Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder samsung dsb-s305g do laptopa lub komputera

bienek234 22 Wrz 2013 11:47 2778 27
  • #2 22 Wrz 2013 14:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    Czy da się połączyć wyżej wymieniony dekoder do laptopa lub komputera?

W jakim celu, po co?.
    bienek234 napisał:
    Jest jakiś laptop który może ma już wejście na taką antene, czy jest jakiś konwerter?

NIE.
    bienek234 napisał:

To tuner analogowy, by podłączyć/połączyć do niego ten dekoder będziesz jeszcze potrzebował modulator antenowy.

0
  • #3 22 Wrz 2013 17:35
    bienek234
    Poziom 13  

Chce z laptopa/komputera zrobić telewizor gdyż osobnego urządzenia- telewizora nie moge mieć.

0
  • #4 22 Wrz 2013 17:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    Chce z laptopa/komputera zrobić telewizor

KOCUREK1970 napisał:
    by podłączyć/połączyć do niego ten dekoder będziesz jeszcze potrzebował modulator antenowy

Np. to:
    http://www.dipol.com.pl/modulator_telewizyjny...classic_kanaly_21-69_fonia_5_5_mhz_R95175.htm
    Oczywiście tym sposobem będziesz mógł oglądać ten dekoder na monitorze, natomiast nie będziesz mógł sterować samym dekoderem (zmieniać programy, głośniej ciszej), jeśli sam dekoder jest w innym pokoju.

0
  • #5 22 Wrz 2013 17:50
    bienek234
    Poziom 13  

KOCUREK1970 napisał:

Np. to:
    http://www.dipol.com.pl/modulator_telewizyjny...classic_kanaly_21-69_fonia_5_5_mhz_R95175.htm
    Oczywiście tym sposobem będziesz mógł oglądać ten dekoder na monitorze, natomiast nie będziesz mógł sterować samym dekoderem (zmieniać programy, głośniej ciszej), jeśli sam dekoder jest w innym pokoju.

Mi chodzi oto u mnie w pokoju modulator antenowy+ dekoder nc+ z karta smart hd i to podłączone do kompa.

Odnośnie tej karty Smart HD , do dekodera może być podpięta taka zwykła antena pokojowa , albo jakaś mała zewnętrzna, czy musi być ten duży talerz?

Nie będę mógł sterować dekoderem czyli jak dekoder ma funkcje nagrywania to ja nie będę mógł nagrywać?

0
  • #6 22 Wrz 2013 17:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    modulator antenowy+ dekoder nc+ z karta smart hd

bienek234 napisał:
    samsung dsb-s305g

No to w końcu co to ma być za dekoder?.
    bienek234 napisał:
    Odnośnie tej karty Smart HD , do dekodera może być podpięta taka zwykła antena pokojowa , albo jakaś mała zewnętrzna, czy mósi być ten duży talerz?

By działała tv naziemna, musi być też sygnał z talerza!,
    bez tego dekoder nie ruszy.
    bienek234 napisał:
    Nie będe mógł sterować dekoderem czyli jak dekoder ma funkcje nagrywania to ja niebęde mógł nagrywać?

To o czym mówisz będzie możliwe tylko na/w dekoderze, żadna karta w komputerze nie da takiej możliwości, tym bardziej, że albo będzie działać HDMI, albo euro z modulatorem, nie działa to jednocześnie!.

0
  • #7 22 Wrz 2013 18:01
    bienek234
    Poziom 13  

KOCUREK1970 napisał:

By działała tv naziemna, musi być też sygnał z talerza!,
    bez tego dekoder nie ruszy.

Czyli żadna antena na parapecie na polu nie pomoże?

A dekoder mam ten samsung do dyspozycji ale jak by karta nie poszła to kupie z nc+

0
  • #8 22 Wrz 2013 18:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:

Nie, musi być sygnał z talerza,
    dziwi mnie to, że chcesz kupić smart HD, a pytasz o programy naziemne, z satelity będziesz miał to samo, a nawet więcej.
    bienek234 napisał:
    A dekoder mam ten samsung do dyspozycji ale jak by karta nie poszła to kupie z nc+

No to już możesz kupować cały komplet, dekoder z kartą i talerz satelitarny,
    a tego Samsunga możesz wywalić do śmieci.

