Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zanussi płyta grzewcza nie chce się włączyć - kod 523

bogujan2 22 Wrz 2013 20:52 2016 3
  • #1 22 Wrz 2013 20:52
    bogujan2
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z płytą grzewczą indukcyjną firmy zanussi. Lubi się wyłączać i nie dawać oznak życia. Przy próbie uruchomienia nie dzieje się totalnie nic, jakby nie było prądu (a jest, bo sprawdzałem ;-) ) Do dzisiaj było tak, że odstała parę godzin, najwyżej jeden dzień i zaczynała znowu chodzić. Potem pomagało np popukanie w nią lub 'wstrząśnięcie'. Zapalały się odpowiednio cyferki przy włącznikach grzałek: 5 (lewy górny), 2 (prawy górny), 3 (lewy dolny), znikały i znowu działała jakby nigdy nic. Do dzisiaj, bo umarła na amen... Próbowałem ją rozkręcić, ale żaden ze mnie elektrornik, więc po sprawdzeniu czy nie ma jakichś luźnych kabelków i widocznych 'przepaleń', skręciłem z powrotem i dalej nie działa.

Jeśli ktos byłby w stanie mi pomóc - byłbym wdzięczny. W internecie nie ma zbyt wielu informacji nt awarii płyt indukcyjnych firmy zanussi...

0 3
  • Pomocny post
    #2 22 Wrz 2013 20:56
    zdzislaw2
    Poziom 18  

No to zapewne masz "zimne luty" na płycie sterownika. Musisz dokładnie przejżeć płytę i poprawić lutowanie.

0
  • #3 22 Wrz 2013 21:04
    bogujan2
    Poziom 2  

cenna rada. Obejrzę płytkę i dam znać czy coś znalazłem. Thx

0
  • #4 05 Paź 2013 15:06
    bogujan2
    Poziom 2  

Przelutowałem włączniki , bo nie było widac zimnych lutów gołym okiem. Testuję płytę od tygodniano i działa! :) Dziękuję

0