Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer radykalnie zwolnił

22 Wrz 2013 14:17 6987 67
  • Poziom 26  
    Dual core 6400, pamięć 3 GB, W7-32 bit.
    Komputer radykalnie zwolnił. Przeskanowany MBAM, Security Essentials oraz Eset online-kilka adware, ale po usunięciu tak samo wolno. Tuneup zrobił porządki + defragmentacja i też nic.
    HD Tune jak na fotkach, co dalej sprawdzać?.
    Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wykres nie jest "sterylny" - jakieś "coś" chodzi w tle.
    Wklej listę procesów.
    Dysk ma jeden sektor oczekujący - parametr C5.
    Podaj screen z głównego okna cpu-z.

Poza tym koniecznie podaj model i markę zasilacza.

MM2X napisał:
    Przeskanowany MBAM

Pełny skan po aktualizacji bazy? Możesz dać logi?

Został Ci jeszcze do wykonania skan ADWcleaner i CureIt.

Dodano po 54 [sekundy]:

MM2X napisał:
    Komputer radykalnie zwolnił.

Po czym to poznajesz? W jakim programie jest spowolnienie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dysk do remapu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
    Od punktu 4.

A gdzie pozostała część screenu z HDT?
    Patrząc na 03 to obowiązkowo marka i model zasilacza!
  • Poziom 26  
    Zasilacz Modecom Feel 1-420W
    Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił
    Zaraz powtórzę Mbamb i Adwcleaner i dam logi.

Spowolnienie, - długo otwierają się okna przeglądarki, poczta itd., już nie da sę patrzeć na ciągle kręcące się kółko W7.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    No to się sprawa powoli wyjaśnia: Modecom Feel do wymiany - na prawdziwy zasilacz, który to "coś" tylko udaje. Potem remap według zaleceń kolegi Robert B. A dopiero później dalsze szukanie szkodników software'owych (o ile będzie jeszcze taka potrzeba; jeśli zaczniesz procedurę naprawczą od punktu 2, to już na pewno nie).
  • Poziom 26  
    Pete_O napisał:
    Modecom Feel do wymiany na prawdziwy zasilacz

Zapewne masz rację, ale ten zasilacz mam niecały rok (na gwarancji) i do tej pory było ok.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    MM2X napisał:
    było ok

Było.
  • Poziom 26  
    Robert B napisał:
    Było.

Czy zatem kwalifikuje się do wymiany w ramach gwarancji, czy po prostu się zużył?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Sprawdź jeszcze wizualnie stan kondensatorów na płycie głównej - szukaj: napuchniętych/ wybrzuszonych do góry/wylanych. Możesz wstawić zdjęcie, byle było w miarę wyraźne. I pokaż screen z HW Monitor.

Dodano po 1 [minuty]:

MM2X napisał:
    Czy zatem kwalifikuje się do wymiany w ramach gwarancji, czy po prostu się zużył?
    Zobaczysz - jeśli podmiana zasilacza i remap rozwiążą problem, to znaczy, że Feel jest niesprawny i wtedy możesz spokojnie reklamować go u sprzedawcy.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ja mam dla Ciebie radę - odinstaluj Tune Up Utilities oraz
    safbot1st napisał:
    Został Ci jeszcze do wykonania skan ADWcleaner i CureIt.

To, że masz TUU zainstalowane oznacza, że w systemie masz jeszcze sporo śmiecia...
    Potem zrób defrag chociaż partycji C: programem Auslogic.
    Na koniec daj jeszcze raz wykres HDtune.

W kwestii zasilacza - jest na czarnej liście, czyli do wymiany, nie ma jednak 100% pewności czy to on powoduje owo spowolnienie w przeglądarkach itd.
    Póki co wykonaj powyższe.

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym pytałem:

safbot1st napisał:
    MM2X napisał:
    Przeskanowany MBAM

Pełny skan po aktualizacji bazy? Możesz dać logi?

Dodano po 1 [minuty]:

aha i koniecznie ten remap. Powinieneś zacząć od remapu - jak koledzy napisali.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
  • Poziom 31  
    MM2X napisał:
    Zdjęcie zasilacza wrzucę do godziny.
    Możesz, ale mnie chodziło o stan kondensatorów na płycie głównej.
    Włącz HW Monitor i sprawdź jego odczyty, gdy obciążysz czymś komputer (np. jakąś grą, lub chociaż filmem z YT) - po kilku (np. 10) minutach obciążania.
    Jeśli wierzyć odczytom programowym, to napięcie na CPU już za bardzo skacze. +12V trochę wysokie, ale jeszcze w normie, co oczywiście o niczym nie świadczy, bo rozumiem, że pomiary były w trybie "idle", tzn. bez obciążenia. +5V - nie wyświetliło się wcale. Nie masz przypadkiem multimetru, żeby pomierzyć napięcia, jakie podaje zasilacz?
  • Poziom 43  
    MM2X napisał:
    teraz znowu wyjrył 2 adware.

