Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 460 2004 - kody błędów i hamulce

23 Wrz 2013 17:49 5922 1
  • Poziom 9  
    Witam, wczoraj przyprowadziliśmy nowy nabytek
    Man TGA 460 2004r

na wstępie kody błędów które odczytałem:

ZBR
    111
    1089
    3502
    4001
    4021
    4026
    4027

EBS
    3425

EDC
    168
    3004
    3046
    3076

FFR
    32
    98
    171
    3244
    3263

DIAGN
    3907-BŁAD OBWOD 4

Kody w PDF-ie posiadam i wszystkie rozszyfrowałem powiedzmy...

Doprowadzanie samochodu do porządku chce zacząć od hamulców, mianowicie nie dochodzi powietrze do siłowników tylnych kół (przód hamuje super) hamulec nożny żadnej reakcji, ręczny też brak reakcji..., nie pompuje powietrza do naczepy, jakieś tam ciśnienie (jeszcze nie zmierzone w BAR-ach) jest więc załadowanej naczepy nie dopompuje na poduszkach, na pusto daje rade... Dodatkowo wykazuje ciągle "poziom ciśnienia za niski" mimo że na zegarach obydwa są na FULL. Wymieniłem zawór 4rodrożny na wstępie bo uważałem że to jest jego wina... okazało się, że dalej takie same objawy jak wcześniej..

Co radzicie specjaliści :) mechanik przyjdzie dopiero w czwartek i próbuje coś działać samemu. Do hamulców bym powiedział że reg. siły hamowania jest zatarty ale czy on ma jakiś wpływ na pompowanie powietrza do naczepy na czerwonym przewodzie ?
    Pozdrawiam i z góry dzięki.
  • Poziom 9  
    Hamulce już są. Nitka po nitce rozwiązałem problem.

Przyczyna 1: uszkodzone siłowniki - sprężyny oraz membrany popękane i zaszły rdzą ,od długiego nieużywania samochodu, do takiego stanu, że po odciągnięciu sprężyny z ręcznego śrubą wystający trzpień był nieruchomo. Imadlo młotek dały rade.
    Przyczyna 2: zawór ograniczający cisnienie do 8,5 Bar (Wabco 4750103000) dawał jedynie ok 3Bar przez to nie był w stanie odblokować ręcznego w tylnej osi. Środek zaszedł rdzą troche i miseczka pod sprężyną regulacujną zgniła.. Nowy zawór założony i wszystko ożyło. Do tego zaworu wkręcany jest czujnik obwodu 3 który miał przetarty kabel przez co nie pokazywał ciśnienia na obwodzie 3 i on wysyłał komunikaty że ciśnienie za niskie.

Teraz na komputerze OBWÓD3 8,6Bar ; OBWÓD4 9,8Bar. Jutro do sprawdzenia czy zasilanie na naczepę idzie tylko do tych 3 bar czy wiecej...

Pozdrówka działamy coś z resztą błędów... jak ktoś ma jakieś pomysły co może być ich problemem niech daje znać. dzięki