Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie muzyki przy wiekszym obciazeniu

22 Wrz 2013 14:59 3351 23
  • Poziom 17  
    Witam !Pisze na forum ponieważ mam problem od jakiegoś czasu z moim komputerem .Dzieje się tylko na internecie tzn.Siedza na internecie i słuchając muzyki przez neta ,włączam druga kartę zeby przegladac strony i wtedy muzyka sie zacina ,tak samo dzieje sie jak np.krece kółkiem od myszki również przerywa.Przypominam ze dzieje sie tylko tak jak słucham muzyki z internetu .To samo jest również jeśli muzyka leci z neta a chce odpalić skype badz tym podobne programy ,dopoki w pełni nie uruchomi sie np.Skype to tragiczne jest to przeyrwanie muzyki która leci przez internet .Komputer wyczyściłem zmieniłem pastę na procku jaki i karcie graficznej i dalej to samo .Format nie pomaga .

Specyfikacja:

Płyta : Epox 8rda3+pro
    Ram :2 Gb
    Karta :Nvidia Geforce 4200Ti
    Dysk: 500 Segate
    Procesor : Sempron 2.0
    Zasilacz :Chieftec 500 wat
    System :Windows XP SP3

Predkosc internetu to 12 mb(stałe łącze)

Prosze o pomoc .Z góry dziękuję
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż screen z zakładki procesy, gdy występuje problem i SMART dysku za pomocą CrystalDiskInfo.
  • Poziom 17  
    Ok zatem podaje screnn zakładki "Procesy "(zrobiłem go podczas gdy grała muzyka w necie i uruchamiał sie skype) oraz z CristalDiskInfo (chyba o ten screen chodziło,zrobiłem go przy wyłączonym skype).

Przerywanie muzyki przy wiekszym obciazeniu Przerywanie muzyki przy wiekszym obciazeniu
    W tym momencie zacina tylko Skype. Nic dziwnego że strony przy przesuwaniu myszką nie chodzą płynnie i że muzyka się zacina jeżeli jakiś proces zabiera 100%. Należałoby uchwycić raczej wtedy procesy jak zacina się muzyka, bo teraz 75% zużywa sam Skype. Dysk wydaje się sprawny, poza dużym atrybutem F0(czas ustawiania głowicy) i sporą ilością błędów w 07, ale to Seagate. Poza tym jak kolega wspomniał wyżej parametr C3.
  • Poziom 17  
    Ok przestawione ,jakby troszke lepiej ,ale nadal zacina sie muzyka przy uruchamianiu obojetnie jakiego programu .Za chwile przeskanuje programami
  • Poziom 43  
    pawelmail200 napisał:
    Ok przestawione ,jakby troszke lepiej ,ale nadal zacina sie muzyka przy uruchamianiu obojetnie jakiego programu .Za chwile przeskanuje programami

Wklej okno programu Manager Zadań (ctrl+alt+del) na zakładce wydajność, podczas zacinania się muzyki.
    Jeśli dochodzi do 100% nie ma sie czemu dziwić - procesor nie wyrabia z liczeniem.
    Sam siedzę teraz na sempie 2.0ghz (w sigu) i Dźwięk przerywa nawet przy przesuwaniu strony na YT.
    Jest to normalne zachowanie dla cpu o tej wydajności.

Dodano po 1 [minuty]:

pawelmail200 napisał:
    Za chwile przeskanuje programami

Robaki jak najbardziej zalecam wywalić - może jakoś minimalnie pomóc.
  • Poziom 17  
    Wklejam z screeny z dwoch programów :

Przerywanie muzyki przy wiekszym obciazeniu Przerywanie muzyki przy wiekszym obciazeniu

safbot1st screen powyzej poprzez CTRL+DEL+ALT jest własnie robiony podczas uruchamiania programu skype ,czyli zacina sie muzyka .
    safbot1st napisał:
    pawelmail200 napisał:

Wklej okno programu Manager Zadań (ctrl+alt+del) na zakładce wydajność, podczas zacinania się muzyki.
    Jeśli dochodzi do 100% nie ma sie czemu dziwić - procesor nie wyrabia z liczeniem.
    Sam siedzę teraz na sempie 2.0ghz (w sigu) i Dźwięk przerywa nawet przy przesuwaniu strony na YT.
    Jest to normalne zachowanie dla cpu o tej wydajności.

