Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZWA4614W - nie wylewa wody

iwar1980 23 Sep 2013 18:09 4242 9
 • #1
  iwar1980
  Level 9  
  Witam, mam zmywarkę amica zwa4614w, nie wylewa wody po zmywaniu, mogę ją opróżnić po ręcznym uruchomieniu hydrostatu na spodzie zmywarki, ale automatycznie nie wyrzuca wody, może ktoś ma jakieś pomysły, dodam że wymieniłem kondensator w module który stracił pojemność, ale to nie pomogło.
  Proszę o pomoc.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  iwar1980
  Level 9  
  hydrostat-tak nazwał to znajomy. pływak styropianowy załączający mikrostyk , po załączeniu się mikrostyku zmywarka wypompowuje wodę, mikrostyk załączam ręcznie, wypompowania wody w cyklu nie ma,
  zmywarka wykonuje cykl, zapala się kontrolka "koniec", ale woda jest w zmywarce, często też wylewa się na zewnątrz zmywarki.

  Dodano po 42 [minuty]:

  zauważyłem jeszcze jedno. w czasie kiedy zmywarka była w pełni sprawna po naciśnięciu przycisku start od razu otwierała zawór dopływu wody, teraz po naciśnięciu startu oczekuje około 20-30 sekund i wtedy startuje.
  Może ta informacja ma jakieś znaczenie .
 • #4
  h jaworski
  Home appliances specialist
  iwar1980 wrote:
  zauważyłem jeszcze jedno. w czasie kiedy zmywarka była w pełni sprawna po naciśnięciu przycisku start od razu otwierała zawór dopływu wody, teraz po naciśnięciu startu oczekuje około 20-30 sekund i wtedy startuje
  Kolego każda zmywarka zaczyna program od wypompowania wody a nie od nabierania wody tak że z tym nabieraniem to jesteś w błędzie.
 • #5
  akluchut
  Level 11  
  Ten "styropian " to zabezpieczenie przed zalaniem np. domu, a nie hydrostat
 • #6
  iwar1980
  Level 9  
  OK. już wiem że pływak styropianowy jest zabezpieczeniem ale chyba nie skuteczny bo zalewa mi podłogę. Nadal jednak po wykonaniu cyklu pozostaje woda w zmywarce . Automatycznie jej zmywarka nie usuwa a zapala się kontrolka "koniec". Czy ktoś przekaże mi możliwe rozwiązania . Gdzie szukać przyczyny . Być może to modół. Może ktoś ma schemat .
 • #7
  iwar1980
  Level 9  
  Ta zmywarka od samego początku a mam ją 7 lat nie pozostawiała wody , a przynajmniej nie było jej w komorze zmywania, była ale poniżej poziomu filtra. Teraz po zakończonym zmywaniu wody jest do poziomu otwarcia drzwi. wg mnie to nie jest normalne.
 • #8
  iwar1980
  Level 9  
  Czy jest ktoś , kto mógłby podesłać bądź zamieścić foto modułu do Amici ZWA4614W , widok z przyłączonymi przewodami? Będę wdzięczny, chciałbym się upewnić czy dobrze podłączyłem.
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  iwar1980
  Level 9  
  Zagadkę rozwiązałem.
  Tak jak wcześniej wspomniałem wymieniłem w module elektrolit 1000µF/16V (C6), oraz dziś ponownie zbadałem płytkę i jeszcze diodę Zenera D4 na 10V. Teraz grzeje i wylewa wodę jak trzeba. No i startuje zaraz po załączeniu startu (nie z opóźnieniem 30sek.).

  Koszt naprawy 0 zł, części z demobilu. Chyba warto było bo nowy moduł około 200 PLN. Odnośnie informacji, że po załączeniu cyklu zmywarka najpierw wylewa wodę to rzeczywiście tak jest, jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
  Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.