Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40"-42" w cenie do około 1500zł

devil1406 22 Wrz 2013 17:20 3717 19
  • #1 22 Wrz 2013 17:20
    devil1406
    Poziom 8  

Witam wszystkich czytających.

Zwracam się do Was z wielką prośbą. Czytałem wiele tematów tutaj odnośnie mojego problemu jednak dalej nie wiem co wybrać. Pomyślałem więc, że sam stworzę temat i poproszę o pomoc "osobiście".

A więc najpierw szablon....

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 10 (posiedzenia z kumplami przy Fifie)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przez 95% czasu na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć na wysokości około 1,5m.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Od 11 do 15 jest obecne, lecz z reguły w tych godzinach telewizor jest nieużywany.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32D550
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepiej wszystko ale jak powszechnie wiadomo, jeśli coś ma wszystko to nie ma nic.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS3, wkrótce pewnie PS4, pendrive z filmami FHD/b]
    10 .Jakie urządzenia? PS3 i PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-8 godzin najczęściej, czasem w ogóle.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Zdecydowanie matową, lustro mam w łazience ;)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, wiadomości
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Fajnie by było, jednak nie jest to wymagane.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ~60% (w weekendy więcej)
    16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung, Panasonic, Sharp, Phillips
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, brak ostrości, rozmazywanie, słaby kontrast.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale głównie wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im mniej tym lepiej, jednak jako górną granicę stawiam 1800zł już łącznie z wysyłką, jeśli faktycznie będzie bardzo warto dołożyć do tych 1500zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Za taką cenę i tak nic nie znajdę, a nawet jeśli to na pewno odbije się to kosztem jakości matrycy, więc nie. :D

Moim głównym problemem jest to, że przy zakupie czegokolwiek powyżej 1000zł muszę mieć stu procentową pewność, że za taką cenę nie dostanę nic, kompletnie nic, lepszego i że to co zakupiłem jest najlepsze w swojej cenie.
    Poza tym zależy mi na tym aby ograniczyć smużenie do minimum. Strasznie drażni mnie kiedy przy oglądaniu napisów końcowych filmu bez przesadnego skupiania się na tym, nie jestem w stanie w stanie rozczytać obsady aktorów.

Ponadto ważny też jest dla mnie input lag, ponieważ w 60% telewizor będzie służył do gier na konsoli (głównie shootery i gry sportowe)

Prosiłbym również o możliwe porównanie jakości matrycy do Samsunga UE46ES5500. Znajomy posiada taki telewizor i kolory w nim są bardzo ładne jednak czegoś mi tam brakuje...

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Liczę na Was drodzy forumowi eksperci. ;)

0 19
  • Mitronik
  • #2 22 Wrz 2013 17:38
    vodiczka
    Poziom 43  

devil1406 napisał:
    Moim głównym problemem jest to, że przy zakupie czegokolwiek powyżej 1000zł muszę mieć stu procentową pewność, że za taką cenę nie dostanę nic, kompletnie nic, lepszego i że to co zakupiłem jest najlepsze w swojej cenie.

Pobożne życzenie kolego, kto ma ci dać 100% pewność?
    Prosty przykład - dwa telewizory różnych producentów jeden za 1200 PLN drugi za 1500 PLN. Według wszelkich danych te tańsze są prawie dwukrotnie bardziej awaryjne. Oba jednakowo ocenione w pozostałych parametrach. Po zakupie pierwszy posłuży 5 lat w drugim wysiądzie matryca miesiąc po gwarancji. Który lepszy?

0
  • #3 22 Wrz 2013 17:45
    devil1406
    Poziom 8  

Dokładnie zdaje sobie z tego sprawę, że ciężko będzie o taką 100% pewność. Nigdy jej nie będzie. Chciałem po prostu zaznaczyć, że bardzo zależy mi na tym, żeby dobrze wydać ciężko zarobione pieniądze. Podczas gdy 3 lata odkłada się po troszku na nowy telewizor i nową konsolę, nie łatwo jest po prostu "coś" kupić.

A co do twojego pytania, to wybrałbym oczywiście ten mniej awaryjny, żeby zaoszczędzone pieniądze nie poszły w błoto. ;)

0
  • Mitronik
  • #4 22 Wrz 2013 18:36
    vodiczka
    Poziom 43  

devil1406 napisał:
    A co do twojego pytania, to wybrałbym oczywiście ten mniej awaryjny, żeby zaoszczędzone pieniądze nie poszły w błoto.

Prawdopodobnie wybrałbyś ten który zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa powinien być mniej awaryjny (ten za 1500) a w rzeczywistości ten konkretny egzemplarz okazał się wyjątkowo pechowo awaryjny bo tuż po utracie gwarancji.
    Dlatego poza opinią ekspertów potrzebny jest przysłowiowy łut szczęścia.
    Z twojego postu wynika, że boisz się podjąć ryzyko i wolałbyś aby ktoś zrobił to za Ciebie. Przejdź się po sklepach (a jeszcze lepiej po znajomych, którzy niedawno kupili) i wybierz ten który najbardziej Ci się podoba. Powodzenia :)

0
  • #5 22 Wrz 2013 18:41
    devil1406
    Poziom 8  

Zgadza się. Boje się podjąć ryzyko. Dlaczego? Bo się na tym po prostu nie znam. Właśnie dlatego piszę z prośbą o pomoc tutaj, gdzie są ludzie, którym przez palce przeszło tyle telewizorów, że mogą nazywać się Ekspertami.
    W zamian za to dostaję instrukcję, jak wybrać się do sklepu. ;) Tak czy siak, dzięki za odpowiedzi. Niestety nie było pomocne.