Niestety zauważyłem ten sam problem w starszych komputerach ze słabszymi procesorami. Po prostu unowocześniono strony internetowe i starsze komputery nie wyrabiają na nich, dodatkowo na niektórych całkowicie zawieszają się na okresy około minuty, po czym pojawia się informacja że skrypt nie odpowiada.
  • Poziom 17  
    Czyli w moim przypadku wypadałoby wymienić procesor tak ? Nie chciałbym inwestowac w komputer który słuzy mi tylko do internetu i ogladania filmów
  • Poziom 43  
    mati211p napisał:
    Niestety zauważyłem ten sam problem w starszych komputerach ze słabszymi procesorami. Po prostu unowocześniono strony internetowe i starsze komputery nie wyrabiają na nich, dodatkowo na niektórych całkowicie zawieszają się na okresy około minuty, po czym pojawia się informacja że skrypt nie odpowiada.

Potwierdzam. Skrypt wywala też kiedy kończy się ram - trzeba naciskać kontynuuj i poczekać.

pawelmail200 napisał:
    safbot1st screen powyzej poprzez CTRL+DEL+ALT jest własnie robiony podczas uruchamiania programu skype ,czyli zacina sie muzyka .

Kolego, mi chodziło o manager zadań z wykresem użycia cpu.
    ADW usunał Ci preferencje chroma - napisz, czy "spowolnienie" ustało.

pawelmail200 napisał:
    własnie robiony podczas uruchamiania programu skype ,czyli zacina sie muzyka .

Proszę, nie pisz już, że zacina Ci się muzyka:
    YT i Skype naraz to zbyt wiele dla tego procesora - czy to jest już jasne?

Dodano po 2 [minuty]:

pawelmail200 napisał:
    Nie chciałbym inwestowac w komputer który słuzy mi tylko do internetu i ogladania filmów

Za kolegą mati - filmy jeszcze pooglądasz (niektóre HD mogą się ciąć w scenach akcji), a co do internetu - potrzebujesz 2 rdzeni do komfortowej pracy. Za dużo flasha i reklam na stronach.
    Spróbuj jeszcze zainstalować ADblock, ja jeszcze nie próbowałem.
    To powinno zablokować większość reklam.
    Może nawet dźwięk w Twojej sytuacji trochę przestać się ciąć.
  • Poziom 17  
    Owszem ustało i zacinanie sie jest minimalne ...rozumiem ze mam stary procek ,ale czy az jest tak słaby ze gra muzyka z sieci a jak otworze druga karte w przegladarce (Chrome) i przewijam to sie przycina .Szczerze mówiac to i tak jest teraz dobrze bo zacięcia sa minimalne zatem poprawa jest .
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dla przykładu jak na komputerze z takim procesorem odpalisz teraz stronę np. eska.pl czy wrzuta.pl to powinien się zacząć zacinać już. Dodatkowo jak są włączone jeszcze programy w tle to nawet bardziej. Niestety unowocześnione strony i większa liczba reklam spowalniają starsze komputery.
  • Poziom 17  
    dokładnie mati211p dobrze piszesz bo tak jest ;)szkoda trzeba bedzie cos zmodernizowac i tyle .
  • Poziom 43  
    pawelmail200 napisał:
    ale czy az jest tak słaby ze gra muzyka z sieci a jak otworze druga karte w przegladarce (Chrome) i przewijam to sie przycina .

