Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant 186/3-5 cm470 - Bardzo powoli nagrzewa

22 Wrz 2013 21:42 1443 5
  • Poziom 14  
    Mieszkam od zimy, wprowadziłem się w tracie sezonu, piec grzał, było ciepło, niezbyt szczególnie się przyglądałem jego pracy, ale teraz kolejny sezon się zbliża, obecnie w domu zapalę trochę w kominku (brak płaszcza) i jest ok, ale w łazience zbyt zimno, więc przykręciłem wszystkie obiegi oprócz łazienkowego i odpaliłem piec. Niestety nagrzewanie łazienki (ok 12m2) trwa bardzo długo, obserwując piec widzę, że na wyświetlacza najpierw nagrzewa wodę do ok 60st, potem wyłącza płomień i temperatura powoli spada do ok 33st i tak zostaje, piec ładnych pare-parenaście minut nic nie robi, potem znowu powtarza cykl. Nie wiem czy to normalne, że robi tak długie przerwy, próbowałem już w poziomie instalatora zmienić minimalną temp na 40st, ale dalej spada do tych 33-34 i długo czeka zanim ponownie włączy grzanie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Twój kociołek wymaga ,,leczenia". Przyczyn takiego stanu może być kilka. Bez wizji lokalnej ciężko wyrokować. Innymi słowy, najlepiej jak by obejrzał go serwisant. Pewnie od jego ostatniej wizyty przez kocioł sporo wody przepłynęło...
  • Poziom 32  
    Jak włączyłeś tylko jeden grzejnik to dlaczego się dziwisz że kocioł szybko się nagrzewa i zaraz wyłącza? Przecież ma za dużą moc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Możesz skrócić czas między kolejnymi uruchomieniami, zmieniając parametr d.02 z 20 na np 5, ale potem nie pisz postów typu "mój kocioł zbyt dużo pali".
  • Poziom 14  
    serwisant73 napisał:
    Pewnie od jego ostatniej wizyty przez kocioł sporo wody przepłynęło...

Kocioł pracował ok 3 miesięcy, jest praktycznie nowy, bo wprowadziliśmy się zimą do nowego domu...

mauri_b napisał:
    Możesz skrócić czas między kolejnymi uruchomieniami, zmieniając parametr d.02 z 20 na np 5, ale potem nie pisz postów typu "mój kocioł zbyt dużo pali".

Rozumiem, że to normalne zachowanie kotła i jest ok, i to jedyna metoda by szybciej nagrzało jedno pomieszczenie?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tak, gdyż kocioł bardzo szybko osiąga zadaną temperaturę, bo grzeje tylko jeden grzejnik i ma czas przerwy - zapobiegnięcie przeciw taktowaniu. Ten parametr 20 to maksymalny czas blokady przy zadanej niskiej temperaturze zasilania. Im wyższa temp. zasilania tym ten czas jest krótszy.