0
  • #6 22 Wrz 2013 19:00
    vodiczka
    Poziom 43  

Eksperci nie udzielają porad za darmo. Może znajdzie się litościwy i odpowie Ci konkretnie ale bardziej prawdopodobne że trafisz na pseudo ekspertów którzy kupili jeden egzemplarz i w zależności czy spełnił ich oczekiwania czy rozczarował będą go chwalić lub wieszać na nim psy.
    Poczekaj do jutra, być może eksperci przez duże E odwiedzają to forum gdy są w pracy a dziś jest weekend.

0
  • #7 23 Wrz 2013 11:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Żaden z dobrych telewizorów zapewniających Twoje potrzeby i spełniający kryterium"najlepszy" nie mieści się w takiej klasie cenowej.
    Dozbieraj kasy i to dość sporo aby starczyło na dobry telewizor.
    W okolicy ceny obecnej i najbliżej realizacji - Sharp 39LE 350.

0
  • #8 23 Wrz 2013 14:58
    devil1406
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź.
    A jeśli bym zwiększył budżet do 2000zł. Czy wtedy znalazł bym coś rozsądnego? Bo jeśli nie ,to może po prostu na razie nie ma sensu wymieniać telewizora? (aktualnie Samsung LE32D550)

0
  • #9 23 Wrz 2013 18:01
    jacekRCA
    Poziom 25  

W tym budżecie to już coś ciekawego będzie na konsolę, np LG 42LS570S będzie dobry. Nie ma w nim 3D, ale są funkcje smart z pilotem Magic Remote. A może lepiej wziąć plazmę?

0
  • #11 25 Wrz 2013 00:07
    devil1406
    Poziom 8  

Witam,

Dziękuję Wam bardzo panowie za pomoc!Zdecydowałem się wyłożyć wszystkie oszczędności i kupiłem tego Panasonica TX-L42E6E.
    Kolory są super, ostrość też, dźwięk też! Wszystko oprócz... Grania na PS3.

Jeśli mógłbym prosić o odpowiedzi na kilka moich pytań.
    1. Jak włączyć tryb gry? Nigdzie, kompletnie nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    2. Jak włączyć/wyłączyć "Backlight Blinking 100 Hz"? Tej opcji również nie mogę nigdzie znaleźć.
    3. Jeśli nie ma trybu gry, w co niestety jestem w stanie uwierzyć, to czy może macie jakieś zalecenia co do kalibracji podczas grania na ps3?

Z góry bardzo bardzo dziękuję Wam za pomoc.

0
  • #12 25 Wrz 2013 00:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest tryb gra Telewizor 40"-42" w cenie do około 1500zł

0
  • #13 25 Wrz 2013 01:32
    devil1406
    Poziom 8  

Niestety nie ma u mnie tej opcji. Lista zaczyna sie od "trybu wykrywania rytmu" i zawiera tylko 4 elementy. (Wszystkie oprocz trybu gry).
    Oczywiscie ustawienia na kablu hdmi i wlaczonej konsoli, zeby nie bylo... ;/

0
  • #14 26 Wrz 2013 02:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jesteś na ustawieniu sklep czy dom ?

0
  • #15 26 Wrz 2013 06:07
    devil1406
    Poziom 8  

Oczywiscie ze "Dom". Dla pewnosci przywrocilem nawet ustawienia fabryczne i ponownie ustawilem dom. Niestety nic to nie dalo....

0
  • #16 26 Wrz 2013 21:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na pw dostaniesz kontakt do kolegi co i krok po kroku poda ustawienia.

0
  • #17 27 Wrz 2013 17:47
    devil1406
    Poziom 8  

Wiadomość wysłana... Tylko mam jeszcze pytanie. Czy jesteś pewny że to zdjęcie zostało wykonane na E6E? Ponieważ dzisiaj bardzo miła pani na infolinii Panasonica powiedziała mi, że "Tryb Gry posiadają jedynie wyższe modele telewizorów." A mój model jest już nie najnowszy i takiego trybu nie posiada. No kur.. mać.

0
  • #18 27 Wrz 2013 17:54
    vodiczka
    Poziom 43  

devil1406 napisał:
    No kur.. mać.

No po co bluźnić skoro nie raczyłeś zapytać sprzedawcy?

0
  • #19 03 Gru 2013 21:05
    PanBaran
    Poziom 1  

Witam,

Podbijam temat.
    Kupiłem ostatnio 39e6ek i mam problem z optymalnymi ustawieniami pod konsolę gdyż trybu gra telewizor ten nie posiada.
    Powyłączałem redukcje szumów i czujnik otoczenia i jest jakby trochę lepiej, ale nie wiem co jeszcze powinienem zrobić.
    Mógłbym prosić o pomoc kogoś kto przerabiał temat?

0
  • #20 04 Gru 2013 00:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wyłącz wszystkie polepszacze i będzie dobrze.

0