Sprecyzuj dokładnie. YouTube małe okienko 360p + przewijanie strony gł. FB = mi się lekko dźwięk przycina - właśnie sprawdzałem. ;) Semp 3200+ @2.0Ghz. ;)
    Kolego pawelmail200 znam ten temat już doświadczalnie, mam taki sam problem na swoim starym PC od kiedy np unowocześnili stronę wrzuta.pl odtwarzanie muzyki z tej strony mam wręcz niemożliwe, ponad 6 razy wyskoczyło przerwij skrypt. Dlatego konieczna była modernizacja właśnie.
    Jeszcze filmy na YT pójdą , można zmniejszyć na 240p by płynnie było jak jest problem.
  • Poziom 17  
    wszystko jasne ,stary komputer nie wyrabia z unowoczesnieniami któe sa wprowadzane .

matii21p w takim razie co powinienem zmienić ?Sadze ze procka ,i od razu tez karte graficzna co nie ?
  • Poziom 43  
    Zrób defrag C: Programem Auslogic + ustaw w opcjach - przesuń pliki systemowe na początek dysku.
    ps. własnie patrzę w Twoje okno z procesami:
    -masz za dużo svhost - usuń usługi wpisując w uruchom: services.msc
    -usuń updater.exe z uruchamiania
    -usuń jqs.exe z usług (patrz wyżej)
    -ekrn.exe i egui.exe - jeśli to pliki antywirusa zastanowiłbym się nad jakimś "lżejszym" antywirem
    Ja sprawdzałem na Intel Celeronie 1.7GHz i Jetway P4XFA. Niemożliwe jest wręcz wykonanie czegokolwiek na nowszych stronach internetowych. Antywirusy to tak jak najbardziej najlżejsze wręcz, bo monitory antywirusowe jeszcze bardziej spowalniają nawet już taki PC.
  • Poziom 43  
    Wiem, że mogę zostać zganiony, ale problem antywira rozwiązałem odinstalowując go całkowicie - (toż to spowalnia ten i tak juz wolny system) i ograniczyłem się do regularnego skanowania. Też tak możesz. Antywir rezydentny może spowalniać wszystko z przeglądarką włącznie.
  • Moderator na urlopie...
    pawelmail200 napisał:
    matii21p w takim razie co powinienem zmienić ?:(ze ze procka ,i od razu tez karte graficzna co nie ?

Napiszę tak. Możesz zmienić CPU i GPU, ale kosztowo to Cię wyjdzie tyle, co połowa jakiegoś dobrego C2D z płytą i troszkę mniej wydajną grafiką, więc, albo w swoim zakresie po kosztach zdobędziesz pełnego Athlona i jakiegoś GF'a minimum 6600GT (nie 6600) lub 7300GT, 7600GS DDR3, albo przejdziesz na nowszą platformę.

Inwestowanie w tak archaiczny sprzęt na krótką i co najważniejsze, dłuższą metę niestety mija się z celem. Chyba, że zdobędziesz ww. komponenty za grosze, co nie jest niemożliwe, bo bardzo dużo osób przesiada się na minimum s775 i właśnie C2D.

Programiści WWW idą po najmniejszej linii oporu i nie optymalizują już kodu dla starszych sprzętów (niestety), więc pozostaje nam, zwykłym użytkownikom modernizacja całego sprzętu. (piszę nam, bo sam siedzę na P4 i 6600GT i powiem tak, że w fullHD ma czasem ogromne problemy, z przemieleniem obrazu - dźwęk jeszcze w miarę idzie)

Co do antywirusa - najlepszym jest własny wzrok i patrzenie, gdzie się chodzi po necie, a wtedy można go wyłączyć całkowicie. Co jakiś czas skanować MBAM, ADWcleaner, CCleaner i można uniknąć trwałych infekcji, a obciążenie systemu spada drastycznie.
  • Poziom 17  
    Ok dziekuje za informacje ,i pomału bede rozgladał sie za czym s w miare rozsadnym .Temat zamykam .Pozdrawiam