Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klopot z podlaczeniem komputera pc pod telewizor

poi123 22 Wrz 2013 22:16 2145 14
  • #1 22 Wrz 2013 22:16
    poi123
    Poziom 7  

Witam, z góry przepraszam za brak polskich znaków ale jestem zmuszony korzystać z telefonu...
    Wiec wracając do tematu, posiadam komputer pc, windows7, karta graficzna gf gtx550ti. Mialem ten sprzęt podłączony pod monitor(kablem z białymi końcówkami) ale niestety monitor się spalił i chciałem podłączyć pc pod telewizor samsung ue32es5550..
    Tu następuje problem.
    W karcie graficznej mam 1 wejście hdmi, w telewizorze 3, nieważne jak podłączam kable telewizor nie widzi podłączonego sprzętu.
    Stad moje pytanie, czy jest jakiś sposób żeby to zadziałało? Od razu powiem, ze w opcjach telewizora jest aktywne tylko
    źródło
    Tv i złącze
    Nieaktywne jest
    źródło
    hdmi1/DVi
    hdmi2
    hdmi3
    av
    Component
    w tv jak włączam przycisk hdmi na dole ekranu wyskakuje komunikat "brak podłączonych urządzeń"
    jeśli temat już był, proszę o podesłanie linka gdyż szukałem i nie znalazłem... Jeśli nie, proszę o pomoc i z góry dziękuje.

0 14
  • #2 23 Wrz 2013 00:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poi123 napisał:
    w tv jak wlaczam przycisk hdmi na dole ekranu wyskakuje komunikat "brak podlaczonych urzadzen"

Może trzeba port HDMI aktywować w ustawieniach tego tv, i nadać mu nazwę.

0
  • #3 23 Wrz 2013 09:16
    poi123
    Poziom 7  

Poszukam instrukcji od telewizora, gdzieś powinna być wzmianka o aktywacji hdmi. Jak sobie nie poradzę lub nie będzie to to, odezwę się a tymczasem dzięki za pomoc.

0
  • #4 23 Wrz 2013 10:14
    egon42
    Poziom 36  

Sprawdzał kolega na innych ustawieniach rozdzielczości karty graficznej ?. Tylko ostrożnie sprawdzaj wejście HDMI w tv bardzo łatwo uszkodzić najlepiej łączyć przy wyłączonych obu urządzeniach z sieci.

0
  • #5 23 Wrz 2013 17:19
    poi123
    Poziom 7  

No wiec zaglądając do instrukcji... Ustawić hdmi1 z nazwa Pc coś tam i powinno działać a niestety nie działa, cały czas brak urządzenia
    Rozdzielczość karty graficznej? Niestety nie mam monitora (bo to chyba gdzieś tam w ustawieniach się zmienia?)

0
  • #6 23 Wrz 2013 17:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poi123 napisał:
    Ustawic hdmi1 z nazwa Pc costam i powinno dzialac a nieelstety nie dziala, caly czas brak urzadzenia

Bo tv zapewne też sam musi wykryć co jest na drugim końcu kabla.

0
  • #7 23 Wrz 2013 17:24
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

egon42 napisał:
    Sprawdzał kolega na innych ustawieniach rozdzielczości karty graficznej ?. Tylko ostrożnie sprawdzaj wejście HDMI w tv bardzo łatwo uszkodzić najlepiej łączyć przy wyłączonych obu urządzeniach z sieci.

Pewnie, by było prościej, ale jak tego dokonać, gdy nie ma obrazu? Monitor uszkodzony przecież.

0
  • #8 23 Wrz 2013 18:13
    poi123
    Poziom 7  

Moze, zeby nie bylo problemu kupic inny kabel? Nie hdmi-hdmi? W komputerze oprocz hdmi mam niebieskie i biale wejscie a w telewizorze hdmi, "jezyka" i dziubki 2x czerwony, bialy, niebieski i zielony

0
  • #9 23 Wrz 2013 18:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poi123 napisał:
    Moze, zeby nie bylo problemu kupic inny kabel? Nie hdmi-hdmi?