0
  • #9 22 Wrz 2013 18:09
    bienek234
    Poziom 13  

KOCUREK1970 napisał:
    bienek234 napisał:

Nie, musi być sygnał z talerza,
    dziwi mnie to, że chcesz kupić smart HD, a pytasz o programy naziemne, z satelity będziesz miał to samo, a nawet więcej.
    bienek234 napisał:

No to już możesz kupować cały komplet, dekoder z kartą i talerz satelitarny,
    a tego Samsunga możesz wywalić do śmieci.

Bo chodziło mi oto że nie mam jak pociągnąć kabla ( wiercić nie mogę , a nie mam wyjść zrobionych w ścianie)

0
  • #10 22 Wrz 2013 18:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    Bo chodziło mi oto że nie mam jak pociągnąć kabla ( wiercić nie mogę , a nie mam wyjść zrobionych w ścianie)

To możesz zapomnieć o Swoim pomyśle,
    możesz pomyśleć o jakimś dekoderze naziemnym, ale na antenie pokojowej by nie wiercić ścian, to ciężko to też widzę.
    Gdzie dokładnie mieszkasz, jakie to miasto/miejscowość, jak daleko masz do najbliższego nadajnika DVB-T?.

0
  • #11 22 Wrz 2013 18:43
    bienek234
    Poziom 13  

Książnice/Bochnia/Kraków/Małopolska

Dodano po 26 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    bienek234 napisał:

To możesz zapomnieć o Swoim pomyśle,
    możesz pomyśleć o jakimś dekoderze naziemnym, ale na antenie pokojowej by nie wiercić ścian, to ciężko to też widzę.
    Gdzie dokładnie mieszkasz, jakie to miasto/miejscowość, jak daleko masz do najbliższego nadajnika DVB-T?.

A masz jakieś propozycje ( nie wliczając internetu) żeby mieć disney channel.

0
  • #12 22 Wrz 2013 18:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    A masz jakieś propozycje ( nie wliczając internetu) żeby mieć disney channel

Ten program jest dostępny tylko przez satelitę, albo w kablówce, skoro nie możesz przewiercić ściany, to oprócz internetu jak piszesz, nie masz możliwości posiadania tego programu.

0
  • #13 22 Wrz 2013 19:32
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego dekoder samsung dsb-s305g i karta Smart HD się nie sparują!!!

bienek234 napisał:
    A masz jakieś propozycje żeby mieć disney channel

Antena sat. dekoder NC+, Polsatu, TNK, Orange te umożliwiają odbiór tego kanału.

0
  • #14 23 Wrz 2013 06:58
    bienek234
    Poziom 13  

Jest szansa że będe miał kabel od anteny w pokoju , więc teraz reasumując chce mieć multiroom z cyfrowego polsatu wystarczy mi tak: Sygnał z anteny + dekoder cyfrowego polsatu HD 3000 LUB HD 6000 , ten modulator antenowy co kolega podesłał i będe mógł mieć tv na kompie? Czy będe mógł nagrywać bo do dekodera cyfrowego polsatu chce dokupić sobie dysk , czy jakoś wgl będe mógł nagrywać? Jaki program na komputer potrzebuje?

0
  • #15 23 Wrz 2013 15:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    Jest szansa że będe miał kabel od anteny w pokoju

Od jakiej anteny?.
    bienek234 napisał:
    więc teraz reasumując chce mieć multiroom z cyfrowego polsatu

To musisz mieć DWA dekodery od nich i KAŻDY z nich musi mieć osobny sygnał z talerza.
    bienek234 napisał:
    Sygnał z anteny + dekoder cyfrowego polsatu HD 3000 LUB HD 6000 , ten modulator antenowy co kolega podesłał i będe mógł mieć tv na kompie?

Jeśli kolega zrozumiał moje wcześniejsze wyjaśnienia co do konieczności posiadania talerza satelitarnego, to - TAK, to wystarczy.
    bienek234 napisał:
    Czy będe mógł nagrywać bo do dekodera cyfrowego polsatu chce dokupić sobie dysk

Tak.
    bienek234 napisał:
    czy jakoś wgl będe mógł nagrywać? Jaki program na komputer potrzebuje?

W dekoderze będziesz mógł nagrywać co i jak chcesz, na komputerze TYLKO to co będziesz akurat oglądał.
    Co do programu, musisz to już sam poszukać.

