Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry

22 Sep 2013 11:54 2262 4
  • Level 2  
    Witam
    Ostatnio stalem sie nabywca Motocyklu Cagiva SX 350 z 1981 roku.
    Motocykl nie miał wogóle iskry a wiec zabrałem sie za naprawe co sie okazało,
    ktos juz tutaj cos kombinował.Poniewał był załozony moduł z jakiegos Chińczyka wraz z cewka , stator z magnetem chyba oryginalny.
    Moje pytania:
    -Czy ktos ma pomysł jak to uruchomić ?
    -Jak sprawdzic stator z impulsatorem?
    -Moze jakis inny zapłon ?
    Pozdrawiam

Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry Cagiva SX 350 - Zapłon nie działa ,Brak iskry
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Średnio ten stator wygląda. Cewka zasilająca moduł wygląda mi na nawijaną, bo dziwne, że ktoś nie zabezpieczył w ogóle tak cienkiego drutu. Dwie pozostałe też nie wzbudzają zaufania, zwłaszcza, że jedna przejechana po powierzchni. W ogóle ten stator sprawia wrażenie naprawianego i składanego z przypadkowych podzespołów. Cewka owinięta tą złażącą taśmą, też była raczej przewijana.
    Osobiście wywaliłbym to całkowicie i założył zestaw z porządniejszego chińczyka. Wraz z kołem magnesowym, modułem i cewką.
  • Level 2  
    Tez tak mysle tylko nie mam pojecia czy wejdzie mi nowe magneto na wał . Najgorsze jest to że nie wiem jak wygladała oryginalna instalacja wraz z zapłonem
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To dobierz takie, żeby pasowało. Część kół magnesowych ma nitowane gniazdo czopa i można je przerobić, jeśli zajdzie aż taka potrzeba. Więc nie rób problemów.
    Przecież to zwykłe CDI, więc nie ma tutaj filozofii. Do dwóch cewek jest moduł i cewka zapłonowa lub cewkomoduł, bo to włoski sprzęt, a tam często były takie wynalazki i przewód do gaszenia.
  • Level 2  
    A ma znaczenie to czy wezme taki zaplon z Chińskiego skutera 50ccm 2t czy np ze 125 ccm 2t??