Ale tylko takim kablem idzie i audio i video jednocześnie.
    poi123 napisał:
    W komputerze oprocz hdmi mam niebieskie i biale wejscie

To niebieskie to VGA (sygnał analogowy, bez audio), a to białe to DVI (sygnał cyfrowy, ale zapewne też bez dźwięku).
    poi123 napisał:
    w telewizorze hdmi, "jezyka" i dziubki 2x czerwony, bialy, niebieski i zielony

Czyli wejście/wyjście na audio i component.
    By w jakikolwiek inny sposób to podłączyć/połączyć, potrzebujesz konwertera sygnału,
    bo sygnał video masz i z HDMI, VGA, DVI, ALE jak/czym podasz dźwięk z komputera do tv, ceny konwerterów tego typu od 200 zł i w górę....

0
  • #10 23 Wrz 2013 20:32
    Kpc21
    Poziom 23  

A po co dźwięk, jak komputer jest podłączany awaryjnie ze względu na awarię monitora, a dźwięk jest zapewne wyprowadzony jeszcze np. na głośniki komputerowe albo jakiś wzmacniacz?

Możesz spróbować kablem DVI, ale jak nie działało po HDMI, to wątpię by działało po DVI. To jest tak naprawdę dokładnie to samo, różni się tylko kształtem wtyczki. I tym, że HDMI może dodatkowo przesyłać dźwięk, a DVI poza obrazem cyfrowym może przesyłać też analogowy.

Na VGA będzie gorsza jakość (bo analog), ale większa szansa że zadziała. I może jakiś kabel VGA w domu znajdziesz, tym się podłączało monitory kineskopowe (i niskobudżetowe LCD) - w takiej sytuacji nie musiałbyś nawet niczego kupować.

0
  • #11 23 Wrz 2013 20:38
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Tak, tylko D-SUB musiałby mieć ten TV, w co wątpię.

Z dźwiękiem masz rację - musi być podłączony na karcie grafiki wewnątrz PC, także tym proponowałbym się nie zajmować.

Jesteś Autorze pewien, że to monitor się spalił, a nie karta graficzna uległa uszkodzeniu?

0
  • #12 23 Wrz 2013 20:47
    Kpc21
    Poziom 23  

Faktycznie według specyfikacji (to telewizor na rynek rosyjski? Google wszystkie wyniki w tym języku wyświetla, a na Polskę była chyba seria 5500) ten telewizor wejścia D-Sub nie ma. Chyba że przyjmuje analog po DVI, ale to już trzeba by poszukać w instrukcji.

swiercm napisał:
    Jesteś Autorze pewien, że to monitor się spalił, a nie karta graficzna uległa uszkodzeniu?

Właśnie...

0
  • #13 23 Wrz 2013 21:13
    poi123
    Poziom 7  

Autor jest pewien, ze to monitor gdyz komputer mialem w domu, w domu przeprowadzka itp, w starym domu podlaczylem komputer pod telewizor sharpa i dzialalo, komputer przenioslem do nowego mieszkania z nowym tv i nie dziala... Wiec dzwiek nie jest mi potrzebny tylko obraz... Wiec lopatologicznie, jaki kabel z jakimi koncowkami kupic, zeby byla szansa, ze zadziala?

Dodano po 41 [sekundy]:

Autor jest preien, ze to monitor gdyz komputer mialem w domu, w domu przeprowadzka itp, w starym domu podlaczylem komputer pod telewizor sharpa i dzialalo, komputer przenioslem do nowego mieszkania z nowym tv i nie dziala... Wiec dzwiek nie jest mi potrzebny tylko obraz... Wiec lopatologicznie, jaki kabel z jakimi koncowkami kupic, zeby byla szansa, ze zadziala?

0
  • #14 23 Wrz 2013 23:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

poi123 napisał:
    jaki kabel z jakimi koncowkami kupic, zeby byla szansa, ze zadziala?

Tu jest problem z ustawieniami tv, albo komputera, a nie z kablem,
    choć dla pewności można go zamienić (kabel) na inną sztukę, no chyba, że masz możliwość gdzieś go sprawdzić.
    Możesz też zakupić kabel HDMI-DVI DUAL LINK.

0
  • #15 24 Wrz 2013 14:17
    poi123
    Poziom 7  

Dzieki kocurek1970! Kupilem kabel jak mowiles i wszystko dziala :) przepraszam wszystkich za moje nieogarniactwo i dziekuje za pomoc!
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo