Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie kompresora do zbiornika hydroforu (zestaw do malowania drewna)

mskleroza 23 Wrz 2013 01:33 6294 6
  • #1 23 Wrz 2013 01:33
    mskleroza
    Poziom 9  

Witam
    Panowie potrzebuję do życia powietrza pod ciśnieniem a raczej do mojej pracy. Regularnie co kilka dni maluję (zwykle po kilka warstw), elementy drewniane i mdf farbami akrylowymi i lakierami (najczęściej wodnymi). Trochę to uciążliwe więc pomyślałam o malowaniu pistoletem. W związku z tym rozglądam się za kompresorem. A do tego posiadam w piwnicy zbiornik 200 l który od 3 lat stoi pusty. Więc pomyślałam o podłączeniu zbiornika do kompresora. Co wyeliminuje częste włączanie się urządzenia. Mój budżet to max 400zł, więc w grę wchodzi tylko chińczyk. Pytanie czy kupić ze zbiornikiem 24 czy 50l? Olejowy czy bezolejowy? Jaki pistolet do akrylu i lakieru? Nisko czy wysokociśnieniowy?
    Z góry dziękuję za konstruktywną pomoc.
    M.

0 6
  • #2 23 Wrz 2013 08:37
    jerry1960
    Poziom 33  

W kompresorze do malowania bardzo ważna jest wydajność sprężarki. Dużym zbiornikiem ugotujesz tego chińczyka.W tej kwocie szukaj sprężarki typu HS 11 lub podobnej i silnika do jej napędu ,oraz presostatu i innych akcesorii typu odolejacz itp. takie konstrukcje są na elektrodzie . Poszukaj

0
  • #3 23 Wrz 2013 09:48
    2277678
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Wrz 2013 16:42
    mskleroza
    Poziom 9  

Nie brałam pod uwagę budowy,chciałam coś kupić gotowego i już.Jednak skłaniam się ku temu pomysłowi (z pomocą męskich mięśni;) a także Waszych sugestii.Posiadam silnik do hydroforu 3-fazowy,można go przezwoić.Jakie parametry są potrzebne do tej sprężarki hs11? Co do zbiornika mam tą świadomość,to jest starego typu ciężki zbiornik,kiedyś był napompowany do ponad 7atm. Jednak można ustawić wyłącznik na 6atm.Co będzie jeszcze potrzebne prócz rurek i złączek? Presostat odolejacz+odwadniacz coś jeszcze? Chcę silnik ze sprężarką zrobić na ramie-podstawie (wcześniej na niej zainstalowana była pompa z silnikiem) i postawić obok zbiornika we wnęce w piwnicy,chcę wygłuszyć ściany wełną.We wnęce jest też otwór fi 15 więc będzie stały dopływ powietrza.prosiłabym o jakieś sugestie jeśli gdzieś w tym planie jest błąd.
    ps
    Jaka wydajność jest tego hs11?

0
  • #5 23 Wrz 2013 16:58
    elektryku5
    Poziom 37  

Wydajność HS11 nie jest powalająca i obawiam się, że nie przebije nawet chińskich "25l", a jaka jest dokładnie zależy od silnika (pojemność skokowa jest gdzieś na necie w katalogu, do tego jeszcze prędkość obrotowa i oczywiście sprawność może z 70%).

Jakby była taka na złomie za grosze, to można pomyśleć, ale nowej nie ma co kupować. Za cenę zbudowania może już starczyć na fabryczną (a na osprzęcie i innych tam takich dużo kasy się uzbiera), tylko dokupić filtr odwadniacz z reduktorem i gotowe. Z budową nie jest tak łatwo i sens ma tylko, gdy jest pod ręką dużo złomu. Przezwajanie silnika w dzisiejszych czasach opłacalne nie jest, lepiej go komuś sprzedać.
    Zbiornik z hydroforu to spore ryzyko, a tej wielkości może wyrządzić ogromne szkody.

0
  • #7 23 Wrz 2013 18:54
    jerry1960
    Poziom 33  

HS 11 to tylko przykład . Koledzy na Elce robili kompresory np z silnika malucha . Poszukaj takich tematów.

1