Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 318i e36 problem z kierunkiem

15 Mar 2005 01:09 2065 7
  • Poziom 10  
    Problem jest taki:
    Przy włączaniu prawego kierunku natychmiast wywala bezpiecznik, lewa strona działa ok., sprawdzałem przekaźnik też jest ok.. Podejrzewam zwarcie + z masą gdzieś na prawej stronie, ale nie wiem jak się za to zabrać tym bardziej, że nie mam schematu. Może ktoś wie, co to może być. Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 25  
    Jak wywala bezpiecznik to tylko zwarcie. Schemat nic ci nie da, musisz szukac gdzie jest to zwarcie. Na poczatek zobacz kostki przy migaczach, a jak to nie to to musisz sprawdzic kable. Troche monotonne, ale nie ma innego sposobu.
  • Poziom 24  
    Sprawdź tylną lampę często zdażało mi się wylewać stamtąd wodę. najlepiej odepnij wtyczkę od tej lampy i sprawdzisz czy to ona czy nie. To samo możesz zrobić z pozostałymi ale proponuję zacząć od tylnej.
  • Poziom 10  
    kostki sprawdzałem, wypinałem też żarówkę z przodu i tylną lampę, myślę, że w tym przypadku należałoby wypiąć poszczególne obwody np. pierwsze sam przód i sprawdzić, czy dalej wybija, tylko właśnie nie wiem w którym miejscu, czy gdzieś przy skrzynce bezpieczników, czy może przy przełączniku pod kierownicą, może ktoś się orientuje jak to zrobić?
  • Poziom 18  
    W celu zaoszczędzenia na bezpiecznikach polecam zamiast bezpiecznika użyć żarówki od świateł drogowych (ok 50W). jak wystąpi zwarcie to się zaświeci.
    Jeśli samochód był bity to miejsce naprawy blacharskiej jest bardzo podejrzane.
  • Poziom 24  
    Można sprawdzić przełącznik.
    kabel z plusa przez żarówkę podajesz na kabel idący z włącznika kierunkowskazów (z tego co pamiętam to kable sa niebieskie).
    A co ze światłami awaryjnymi?? działają czy nie??
  • Poziom 10  
    Przy awaryjnych też wybija, także to raczej nie przełącznik.
  • Poziom 25  
    Miernik?
    Podlacz jedna koncowke do plusa a druga sprawdzaj przewody. Proste ale musisz wiedziec, ktore przewody.