Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat Windows 8 czy Windows 7 ?

22 Wrz 2013 19:57 2991 23
  • Poziom 6  
    Witam mam mały dylemat,a więc planuje format PC i teraz się zastanawiam co lepiej zainstalować W8 czy W7. Nie wiem jaki sytem może nadać się do gier oraz płynnie chodzić itp.
    Proszę o opinie.

Kilka informacji :

• Poziom 18  
    Windows 8.1 Pro
    Będzie dostępny w październiku.
  • Poziom 31  
    Windows 7 64 bit

na pewno jest rewelacyjny do pracy, co do gier to zarówno Win7 jak też Win8 to nasłuchałem się różnych opinii.
  • Poziom 32  
    Oba są ok. Do Win 8 trzeba jedynie się przestawić (pierwsze minuty/godziny) i wiesz o co chodzi. Najlepiej jakbyś zobaczył Win 8 i się zdecydował, który wybierzesz - zwłaszcza jeśli nie miałeś styczności z Win 8, bo opinie są podzielone.
  • Poziom 31  
    Mam windowsa 8 od początku kiedy wyszedł i jestem bardzo zadowolony. Czasami co prawda są problemy ze zgodnością programów ale z czasem wszystkie są wypuszczane także pod Windows 8.

Dużo grywam i zauważyłem także poprawę w grach: na czystym windows 7 i na czystym windows 8 różnica w fps'ach np. jest rzędu 15-20 nawet. Sterowniki instalowałem te same tu i tu bo są pod oba systemy.

Na początku ciężko było się przyzwyczaić do kafelek, do nowego sposobu wyłączania komputera, braku startu. To jest jednak kwestia przyzwyczajenia. To co bardzo mi się podoba to jest możliwość zatrzymywania kopiowania/przenoszenia plików oraz bardzo rozbudowany zaawansowane menadżer zadań.
  • Poziom 24  
    Win 8 jest szybszy, a jeśli nie lubisz nowego stylu pobierz Start Menu 8 :D
  • Poziom 6  
    Mniej więcej już się zdecydowałem na Windows 7 64 bitowy,opierając się na te screeny co dałem to mam pytanie.A mianowicie czy z tymi parametrami mój komputer dał by sobie radę z tym system? Wiadomą rzeczą jest to, że będę grał i czasami podczas grania będą mogły być włączone różnego rodzaju programy firefox,muzyka itp . I czy czasami nie będzie ścinać czy coś podobnego.
    Proszę o odpowiedź
  • Poziom 32  
    karlo37 napisał:
    Cytowanie selektywne - zaznacz tekst wiadomości i kliknij

Spokojnie sobie da radę
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Stałybywalec102 napisał:
    Moim zdanie lepszym wyborem będzie windows 7 32 bity .

On ma już 3Gb RAM, pewnie dołoży jeszcze kość.
    Dla mnie 64 bit jest najlepszy.
  • Poziom 28  
    Nie pakuj się w x86... Weź wersje x64 osobiście polecam Win8 jest szybszy i tak samo stabilny.
  • Poziom 13  
    własnie zdania są podzielone według mnie już windows 7 jest lepszy fakt wolniejszy ale do programów i gier polecam 7
  • Poziom 24  
    maniek1720 napisał:
    własnie zdania są podzielone według mnie już windows 7 jest lepszy fakt wolniejszy ale do programów i gier polecam 7

I to jest właśnie dylemat. Jak powiedział kolega: jeśli do gier - Windows 7
    cała reszta - Windows 8

Co do wymagań to sobie poczytaj:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Wymagania_sprz.C4.99towe
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_8#Wymagania_systemowe.5B32.5D.5B33.5D
  • Poziom 18  
    Skąd to przeświadczenie, że jeśli do gier to Win8. Ja używam swojego blaszaka do gier a wybrałem Ósemkę Pro. Czekam tylko na aktualizację 8.1 i idę do sklepu po nowy system.
  • Poziom 19  
    Czy ktoś z Was zauważył że kolega ma grafike Geforce 520 która do gier praktycznie sie nie nadaje? Co za różnica czy zainstaluje Windows 7 czy Windows 8 jak i tak bedzie mógł pograć co najwyżej w pasjansa.
  • Poziom 27  
    Kolega wyżej ma rację , grafika jest słabą, a według mnie win 7 był by lepszym irozwiązaniem.
  • Poziom 21  
    Mam ósemke i narazie z grami problemów nie miałem nie licząc Gta IV. Już jest dostępna wersja 8.1 dla posiadaczy 8 co start przywraca. Kafelki odstraszają ale da się przyzwyczaić, sam musze się dowiedzieć do czego pasek z lewej strony służy. Wyszukiwanie jest pod ręką; kursor w prawom strone, 2 pozycja od góry, szukamy i wybieramy czy to plik czy opcja w ustawieniach.

