Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1 2.0 16V 2000r regeneracja poduszki przód silnika

r_grzelak 23 Sep 2013 13:51 2703 1
 • #1
  r_grzelak
  Level 8  
  Witam wszystkich.
  Zanim zadam pytanie chciałbym opisać o co chodzi.
  A mianowicie, w mojej Lagunce siedzi silnik F4R (nie F3R!!!), który od strony pasażera zawieszony jest na (wydaje mi się, dość skomplikowanej) poduszce jak na zdjęciu poniżej: Renault Laguna 1 2.0 16V 2000r regeneracja poduszki przód silnika
  Jest to stosunkowo nowa poduszka (wymieniona jakieś pół roku temu/10tyś km temu).
  Stara poduszka "osiadła" tak, że odbojnikiem całe ramie (to przez które przechodzi śruba mocująca) oparło się na dole o tą aluminiową ramkę (którą kupuje się w komplecie z poduszką i która powstrzymuje poduszkę od nadmiernych wychyleń).
  Nowa poduszka...znów osiadła, a nie była wcale najtańszym zamiennikiem.

  A teraz do setna - zawsze wydawało mi się, że ta poduszka to kawał twardej gumy zespolonej z blachą mocującą, ale gdy rozebrałem z ciekawości starą to okazuje się, że nie jest to takie banalne.
  W środku jest jakiś olej/inny płyn, jakieś membrany, zbiorniczek, trochę gumy miękkiej trochę twardej no i reszta (korpus/cylinder) to faktyczna guma. Gdzieś na ściance tego gumowego korpusu(pod część poduszki pod blachą) jest jakby wypust z dziurką, który wygląda na wlot. Aż się prosi aby zapakować tam strzykawkę i wstrzyknąć jakiś olej (tylko jaki?). Poduszka stwarza wrażenie że jest do zregenerowania.....
  I moje pytanie - czy taką poduszkę regeneruje się faktycznie? Napełnia olejem/płynem? Poduszka sama w sobie wygląda na nowiutką, żadnych pęknięć, łuszczenia się gumy. A mimo to osiadła. Gdy ją (nowiutką) montowałem to silnik był z jakieś 1,5cm wyżej, a teraz osiadł.
  Na razie jej nie wyciągałem i nie wiem czy pod nią jest wyciek oleju, ale chciałbym przed przystąpieniem do naprawy wiedzieć czy muszę znów kupić nową czy da się tą zregenerować.

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  r_grzelak
  Level 8  
  Widzę, od roku, brak odpowiedzi, więc temat zamykam