Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simens CX 65 - po zmienie joya z kartą sim nie działa klawiatura

alcest73 23 Sep 2013 11:09 1284 8
    alcest73
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem ze starym Simensem CX 65. Oderwał się całkowicie joystick i po ponownym przylutowaniu mam problem z klawiaturą przez co nie mogę uruchomić telefon z kartą sim (nie mogę zaakceptować uruchomienia poprzez naciśnięcie klawisza -pierwszy prawy obok joya) przypisanego do OK wyświetlanego na LCD tzn. po jego naciśnięciu telefon "gaśnie"
    Przycisk "czerwona słuchawka" działa bo przytrzymanie powoduje rozpoczęcie uruchamiania telefonu, ale później następuje powyżej opisany problem.
    Bez karty sim klawiatura działa poprawnie, telefon uruchamia się w trybie SOS, przyciski działają ale nie wiem jak joy bo nie ma wtedy funkcji żeby go wykorzystać i sprawdzić.
    Może ma ktoś jakiś pomysł bo przyzwyczaiłem się do tego telefonu, lubię "dłubać" a po za tym książka telefoniczna (większość numerów na telefonie) i zdjęcia (jakiej jakości by nie były).
    Czy po podłączeniu do PC da się "wejść" w telefon bez potrzeby jego uruchomienia? W ostateczności tak bym zrobił, ale nie wiem czy się da - zakładając, że nie jest uszkodzony procesor, pamięć czy co tam jeszcze może być.
  • Helpful post
    arem
    Level 39  
    Czy wlutowałeś go poprawnie , bo z tego co czytam to wygląda mi że odwrotnie.
    alcest73
    Level 10  
    Wydaje mi się, że tak. Do poprawnego "ułożenia" korzystałem ze schematu, który został umieszczony w jednym z tematów na elektrodzie dotyczącym CX 65 i obejścia ścieżek do joysticka jak i ze zdjęć i filmików, które znalazłem w sieci.
    Sugerowałem się oczywiście wcięciem na jednym z boków wierzchniej, górnej, blaszki stanowiącej obudowę. Bardziej się martwię czy coś nie przegrzałem ale tak jak napisałem klawiatura bez karty działa a z kartą sim nie tzn. zamiast potwierdzenia poprzez przycisk następuje wyłączenie telefonu - na LCD wszystko zanika - nie jest to standardowe "zamknięcie systemu".
  • Helpful post
    arti123
    VIP Meritorious for electroda.pl
    *#06# pokaże Ci IMEI telefonu, a pod klawiszami funkcyjnymi masz testy. Można tam wszystko sprawdzić, łącznie z klawiaturą i joyem. Sprawdź czy wszystko chodzi i opisz na forum.
  • Helpful post
    arem
    Level 39  
    Wydaje mi się że jest problem z nadajnikiem , bo w chwili zatwierdzenia włączenia telefon próbuje się zalogować do sieci , a jak jest uszkodzony układ mocy to wyłączy się telefon.
    alcest73
    Level 10  
    Witam. Dzisiaj przed przetestowaniem okazało się, że niestety ale do tego wszystkiego nie działa podświetlenie LCD chociaż jeszcze ostatnim razem (oczywiście już po przylutowaniu joysticka) działało bez zastrzeżeń, przy świetle dziennym jak i sztucznym jednak na LCD bez większych problemów da się wszystko odczytać.
    Jeśli chodzi o test, oprócz joysticka, w który nie działa tylko "kierunek w dół", wszystko pozostałe przechodzi bez błędnie.
    Nie wiem czy jeszcze da się przeprowadzić jakąś inną diagnostykę.
    Pozdrawiam, dziękuje za zainteresowanie i proszę o sugestie i porady.
  • Helpful post
    qazik123
    Level 14  
    Spróbuj na nowo wlutować joystick. Elementy znajdujące się po lewej stronie od joysticka odpowiadają za podświetlenie LCD. Sprawdź te elementy czy czasem nie zostały uszkodzone podczas lutowania.
    alcest73
    Level 10  
    Witam. Jeśli chodzi o "niemożność" włączenia telefonu z kartą sim to wystarczyło podładować baterię (tak wiem mea culpa ale w momencie uszkodzenia telefonu bateria była na full naładowana) przez to, że była "cienka" i tak jak pisał arem w momencie włączenia z kartą zwiększał się pobór mocy i napięcie "siadało" i telefon padał.
    Jeśli chodzi o podświetlenie LCD to sprawdziłem (oczywiście tylko optycznie) tak jak doradził qazik123 ale nic specjalnego nie zauważyłem a joystick faktycznie wydaje się, że jedną nóżkę ma kiepsko "chwyconą".
    Na razie zawieszam naprawę na kilka dni (pilne sprawy) ale tematu nie zamykam bo jak coś nie pójdzie to będę prosił o pomoc a jeśli wszystko będzie OK to opiszę jak i do czego doszedłem bo może komuś się to przyda.
    Dziękuje i pozdrawiam.
    alcest73
    Level 10  
    Telefonu nie aktywowałem bo wystąpił dodatkowo problem z podświetleniem "matrycy". Wszystkim dziękuje za pomoc i zamykam temat.