Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik Poloneza po blacharzu

15 Mar 2005 08:17 1233 4
  • Poziom 38  
    Po blacharzu sterownik Poloneza pobiera duży prąd ze stałego zasilania. Bezpiecznik przy centralce 7,5 A przepala się w kilka sekund po założeniu, oczywiście po włączeniu zapłonu CHECK nie świeci. Dziesiątka wytrzymuje dłużej, ale nie chciałem sprawdzać co wytrzyma bezpiecznik czy jakaś ścieżka w centralce. Po rozebraniu sterownika widać duży czerwony element (nie ma na nim żadnych napisów na wierzchu,a jest przyklejony na lakierze), który się mocno grzeje, przed nim na ścieżce jest dioda. Czy istnieje szansa na naprawę centralki. po włożeniu bezpiecznika CHECK jeszcze świeci :) Na zdjęciu (kiepskim bo z telefonu )zaznaczyłem ten element i diodę
    Ta cholerna skleroza
    Silnik 1,6 monowtrysk rok 1995 na centralcenr części 062665 silnik CE 1,6 (CL) z katalizatorem, kości Delco
  • Poziom 27  
    Przed przystąpieniem do naprawy sprawdź czy powodem przegrzewania nie jest słaba masa. Zobacz też tą przy zaworze od nagrzewnicy (ona jest od ECU)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Wiem że odpina się przewód ujemny z akumlatora w czasie spawania migomatem. Gdy jest odłączone zasilanie, też sie zdarzają takie usterki ?