z mechanicmu (pionowa) o ktora to opiera sie bolec z tasma po zaladunku kasety, chodzi o to? jezeli tam to nie widze tam zadnego luzu a bolec z tasma po zaladunku sie o niego opiera i sprezynuje :-(
    Pzdr.Bob
    robleks
    Level 14  
    Sorki pomyliłem ten mechanizm z DL ,a to przecież Z12.Sprawdziłbym ustawienie switch-a i połączenia przy złączce w którą wchodzi taśma od switcha-mode.No i jeszcze jedno sprawdź co się stanie gdy kaseta dojdzie do końca.Dołączam sposób na ustawienie tego mechanizmu.