Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaxa RX-V465 + LG 55LM-670S + Dekoder Cyfra + Bluray LG + Sony MDR-DS6500

pawlikalex27 22 Wrz 2013 22:58 2079 6
  • #1 22 Wrz 2013 22:58
    pawlikalex27
    Poziom 12  

Witam. Zakładam ten temat, gdyż pogubiłem się już trochę, a podłączałem nie jeden sprzęt w życiu, a teraz już sam nie wiem, co i jak. Posiadam amplituner Yamaxa RX-V465. Zakupiłem dzisiaj słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-DS6500 , które mają możliwość podłączenia kablem optycznym bym mógł uzyskać dźwięk Dolby Digital i DTS. Ale mój amplituner Yamaxa RX-V465 nie posiada wyjścia optycznego i tutaj problem... Wygląda to tak, mianowicie, podłączam kablem HDMI dekoder Cyfry+ do amplitunera Yamaxa (HDMI 1 NA amplitunerze), następnie odtwarzacz Blu-Ray 3D ( HDMI 2 na amplitunerze). Wyjściem (OUT HDMI) do telewizora LG 55LM-670S. Telewizor posiada wyjście cyfrowe i z tego wyjścia korzystam aby podłączyć słuchawki Sony. Po przełączeniu w telewizorze dźwięku , aby to na nim był odtwarzany dźwięk grają głośniki TV oraz idzie sygnał przez kabel optyczny. Załadowałem film z pendrive "Avatar" bezpośrednio z telewizora i dźwięk wysyłany cyfrowo kablem optycznym z TV do słuchawek widziany jest bez problemu jako Dolby Digital. Natomiast przełączając sygnał na odtwarzacz Blu ray, przez który idzie sygnał najpierw do amplitunera, z amplitunera do telewizora dźwięk mimo, że jest ustawiony na DTS ( w ustawieniach filmu) to nie dochodzi do słuchawek przez TV, jest zwykłe 2.0. Czy jest to możliwe, by amplituner nie przekazywał cyfrowego dźwięku do TV z Bluray, mimo, że mam ustawione na amplitunerze na PCM ? Dopiero teraz żałuję, że taki sprzęt zakupiony, a brak podstawy, jakim jest wyjście cyfrowe .. Proszę o porady. Dziękuję.

0 6
  • #2 24 Wrz 2013 15:46
    anmedia
    Poziom 39  

pawlikalex27 napisał:
    Zakupiłem dzisiaj słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-DS6500 , które mają możliwość podłączenia kablem optycznym bym mógł uzyskać dźwięk Dolby Digital i DTS

Zle zrozumiales, te sluchawki tylko symuluja efekt surround z wewnetrznego procesora zamontowanego w podstawce pod sluchawki. Oczywiscie dla uzyskanie tego efektu musisz otrzymac jak najlepszy jakosciowo dzwiek, dlatego masz wejscie optyczne.

pawlikalex27 napisał:
    Czy jest to możliwe, by amplituner nie przekazywał cyfrowego dźwięku do TV z Bluray, mimo, że mam ustawione na amplitunerze na PCM ?

PCM to wlasnie 2.0

pawlikalex27 napisał:
    Dopiero teraz żałuję, że taki sprzęt zakupiony, a brak podstawy, jakim jest wyjście cyfrowe

Tak, amplituner jest dosc ubogi, a takze posiada gniazda HDMI w wersji 1.3, wiec nie jest kompatybilny z 3D.

Osobiscie podlaczylbym w ten sposob:
    Dekoder <-> TV za pomoca kabla HDMI
    BluRay <-> TV za pomoca HDMI
    TV <-> sluchawki kablem optycznym
    Dodatkowo dla zapewnienia dzwieku przestrzennego w kinie domowym
    Dekoder <-> amplituner za pomoca kabla optycznego lub coaxialnego
    BluRay <-> amplituner za pomoca kabla optycznego lub coaxialnego
    W ten sposob otrzymujesz wszelkie mozliwe kombinacje wlaczajac dzwiek z TV na sluchawki. Oczywiscie masz jeszcze jedna mozliwosc, a mianowicie z wyjscia Audio OUT amplitunera za pomca chinchy laczysz ze sluchawkami.