Tak "dokładnie" właśnie testowałeś.
    Pełny skan nie pobieżny wszystkich dysków a nie tylko systemu.
    CureIT zrób koniecznie i ADWcleaner + usuń.
    Odinstaluj TUU i zobacz, czy "spowolnienie" minęło.
    ps.HWmonitor napięcia podaje w normie (oprócz -5v z kosmosu).
    Daj jeszcze napięcia z biosu z zakł. Health.
    Najlepiej zmierz miernikiem, zresztą i tak komunikowaliśmy, że zasilacz nadaje się do wymiany, szkoda tylko, że prawie nowy - kiepski zakup.

Dodano po 1 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Na koniec daj jeszcze raz wykres HDtune.
  • Poziom 31  
    safbot1st napisał:
    Zastosuj się do tych rad kolegi safbot1st, bo oprócz problemów hardware'owych, masz ewidentnie problem z malware/adware itp. (choć oczywiście zastosowanie procedury naprawczej dysku od p. 2 załatwiłoby równocześnie i tę kwestię ;) )

Dodano po 5 [minuty]:

safbot1st napisał:
    HWmonitor napięcia podaje w normie (oprócz -5v z kosmosu).
    ...oraz oprócz skaczącego napięcia CPU VCORE: 1.168-1.296V, a przypomnę, że nominalne to 1.184V, zaś pod dużym obciążeniem może być jeszcze gorzej...
    Temperatura rdzeni procesora (52 i 57 st. C), jak na tryb bezczynności i raczej chłodny dzień - też nieco za wysoka.
  • Poziom 26  
    Teraz jest inny zasilacz, na próbę ( niestety też nie markowy ), ale u znajomego komputer na nim chodzi normalnie ( czyt. szybko ).
    Tak jest na 2-gim zasilaczu:
    Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił

Odinstalowałem Tuneup, na razie bez zmian.
    Przygotowuje się do remapu....

Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił Komputer radykalnie zwolnił
    Na moje oko elektrolity są ok., poza tym wizualnie nie widać nic ( spalone, okopcone itd.), jutro będę miał multimetr i zrobię pomiary.
  • Poziom 43  
    Odinstaluj na próbę ten eset, czy jakiego tam masz antywira - gwarantuję, że system bedzie "szybciej" dzięki temu działać.
    Test HDtune - znowu niesterylny zrobiłeś. Jak możesz się spodziewać poprawnej pracy systemu skoro nie kontrolujesz fundamentalnej rzeczy - procesów które chodzą pod spodem.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk jest nawet wolniejszy niż w poprzednim teście. Czy coś działa w tle?
  • Poziom 43  
    Pete_O napisał:
    Zastosuj się do tych rad kolegi safbot1st

Czy wykonałeś powyższe? (wiem, że TUU odinstalowałeś, ale zrób komplet skanów przeciw robakom!!!!!)
    Może to jakaś infekcja tak spowalnia komputer, której użytkownik nie kontroluje, niekoniecznie program uruchomiony przez niego, a działa tak jakby w momencie testu coś na dysk zapisywał, programy typu p2p itp.
  • Poziom 43  
    mati211p napisał:
    programy typu p2p itp.

Ja podejrzewam właśnie "nadopiekuńczy" antywir, w procesach widzę jakieś "Microsoft Security Client" - zalecam usunąć to/ odinstalować, lub infekcja, bo nie widać nic wiecej w procesach.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    safbot1st napisał:
    mati211p napisał:
    programy typu p2p itp.

Ja podejrzewam właśnie "nadopiekuńczy" antywir, w procesach widzę jakieś "Microsoft Security Client" - zalecam usunąć to/ odinstalować, lub infekcja, bo nie widać nic wiecej w procesach.