0
  • #16 23 Wrz 2013 21:00
    bienek234
    Poziom 13  

KOCUREK1970 napisał:
    bienek234 napisał:
    Jest szansa że będe miał kabel od anteny w pokoju

Od jakiej anteny?.

W antenie cyfrowego polsatu będe miał konwerter ( tak sie chyba to zwie ) twin, jeden dekoder (główny) mam w salonie więc mój będzie ten drugi

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:

bienek234 napisał:
    czy jakoś wgl będe mógł nagrywać? Jaki program na komputer potrzebuje?

W dekoderze będziesz mógł nagrywać co i jak chcesz, na komputerze TYLKO to co będziesz akurat oglądał.
    Co do programu, musisz to już sam poszukać.

Na dekoderze wiem że będe mógł nagrywać, ale czy będe widział na kompie co nagrywam?

0
  • Pomocny post
    #17 24 Wrz 2013 11:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    ale czy będe widział na kompie co nagrywam?

Tak, ale nagrywasz co oglądasz, w tym momencie nawet jeśli na dekoderze zmienisz program, to na nim oglądasz coś innego i nagrywasz też coś innego, w komputerze co nagrywasz, to oglądasz, nie ma możliwości na komputerze co innego nagrywać i co innego oglądać w tej samej chwili.

0
  • #18 24 Wrz 2013 12:29
    bienek234
    Poziom 13  

Ok dzięki za odp, ajeśli chodzi o program jak to wpisać żeby znaleź pod jaką kategorią możesz podać przykładowy program?

Dodano po 3 [minuty]:

A wgl jaka będze jakoś odbioru?

0
  • Pomocny post
    #19 24 Wrz 2013 12:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    ajeśli chodzi o program jak to wpisać żeby znaleź pod jaką kategorią możesz podać przykładowy program?

Google nadal działa, znajdziesz co potrzebujesz.
    bienek234 napisał:
    A wgl jaka będze jakoś odbioru?

Jak z kasety VHS, lub jak jeszcze do niedawna działająca naziemnie tv analogowa.

0
  • #20 24 Wrz 2013 13:21
    bienek234
    Poziom 13  

KOCUREK1970 napisał:
    bienek234 napisał:
    ajeśli chodzi o program jak to wpisać żeby znaleź pod jaką kategorią możesz podać przykładowy program?

Google nadal działa, znajdziesz co potrzebujesz.

Ale jak mam to wgl wpisać program do odbióru tv, do modulatora tv, ale np. mam na kompie media portal, może to być?

0
  • Pomocny post
    #21 24 Wrz 2013 15:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bienek234 napisał:
    Ale jak mam to wgl wpisać program do odbióru tv

Raczej do oglądania i rejestracji sygnału (strzelam, nigdy mi to nie było potrzebne).
    bienek234 napisał:
    do modulatora tv

Nie potrzebujesz.
    bienek234 napisał:
    ale np. mam na kompie media portal, może to być?

Najpierw kup co potrzebujesz, a o program martw się później.
    A do tej karty co już masz w komputerze, nie dostałeś programu do rejestracji obrazu?.
    Praktycznie zmieni się tylko źródło podawanego sygnału, reszta jest bez zmian, czyli to co ta karta może robić.
    Powiem szczerze, że w tej akurat materii (programu) Ci niewiele pomogę.

0
  • #23 24 Wrz 2013 19:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ogólnie to są programy do obsługi kart satelitarnych....

0
  • #24 24 Wrz 2013 19:26
    bienek234
    Poziom 13  

A Windows Media Center może być?

0
  • #25 24 Wrz 2013 19:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Powinien działać, jeśli tylko wykryje kartę tv co masz w komputerze.

0
  • #26 24 Wrz 2013 19:56
    bienek234
    Poziom 13  

a gdzie to jest lub skąd to ściągnąć na xp

0
  • #27 24 Wrz 2013 20:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Dla XP ten program nie istnieje, musisz zmienić system, ale wtedy na 99% kartę co masz w komputerze będziesz musiał wymienić na coś innego.

0
  • #28 24 Wrz 2013 20:04
    bienek234
    Poziom 13  

A Media Portal 1.2 lub ProgDVB 6??

0