Ps; na steam i origin, raczej problemów nie ma z grami
  • Poziom 21  
    Dzięki, nie interesowałem się tym, wystarczała mi opcja wyszukaj a teraz jest jeszcze lepiej :D
  • Poziom 18  
    Ósemka jest szybsza, nowsza, słowem lepsza. Polacy mają problem z ogarnianiem nowości i ciągle na coś narzekają. Ja nie mam jeszcze ósemki (kupie w przyszłym tygodniu) ale z wypowiedzi niektórych użytkowników wnioskuję, że już teraz lepiej znam ten system.
    To prawda, że brakuje w nim kilku rzeczy ale można je stosunkowo łatwo przywrócić.

Nie chciało mi się zmieniać Visty na 7, ponieważ nie zauważyłem dostatecznej ilości pozytywnych zmian. Na moim sprzęcie Vista od początku działa stabilnie i szybko. Wszyscy na nią narzekali bo na starych "grzmotach" nie dało się odpalić żadnej gry, była droga i wprowadzała szereg dodatkowych zabezpieczeń, które użytkownikom XP wydawały się zbędne. Z reguły tym samym ludziom nigdy nie przeszkadzało, że ich komputery są dziurawe jak ser szwajcarski, nawet nie byli tego świadomi.

Miałem okazję przyjrzeć się przelotnie Ósemce i trochę w niej poklikać. System przypadł mi do gustu. Nie ma sensu zamykać się na nowe. A prawdziwy sukces siódemki wiąże się z tym, że przez długi czas był udostępniany ZA DARMO, więc każdy mógł go sobie zainstalować. To wyeliminowało negatywne opinie tych, którzy zawsze narzekają na coś, czego nie mają i nie kupią, bo uważają, że jest za drogie.
  • Poziom 21  
    Jak wyszła pierwsza wersja próbna Windows 8 od razu się w to ubrałem i nie żałuję, wg. testów 8 jest szybsza, osobiście nie zauważyłem spadku wydajności w grach, żadnego problemu z odpalaniem starszych tytułów. Świetne skróty pozwalające podzielić ekran, kiedy wyjdzie aktualizacja 8.1 dostaniecie swój ukochany przycisk start, lecz można bardzo łatwo mieć ten który jest znany od zawsze, ja osobiście po tylu miesiącach siedzenia na 8 wpadło mi w nawyk zejście kursorem w lewy dolny róg, zamiast celować w kółko aby otworzyć start klikam troche niżej i jest, szybciej odnajduję aplikacje, klikam start i wpisuję pierwsze litery aplikacji i wyświetla mi ją, dodatkowo pogoda, czy E-Mail ładnie na starcie pokazane, jeżeli mamy konto MSN to jeżeli robimy reinstalacje to z tego co zauważyłem skrzynka E-Mail zostaje na nowym systemie ustawiona tak samo jak kompozycja wliczając tapety i nawet nowy kursor, dla mnie bomba, i jak na razie system bezproblemowy i łatwy w obsłudze, pulpit czysty na nim mam duży zegarek jako Widget, ikonek się pozbyłem ustawiając programy codziennego użytku na kafelkach, przy pomocy prostego programu można do woli personalizować tło na kafelkach. Jak dla mnie 8 to przyszłość i obecnie bardzo dobry wybór, otwartość na przyszłe aktualizację jak i sprawność działania, co idzie też na plus, system bardzo przypadł do gustu mojej mamie która czasem przesiaduję na swoim laptopie, brak problemów z odnalezieniem swoich programów, zdjęć, czy filmów, wszystko w metro. Dla niej się liczy prędkość dostępu do danych a nie klikanie po folderach, w metro zakładka zdjęcia i mamy pięknie wszystkie fotki na pełnym ekranie to samo filmy czy muzyka.
  • Poziom 24  
    Jak dla mnie każdy ma swoje zdanie, a co Autor wybierze to już jego decyzja :D