0
  • #3 24 Wrz 2013 19:40
    pawlikalex27
    Poziom 12  

dziękuję za odpowiedź. co do podłączenia audio out z amplitunera do słuchawek to chyba w ogóle nie osiągnie się tego efektu, by dioda na stacji od słuchawek się zapaliła, czy to na Dolby Digital, czy to na DTS, ponieważ jest to zwykłe wyjście audio yamaha do innego źródło za pomocą kabla chinch ..

0
  • #4 24 Wrz 2013 22:40
    anmedia
    Poziom 39  

Zgadza sie, ale to niczego nie zmienia, bo najprawdopodobniej procesor dzwiekowy tak koryguje dzwiek ze otrzymujesz wlasnie efekt przestrzenny. Mam prosbe, czy mozesz zdjac gumowa nasadke ktora masz na sluchawkach i mozesz zobaczyc ile jest glosniczkow w jednej sluchawce? Nie trzeba rozbierac sluchawek, czesto wystarczy rozciagnac taki cieniutki material ktory jest bezposrednio na sluchawce i widac ile jest glosnikow.

Dodano po 34 [minuty]:

pawlikalex27 napisał:
    w ogóle nie osiągnie się tego efektu, by dioda na stacji od słuchawek się zapaliła, czy to na Dolby Digital, czy to na DTS,

Nie ulegaj marketingowi. Dolby Digital i DTS to zakodowane sygnaly audio (z roznym bitrate) wielokanalowe. Aby uzyskac prawdziwy efekt konieczne jest posiadanie niezaleznych glosnikow odpowiednio rozstawionych. Oczywiscie musi byc odpowiedni procesor ktory te sygnaly rozdzieli. Przyjmijmy ze wlasnie taki prosty procesor znajduje sie module ... i co dalej. Sam dojdziesz do tego.

A czy trzeba miec dolby digital czy DTS aby uzyskac surround. Pusc sobie film z odtarzacza DVD/Bluray, ale podlacz dzwiek do wejsc analogowych. Tak dokladnie. W kinie domowym wlacz sobie jeden z efektow Dolby Surround Pro Logic. A pozniej zrob to samo ze sluchawkami laczac je bezposrednio z wyjsciem cyfrowym odtwarzacza. Opisz jakie zauwazyles roznice ;)

0
  • #5 24 Wrz 2013 22:55
    pawlikalex27
    Poziom 12  

Oczywiście. Sprawdziłem już na samym początku, są to dwa głośniki 40mm. Ale trzeba przyznać, że dźwięk idzie bardzo ładny , o ile stacja dekoduje dźwięk, gdyż jak idzie nawet po kablu chinch od yamaha to słychać jakiś tam efekt tej przestrzeni, ale po podłączeniu do typowego źródła kablem optycznym np. do XBOX360 i gra Call of Duty Dolby Digital jest perfekcyjnie.

0
  • #6 24 Wrz 2013 23:00
    anmedia
    Poziom 39  

Dokladnie, z tym ze nie porownuj sygnalow z Xboxa do tych dostepnych z filmow, bo to dwie rozne sprawy na korzysc xboxa oczywiscie. Dlatego nie zaprzataj sobie za bardzo tym glowy, podlacz jak opisalem wczesniej i masz wszystkie mozliwe opcje podlaczenia wykorzystane. Pozniej to juz kwestia ustawien i sygnalow.

0
  • #7 24 Wrz 2013 23:03
    pawlikalex27
    Poziom 12  

w porządku, pokombinuje i dam znać, ale już podłączyłem mniej więcej i dźwięk zakodowany wychodzi dobrze z telewizora :) jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

0