To jeszcze niech da screen z procesów po kliknięciu opcji pokaż procesy wszystkich użytkowników, bo w poprzednim tego brakuje, by mówić o procesach.
  • Poziom 31  
    MM2X napisał:
    Tak jest na 2-gim zasilaczu: (...)
    Jeśli chodzi o odczyty napięć - wyniki są o wiele lepsze, gdyż nie mają tak dużych wahań i bliższe są wartościom wzorcowym dla normy ATX. Z obciążeniem, czy w trybie bezczynności te odczyty były robione? Jeśli w takich samych warunkach, co poprzednio, to warto zwrócić uwagę, że temperatury rdzeni są o kilka stopni niższe niż przy tamtym Feel'u, a to też coś nam mówi o wartościach i stabilności jego napięć.
    MM2X napisał:
    Na moje oko elektrolity są ok., poza tym wizualnie nie widać nic ( spalone, okopcone itd.), jutro będę miał multimetr i zrobię pomiary.
    Wizualnie wg mnie jest OK, ale to o niczym nie świadczy, tym bardziej, że odczyty HW Monitor pokazywały spore skoki napięć. Na pewno warto zweryfikować multimetrem, ale moja rada co do tego sprzętu i tak jest wciąż ta sama: zastąp go prawdziwym zasilaczem.
    Jak wizualnie kondki na płycie głównej? Pytam już 3. raz o to. ;)
  • Poziom 43  
    mati211p napisał:
    To jeszcze niech da screen z procesów po kliknięciu opcji pokaż procesy wszystkich użytkowników, bo w poprzednim tego brakuje, by mówić o procesach.

Dzięki, nie znałem tego - ciemnym w win7 ;)
  • Poziom 26  
    Przepraszam Was wszystkich, że nie nadążam z odpowiedziami, ale sukcesywnie będę to robił ( biegam za zasilaczem, dobrym aparatem, multimetrem ).
    Elektrolity na płycie wizualnie też są ok., nie ma wybrzuszeń.

Dr Web CereIT znalazł dwa adware:
    - Trojan.packed.24524
    - Adware.Babylon.10
    zaraz dam Adwcleaner

• Pomocny post
    Poziom 31  
    safbot1st napisał:
    To jest proces Microsoft Security Essentials (darmowy antywirus MS) i raczej nie zamula on komputera bardziej niż inne oprogramowanie antywirusowe. Oczywiście jego skuteczność zostawia nieco do życzenia, ale to rozważania na osobny temat. ;)
  • Poziom 26  
    Podaje fotkę z Adwcleaner.

Czy mam odinstalować Security Essentials?, co wtedy z ochroną?

safbot1st napisał:
    Pełny skan nie pobieżny wszystkich dysków a nie tylko systemu

jakim programem mam to zrobić, czy też spod systemu?
    Sporo razy odpalona przeglądarka internetowa, poza tym cały czas włączony klient poczty. Dodatkowo jak było wcześniej wspomniane jeden niestabilny sektor. Przydałby się też skan z OTL i załączyć logi. Na pewno sporo osób pomoże skasować wszystkie infekcje jakie są. Przy skanie OTL zaznacz infekcja LOP i Purity.
    Logi podać w załączniku.
  • Poziom 43  
    MM2X napisał:
    safbot1st napisał:
    Pełny skan nie pobieżny wszystkich dysków a nie tylko systemu

jakim programem mam to zrobić, czy też spod systemu?

Chodziło o ustawienia programu MBAM.
    Możesz na próbę odinastalować
    MM2X napisał:
    Czy mam odinstalować Security Essentials?, co wtedy z ochroną?

Przez chwilę możesz się obejść "bez ochrony" - działają zawsze wbudowane osłony windowsa, poza tym interent jest też filtorwany przez dostawcę. Jeśli regularnie będziesz skanował system obejdziesz się bez antywira.
    Może to właśnie MS SE zakłóca testy HDtune.

Wklej po tym ponownie wykres z HDtune. Mam nadzieję, że już sterylny.
  • Poziom 26  
    Skanuje teraz OTL, jeśli się nie mylę to miałem z tym kiedyś problem, po skanowaniu i włączeniu opcji sprzątanie musiałem stawiać na nowo system :( . Jak tego uniknać teraz?

Dodano po 2 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Wklej po tym ponownie wykres z HDtune. Mam nadzieję, że już sterylny

Sorry, co znaczy sterylny?, czy chodzi o wersje pro?, kolega ma może mi podrzucić?
    Skanowanie OTL nie zepsuje Ci systemu. Może to był Combofix, bo ten wprowadza ogromne zmiany w systemie. Poza tym osoby dobrze się znające powiedzą czy jest jakaś infekcja i co bezpiecznie usunąć można ewentualnie. Sterylny tzn. że wykonany gdy nic nie zakłóca jego pracy.