Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Pioneer M-J300 - przeróbka taśmy na wejścia

Playergt 22 Sep 2013 16:33 1710 8
Relpol
 • #1
  Playergt
  Level 10  
  Witam przerobiłem oryginalną taśmę na gniazda RCA ale jest tam jeszcze jeden przewód oznaczony jako Power Cont i nie wiem do czego on jest. Wzmacniacz włącza się świeci czerwony pasek z przodu przekaźnik styka ale i tak jest cisza w głośnikach ktoś wie czy to może być brak połączenia tego przewodu ? na taśmie był napis "To Tuner Control Amp" którego nie posiadam a za wzmacniacz dałem całe 30zł ;p
 • Relpol
 • #2
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tuner, stanowiący brakującą część zestawu, wystawia na ten przewód napięcie dodatnie rzędu kliku wioltów w celu załączenia wzmacniacza. Zdobądź schemat tunera i jego przeanalizowanie umożliwi określenie wartości tego napięcia.
  Myślę, że +5V woltów jest wartością prawdopodobną.

  GM
 • Relpol
 • #3
  Playergt
  Level 10  
  Znalazłem. Prowadzi do CX-J400, a dokładniej na stronie 10-tej pdf do układu IC301 czyli PD5170B do nogi P21 Power ind. Załączam schemat. Fajnie by było jak to te 5V bo wzmacniacz nie jest w złym stanie
 • #4
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Układ IC301 jest zasilany napięciem +5V i nie więcej jak +5V ten układ może podać na interesujący Cię przewód.

  GM
 • #5
  Playergt
  Level 10  
  Pomierzyłem chyba cały wzmacniacz i nie znalazłem tam 5V ale jest +22V w schemacie na 4 stronie obok led cont z prawej strony mogę wykorzystać do tego Stabilizator 7805 5V 1A żeby uzyskać te 5V? Oczywiście z tych 22. Chyba, że mogę zasilić np z akumulatorków np 4x1.2V Ni-Mh do sprawdzenia tylko?
 • #6
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Do testów możesz skorzystać z pakietu akumulatorków. Zmierz przy okazji prąd jaki płynie w tym przewodzie po uruchomieniu wzmacniacza. Może się okazać, że jest on na tyle mały, iż właśnie pakiet akumulatorków będzie wystarczał na długo.
  Oczywiście zastosowanie stabilizatora jest rozwiązaniem bardziej eleganckim. pomiędzy +22V i wejście stabilizatora włącz rezystor o wartości dobranej tak, aby na wejściu stabilizatora otrzymać napięcie +8 - +10V.
  Moc rezystora oszacujesz ze spadku napięcia na nim i prądu przezeń płynącego.

  GM
 • #7
  Playergt
  Level 10  
  Użyłem 7805 na wyjściu jest 4.9V po podłączeniu dioda z przodu na wzmacniaczu gaśnie całkowicie i przekaźnik odłącza głośniki na schemacie power cont prowadzi na Q320 POWER Control który jest połączony z dioda i na nim jest tak E 0 C 0 B 0.65V czyli coś nie tak jak dobrze myślę ?
 • #8
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Skoro tak się dzieje to znaczy, że układ IC301 nie podaje napięcia na tę linię sygnałową wtedy, gdy wzmacniacz jest włączony, a podaje napięcie +5V aby wzmacniacz wyłączyć.
  Jeśli istotnie tak jest, to po podaniu w sposób właściwy sygnałów audio na wejście wzmacniacza, powinieneś usłyszeć sygnał w głośnikach gdy na tej linii nie ma napięcia.
  Zakładam, że prawidłowo są podłączone zestawy głośnikowe, a sam wzmacniacz jest całkowicie sprawny.

  GM
 • #9
  Playergt
  Level 10  
  Wszystko zrobiłem jak należy po podaniu sygnału nic nie słychać tranzystory sterujące są lekko ciepłe coś nie chce przepuścić sygnału takie mam wrażenie jutro zrobię pomiary i wrzucę na schemat. Na dzień dzisiejszy mogę napisać ze na tranzystorach Q1,Q2,Q3,Q4 jest tak E 0,3V i spada do zera C 49.9V B 0.43V