Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry

krzycho92x92 22 Sep 2013 11:54 2493 4
 • #1
  krzycho92x92
  Level 2  
  Witam
  Ostatnio stalem sie nabywca Motocyklu Cagiva SX 350 z 1981 roku.
  Motocykl nie miał wogóle iskry a wiec zabrałem sie za naprawe co sie okazało,
  ktos juz tutaj cos kombinował.Poniewał był załozony moduł z jakiegos Chińczyka wraz z cewka , stator z magnetem chyba oryginalny.
  Moje pytania:
  -Czy ktos ma pomysł jak to uruchomić ?
  -Jak sprawdzic stator z impulsatorem?
  -Moze jakis inny zapłon ?
  Pozdrawiam

  Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Średnio ten stator wygląda. Cewka zasilająca moduł wygląda mi na nawijaną, bo dziwne, że ktoś nie zabezpieczył w ogóle tak cienkiego drutu. Dwie pozostałe też nie wzbudzają zaufania, zwłaszcza, że jedna przejechana po powierzchni. W ogóle ten stator sprawia wrażenie naprawianego i składanego z przypadkowych podzespołów. Cewka owinięta tą złażącą taśmą, też była raczej przewijana.
  Osobiście wywaliłbym to całkowicie i założył zestaw z porządniejszego chińczyka. Wraz z kołem magnesowym, modułem i cewką.
 • #3
  krzycho92x92
  Level 2  
  Tez tak mysle tylko nie mam pojecia czy wejdzie mi nowe magneto na wał . Najgorsze jest to że nie wiem jak wygladała oryginalna instalacja wraz z zapłonem
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To dobierz takie, żeby pasowało. Część kół magnesowych ma nitowane gniazdo czopa i można je przerobić, jeśli zajdzie aż taka potrzeba. Więc nie rób problemów.
  Przecież to zwykłe CDI, więc nie ma tutaj filozofii. Do dwóch cewek jest moduł i cewka zapłonowa lub cewkomoduł, bo to włoski sprzęt, a tam często były takie wynalazki i przewód do gaszenia.
 • #5
  krzycho92x92
  Level 2  
  A ma znaczenie to czy wezme taki zaplon z Chińskiego skutera 50ccm 2t czy np ze 125 ccm 2t??